Woodproof 1:9 | impregnat do drewna | 5 l

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 67,99 zł 67.99
Cena netto: 55,28 zł
ilość szt.
Zyskujesz 67 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: JURGA

Opis

Woodproof 1:9 firmy Jurga® to wysokoskoncentrowany preparat do konserwacji drewna oraz więźby dachowej. Pomyślany tak, aby w małym 5 L kanistrze zmieścić jak najwięcej preparatu. Wszelkie konstrukcje wykonane z drewna można konserwować tym produktem. Rodzaj drewna również nie ma znaczenia ten środek jest przeznaczony specjalnie do różnych rodzajów drewna. Drewno konstrukcyjne które spełnia odpowiedzialne zadanie i musi służyć lata, często narażone jest na ataki ze strony nie przyjaznego środowiska. Wysuszanie, wietrzenie nie sprzyjają drewnu, aby było mocne oraz wytrzymałe, dlatego firma Jurga® ze swoimi wysoko jakościowymi produktami wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów. Koncentrat ten powoduje, że wietrzenie i degradacja biologiczna nie są dla tego środka niczym zaskakującym. Odpowiednia ilość środka jest w stanie utrzymać drewno w dobrej kondycji, co ważniejsze termity, korniki, oraz innego rodzaju nie przyjazne stworzenia które głównie żywią się drewnem lub znajdują siedlisko w tym materiale, są skutecznie odstraszane przez zastosowane w nim komponenty którego nie lubią te drobne organizmy. W skutek nie właściwego suszenia oraz pozostałości, wilgoci z czasem mogą zacząć „wychodzić” i dawać o sobie znać np. przez wydzielanie przykrego zapachu ze środka drewna jak również jest to dobra podstawa, aby zagnieździły się tam różnego rodzaju grzyby, pleśń oraz inne drobnoustroje, niebezpieczne dla ludzi. Woodproof 1:9 to wodorozcieńczalny koncentrat do impregnacji drewna polskiego producenta chemii budowlanej JURGA. Jest on jednym z najlepszych impregnatów do drewna na polskim rynku. Jego cena jest bardzo atrakcyjna, a trwałość i właściwości są na najwyższym poziomie.

 ZUŻYCIE:  1 L na ok. 25 m2 powierzchni (zależy od chłonności podłoża)

Właściwości/zalety:

 • impregnat bez rozpuszczalnikowy
 • impregnat do drewna
 • łatwa aplikacja (pędzel, wałek lub natrysk)
 • do pełnego zabezpieczenia wystarczy nanieść 2-3 warstwy
 • chroni powierzchnie przed wnikaniem wody, brudu
 • chroni powierzchnie przed działaniem grzybów, pleśni i owadów
 • nadaje zielono oliwkowy kolor
 • nadaje właściwości hydrofobowe
 • bardzo dobra cena
 • wysoka wydajność i świetne właściwości (0,5-1,0l rozcieńczonego impregnatu /m3 drewna)

Jeśli zastanawiasz się jak odświeżyć powierzchnię drewna oraz jak zabezpieczyć ją przed negatywnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych, grzybów, pleśni i owadów to lepiej nie mogłeś trafić! Woodproof to specjalistyczny impregnat do drewna opracowany przez polską firmę Jurga zajmującą się produkcją chemii budowlanej. Woodproof to impregnat do drewna którego cechuje bardzo wysoka jakość oraz niska cena. Zużycie tego produktu jest niskie, przez co niewielkim kosztem możemy skutecznie zabezpieczyć na długi czas wszelkie drewniane konstrukcje. Oprócz dobrej ceny i wysokiej wydajności, Woodproof 1:9 ma jeszcze wiele zalet. Jedną z nich to zapewne łatwość w użyciu. Koncentrat Woodproof to produkt z którym poradzi sobie każdy. Impregnat do drewna Woodproof firmy Jurga jest wyjątkowo łatwy w aplikacji, po jego rozcieńczeniu do nakładania wystarczy zwykły wałek lub pędzel. Cały proces impregnowania powierzchni to nic skomplikowanego, poradzi sobie z tym dosłownie każdy. Impregnat należy nanosić od 2 do 3 warstw dla pełnego zabezpieczenia powierzchni.

Sposób użycia:

WOODPROOF KONCENTRAT 1:9 – preparat rozcieńczyć z wodą 1:9 (5L impregnatu wymieszać z 45L wody). Impregnować nanosząc roztwór kilkakrotnie spryskiwaczem, wałkiem lub pędzlem (warstwy impregnatu nanosić po wyschnięciu poprzedniej , czas schnięcia warstwy od 1-2 godzin w temp 20°C) lub poprzez zanurzenie drewna w roztworze impregnatu od 30 minut do 6 godzin. Do czasu utrwalenia środka w drewnie (minimum 24 godziny) należy chronić zaimpregnowaną powierzchnię przed opadami atmosferycznymi. Po tym czasie drewno można użytkować na zewnątrz.

 • Drewno użytkowane pod zadaszeniem wymaga minimum 0,5L gotowego impregnatu na 1m³ zabezpieczonego drewna
 • Drewno użytkowane na zewnątrz wymaga minimum 1L gotowego impregnatu na 1m³ zaimpregnowanego drewna

Po impregnacji niezbędna jest wentylacja pomieszczeń. Zaimpregnowane powierzchnie mogą być stosowane w pomieszczeniach przeznaczonych dla ludzi i zwierząt oraz w magazynach pasz i żywności pod warunkiem uniemożliwienia bezpośredniego kontaktu użytkowników z drewnem.

 

Dane techniczne

Temperatura stosowania od 5°C do 25°C
Reakcja na ogień Wyrób niezapalny, nie odpadający pod wpływem ognia
Czas tworzenia powłoki chronić przed opadami atmosferycznymi, przez co najmniej 20 dni
Czas tworzenia powłoki mniej niż 6 godzin
Narzędzia do aplikacji pędzel, wałek, natrysk niskociśnieniowy
Kolor i postać Zielona ciecz

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl