WEBER TEC SILANOSIL 1L

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 214,99 zł 214.99
Cena netto: 174,79 zł
ilość szt.
Zyskujesz 214 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: WEBER

Opis

WEBER TEC SILANOSIL 1L

Wodorozcieńczalny impregnat hydrofobizujący

webertec silanosil jest ekologicznym, wodorozcieńczalnym koncentratem na bazie mieszaniny silanu i siloksanu, o wysokiej zawartości substancji czynnej przeznaczonym do wykonywania impregnacji hydrofobizującej.

Zastosowanie:

 • webertec silanosil przeznaczony jest stosowany jako impregnacja hydrofobizująca na chłonnych podłożach, takich jak np. beton, zaprawy cementowe oraz inne podłoża mineralne w konstrukcjach inżynierskich i budowlanych narażonych na oddziaływanie czynników atmosferycznych, korozję chlorkową, itp.
 • webertec silanosil przeznaczony jest do stosowania jako impregnat do podłoży mineralnych, takich jak beton i zaprawy cementowe, kamień naturalny i rekonstruowany, beton napowietrzony, cegła (nieszkliwiona), materiały włókno-cementowe, mineralne powłoki zabezpieczające przed deszczem i zawilgoceniem. Nadaje się do hydrofobizacji fasad budynków, elementów małej architektury, itp.

Producent: Weber

Opakowanie: Butelka 1L

Zużycie: ~ 0,10–0,15 l/m² roztworu na warstwę przy podłożu o normalnej chłonności. Zużycie i ilość warstw jest zależne od jakości zabezpieczanego podłoża (porowatości i szorstkości). Dokładną wartość zużycia najlepiej ustalić na podstawie prób.

IMPREGNAT HYDROFOBIZUJĄCY WEBER TEC SILANOSIL 1L Kolor producenta mleczno-biały
IMPREGNAT HYDROFOBIZUJĄCY WEBER TEC SILANOSIL 1L Przeznaczenie inne

Właściwości:

 • Redukuje nasiąkliwość podłoża
 • Redukuje wnikanie agresywnych substancji rozpuszczonych w wodzie
 • Redukuje powstawanie zabrudzeń
 • Zachowuje paroprzepuszczalność podłoża
 • Głębokie wnikanie w podłoże
 • Wysoka skuteczność zabezpieczenia
 • Nie zmienia wyglądu podłoża
 • Poprawia odporność na zabrudzenia
 • Ogranicza rozwój grzybów i pleśni
IMPREGNAT HYDROFOBIZUJĄCY WEBER TEC SILANOSIL 1L Pojemność 1 l
IMPREGNAT HYDROFOBIZUJĄCY WEBER TEC SILANOSIL 1L Kod producenta TEC SILANOSIL

Przygotowanie podłoża:

Podłoże musi być czyste, nośne, stabilne i wolne od oleju i tłuszczu. Stare powłoki (wymalowania), mleczko cementowe i inne zanieczyszczenia jak również luźne i niestabilne fragmenty usunąć. Rysy o rozwartości powyżej 300 μm należy odpowiedni naprawić przed aplikacją impregnacji hydrofobizującej. optymalny efekt przygotowania podłoza uzyskuje się poprzez mycie szczotką z odpowiednim detergentem, ew. lekkie przepiaskowanie powierzchni lub czyszczenie za pomocą pary. Najlepszy efekt hydrofobizacji uzyskuje się na suchym i bardzo chłonnym podłożu - zalecana wilgotność podłoża 4%. Powierzchnia przeznaczona do hydrofobizacji musi być sucha, bez widocznych plam wilgoci.

Przygotowanie produktu:

webertec silanosil dostarczany jest w formie koncentratu, który należy przed użyciem rozcieńczyć czystą wodą w odpowiednim stosunku wagowym od 1:4 do 1:9, w zależności od warunków obiektowych i oczekiwanego stopnia zabezpieczenia.

Wskazówki wykonawcze:

webertec silanosil nanosić za pomocą natrysku niskociśnieniowego, natrysku hydrodynamicznego, pędzla lub wałka, od dołu do góry zabezpieczanej powierzchni, w takiej ilości, aby materiał nie spływał. Kolejną warstwę nakładać metodą „mokre na mokre”. Zalecane jest naniesienie 2 warstw materiału. Narzędzia należy od razu po użyciu umyć wodą. Utwardzony materiał można usunąć jedynie mechanicznie. Podłoże betonowe powinno byc wysezonowane - wiek betonu lub zaprawy min. 4 tygodnie. Elementy budowlane (np. ramy okien) należy chronić przed zachlapaniem preparatem webertec silanosil. Zwiazany preparat jest trudny do usunięcia. Zalecane jest wykonanie pola próbnego przed zastosowaniem. W przypadku podłoży pokrytych wykwitami solnymi (szczególnie w przypadku murów ceglanych) webertec silanosil może miec ograniczoną skuteczność wnikania w podłoże. W takich przypadkach nalezy się liczyć z możliwością powstania dalszych wykwitów. Materiał przeznaczony jest przede wszystkim do hydrofobizacji powierzchni pionowych - na powierzchniach poziomych efekt hydrofobizacji (odpychania wody) jest słabszy.

IMPREGNAT HYDROFOBIZUJĄCY WEBER TEC SILANOSIL 1L Marka Weber

Warunki podczas stosowania i wiązania:

Temperatura podłoża i powietrza podczas wykonywania prac powinna wynosić od +5°C do +30°C Pokrywane powierzchnie muszą być zabezpieczone przed zakurzeniem, deszczem i wilgocią

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl