Woodproof Fire | ognioodporny impregnat do drewna | 5 l

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 81,99 zł 81.99
Cena netto: 66,66 zł
ilość szt.
Zyskujesz 81 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.8
Producent: JURGA

Opis

Drewno to materiał który od pokoleń jest używany jako surowiec do tworzenia mebli oraz budowli mieszkalnych i użytkowych. Z drewna często buduje się domy, wiaty, garaże, płoty, boazerie, altanki ogrodowe, okiennice itd. Drewno jest lekkie, estetyczne i wytrzymałe. Niestety drewno to materiał łatwopalny, który podtrzymuje ogień i ułatwia jego rozprzestrzenianie się. Jest to bardzo niebezpieczne szczególnie w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt osób czy zwierząt. Poza tym drewno to idealne siedlisko dla grzybów oraz owadów które niszczą i osłabiają jego strukturę. Jeśli chcesz profesjonalnie zabezpieczyć drewno przed grzybami i owadami a jednocześnie sprawić aby było ono ognioodporne, musisz wybrać wysokiej jakości impregnat. Drewno to jednak nie wszystko co można zabezpieczać tym impregnatem. W miarę rozwijania się technologii budowlanej co raz chętniej używa się komponentów drewnopodobnych takich jak płytę OSB i MFP (również dostępną na naszej stronie). Woodpoof Fire jest przystosowany do ochrony takiego typu materiałów przy zachowaniu wszystkich potrzebnych do odbioru norm budowlanych oraz PPOŻ. Jeśli masz problem z odbiorem ze względu na słabą ochronę przed ogniem to rozwiązanie jest dla Ciebie. To jednak nie koniec zastosowań tego produktu. ITB (Instytut Techniki Budowlanej) dopuścił ten produkt do użytku na takie powierzchnie jak tkaniny techniczne. Oznacza to, że wszelkie materiały które z reguły są łatwopalne i nie koniecznie się nadają do eksploatacji przy np. obiektach użytku publicznego (gdzie normy są restrykcyjne i podwyższone ze względu na swój charakter publiczny) nawet tkaniny zabezpieczone tym produktem stają się nie wrażliwe na ogień i mogą otrzymać dopuszczenie NRO   .Woodproof Fire polskiego producenta chemii budowlanej JURGA® jest jednym z najlepszych impregnatów ognioodpornych do drewna na polskim rynku. Jego cena jest bardzo atrakcyjna, a trwałość i właściwości są na najwyższym poziomie. 

 

Woodproof Fire to specjalistyczny produkt na bazie skomplikowanych substancji chemicznych i dodatków uniepalniających, w postaci oleistej zielonkawej cieczy. Jest to impregnat dedykowany przede wszystkim do zabezpieczania drewna przed: warunkami atmosferycznymi, obecnością owadów, rozwojem grzybów i przed ogniem. Obecność substancji uniepalniających powoduje że Woodproof Fire zabezpiecza drewno budowlane przed działaniem ognia. Prawidłowo zabezpieczone drewno uzyskuje klasę B-s2, d0, co odpowiada klasyfikacji „Wyrób niezapalny, nie kapiący, nie odpadający pod wpływem ognia” (NRO). Woodproof Fire firmy JURGA® to produkt z wyższej półki, świadczy o tym estetyka pojemników oraz wysoka jakość produktu. Poza tym cena tego impregnatu jest bardzo atrakcyjna a jego wydajność bardzo duża.

- Czy mogę zabezpieczyć tym produktem płytę OSB/MFP i uzyskać dopuszczenia PPOŻ?

- TAK!

 - Jak mogę bez problemu udowodnić, że ten produkt spełnia normy?

- Wystarczy, że pokażesz kartę techniczną i dokument ITB (dokument jest dostępny po zakupie produktu)

Zużycie: 0,8-1,2 kg/m² w zależności od klasy odporności na ogień

5L = 50 m2

Właściwości/zalety:

  • impregnat ognioodporny
  • impregnat do drewna
  • łatwa aplikacja (zanurzanie lub nakładanie ręczne)
  • chroni powierzchnie przed grzybami, owadami i ogniem
  • bardzo dobra cena
  • wysoka wydajność i świetne właściwości (0,8-1,2 kg/m²)
  • uzyskuje pozwolenia na materiałach płyta OSB, płyta MFP, tkaniny techniczne
  • redukuje koszty i czas ukończenia robót

 

Jeśli zastanawiasz się jak profesjonalnie zabezpieczyć powierzchnię drewna przed negatywnym oddziaływaniem grzybów, owadów i ognia, to lepiej nie mogłeś trafić! Woodproof Fire to specjalistyczny ognioodporny impregnat do drewna opracowany przez polską firmę Jurga zajmującą się produkcją chemii budowlanej. Woodproof Fire to impregnat do drewna którego cechuje bardzo wysoka jakość oraz niska cena. Zużycie tego produktu jest niskie, przez co niewielkim kosztem możemy skutecznie zabezpieczyć na długi czas wszelkie drewniane konstrukcje. Odpowiedź na pytanie jak zabezpieczyć drewno przed ogniem znajduje się w karcie technicznej, którą znajdą państwo poniżej w formie PDF. Oprócz dobrej ceny i wysokiej wydajności, Woodproof Fire ma jeszcze wiele zalet. Jedną z nich to zapewne łatwość w użyciu. Woodproof Fire to produkt z którym poradzi sobie każdy. Ognioodporny impregnat do drewna Woodproof Fire firmy Jurga® jest wyjątkowo łatwy w aplikacji. Cały proces impregnowania powierzchni to nic skomplikowanego, poradzi sobie z tym dosłownie każdy. Impregnat należy nanosić ręcznie lub zanurzać w impregnacie dla pełnego zabezpieczenia powierzchni.Dane techniczne

Temperatura stosowania od +15°C do +25°C
Reakcja na ogień Wyrób niezapalny, nie odpadający pod wpływem ognia
Czas tworzenia powłoki Utrwalenie preparatu po 20 dniach
Skład Silany i siloksany, benzyna ciężka obrabiana wodorem
Narzędzia do aplikacji malowanie pędzlem, wałkiem lub poprzez oprysk
Kolor i postać Oleista niebieska ciecz

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl