Izohan EP-602 | dwuskładnikowa żywica epoksydowa | 6 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 319,00 zł 319.00
Cena netto: 259,35 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Epoxy EP-602 to produkt dwuskładnikowy umieszczony w dwóch metalowych wiadrach złączonych ze sobą. Jedno wiadro zawiera żywicę a drugie wiadro zawiera utwardzacz. Wchodzi on w skład produktów zwanych - żywice epoksydowe dwuskładnikowe. Epoxy EP-602 to żywica epoksydowa na posadzkę, na balkon, taras, do garażu, parkingu, podjazdu, oraz jako podłoże antypoślizgowe w wersji z kruszywem kwarcowym. Żywica epoksydowa Izohan Epoxy EP-602 dostępna jest w czterech podstawowych kolorach: RAL 7040 jasny szary, RAL 7046 ciemny szary, RAL 7024 grafitowy, RAL 3000 ciemny czerwony.

ZUŻYCIE:

 • 1,0-1,2 kg/m2 na warstwę dla powłoki bez piasku
 • 1,6 kg/m2 EP 602 + 1,6kg/m2 piasku min. 2 mm grubości na ciągach komunikacyjnych obciążonych bardzo silnym ruchem pieszym
 • 2,4 kg/m2 EP 602 + 2,4kg/m2 piasku min. 3 mm grubości na ciągach komunikacyjnych obciążonych niewielkim ruchem kołowym
 • 4,0 kg/m2 EP 602 + 4,0kg/m2 piasku min. 5 mm grubości na ciągach komunikacyjnych obciążonych ruchem kołowym

 

Izohan Epoxy EP-602 to produkt do izolowania posadzek betonowych składający się z bezrozpuszczalnikowej żywicy epoksydowej oraz utwardzacza poliamidowego. Posiada ona dodatek pigmentów, wypełniaczy oraz modyfikatorów co zwiększa jej wydajność i znacznie poprawia właściwości. Dwuskładnikowa elastyczna membrana epoksydowa chroni podłoża mineralne przed destrukcyjnym działaniem wody, ścieków, agresywnych substancji chemicznych. Epoxy EP-602 w wersji z piaskiem kwarcowym pozwala uzyskać powłokę wyjątkowo odporną na ścierania która posiada właściwości antypoślizgowe. Cena kruszywa jest bardzo niska więc nie odnosi ono znacząco kosztów (kruszywo jest również dostępne na naszym sklepie). Izohan Epoxy EP-602 to produkt odporny na UV, dlatego można go stosować wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń

Właściwości/zalety:

 • świetna przyczepność do podłoża (należy zagruntować podłoże gruntem Epoxy EP-601)
 • bardzo wytrzymała powłoka (ścieranie, uderzenia, ruch pojazdów)
 • odporna na agresywne substancje, np. olej, benzyna, woda morska itd.
 • po wymieszaniu z piaskiem kwarcowym otrzymujemy wysoce wytrzymałą i antypoślizgową powłokę
 • izoluje od wody
 • bardzo dobra cena
 • wysoka wydajność i świetne właściwości
 • dostępna w czterech podstawowych kolorach (reszta na zamówienie)

Przygotowanie podłoża i produktu:

Aby móc nakładać produkt na zagruntowaną powierzchnię należy wymieszać składnik A (żywica) ze składnikiem B (utwardzacz) w przygotowanej przez producenta proporcji za pomocą mieszadła wolnoobrotowego (300-400 obr./min) mieszając przez około 3 minuty. Po wstępnym wymieszaniu zaleca się zlać żywicę do czystego pojemnika, zebrać wszystkie resztki ze ścianek fabrycznego opakowania po czym ponownie całość wymieszać do uzyskania jednorodnego koloru i konsystencji. Po dokładnym wymieszaniu żywica Epoxy EP-602 nadaje się do nałożenia w czasie do 45 minut. Po upływie tego czasu żywica zaczyna zmieniać swoją konsystencję i przestaje być zdatna do użycia. Należy zadbać aby podłoże zarówno przed gruntowaniem jak i po gruntowaniu było jak najbardziej suche, pozbawione brudu, pyłu, plam z oleju, benzyny, smarów. Powierzchnia powinna być zwarta, bez luźnych czy odpadających jej części. Przed nałożeniem membrany epoksydowej Epoxy EP-602, podłoże musi zostać zagruntowane dedykowanym, dwuskładnikowym gruntem Izohan Epoxy EP-601. Po zagruntowaniu podłoża żywica epoksydowa Izohan Epoxy EP-602 powinna zostać nałożona nie wcześniej jak po 4 godzinach i nie później jak po 24 godzinach od nałożenia gruntu.

Sposób stosowania/aplikacja:

Ruch pieszy:

Jeśli chcemy użyć żywicy Epoxy EP-602 w pomieszczeniu który będzie obciążone wyłącznie ruchem pieszym możemy na zagruntowane podłoże użyć produktu bez dodatku piasku kwarcowego, przy czym możemy uzyskać bardzo ładną i gładką powierzchnię. W tym przypadku możemy aplikować żywicę za pomocą pędzla, wałka lub rozlać ją na powierzchni i rozprowadzić pacą stalową. Po rozprowadzeniu żywicy zaleca się odpowietrzyć ją za pomocą wałka z kolcami.

Ruch kołowy:

Jeśli powierzchnia ma docelowo być obciążona ruchem kołowym producent zaleca aby żywicę Epoxy EP-602 wymieszać z piaskiem kwarcowym w stosunku 1:1 wagowo (np. na 20kg żywicy wsypujemy 20kg kruszywa kwarcowego). Po wsypaniu kruszywa należy masę dokładnie wymieszać. W takim przypadku możliwa jest jedynie aplikacja ręczna używając pacy zębatej. Po nałożeniu żywicy należy natychmiast wyrównać powierzchnię wałkiem z kolcami co dodatkowo odpowietrzy powłokę. Zaleca się nakładać jednorazowo warstwę o grubości 2-3 mm.

Ciężki ruch kołowy:

Jeśli podłoże będzie wystawione na wyjątkowo duże obciążenie producent zaleca wykonać dodatkową obsypkę piaskiem kwarcowym o uziarnieniu 0,8 - 1,2 mm w ilości 2,0 - 2,5 kg/m2 . Piasek rozsypywać na świeża, nie związaną powłokę. Po upływie 24 godzin należy zmieść nadmiar piasku. Żywica epoksydowa Izohan Epoxy EP-602 nie może być nakładana podczas opadów deszczu lub silnego słońca bezpośrednio bijącego na powierzchnię.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl