WEBER TEC 946 600 ML

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 163,99 zł 163.99
Cena netto: 133,33 zł
ilość szt.
Zyskujesz 163 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: WEBER

Opis

WEBER TEC 946 600 ML

Krem iniekcyjny na bazie silanów do wykonywania wtórnej izolacji poziomej muru (przepony poziomej)

weber.tec 946 jest 1-składnikowym, gotowym do użycia kremem iniekcyjnym na bazie silanów. 

Do wykonywania wtórnej izolacji poziomej zapobiegającej kapilarnemu podciąganiu wilgoci w istniejących budynkach za pomocą iniekcji bezciśnieniowej (powyżej strefy występowania obciążenia wodą pod ciśnieniem). Może być stosowany w murach mokrych, o stopniu zawilgocenia do 95%.

Producent: Weber

Opakowanie: Kiełbaska 600 ml

Zużycie: Zużycie preparatu weber.tec 946 zależy od chłonności muru. Przeciętnie wynosi ono 1,5 litra na 1m2 rzutu poziomego muru.

Zużycie na 1mb muru z uwzględnieniem jego grubości podano poniżej: Grubość muru [cm] / Zużycie [ml]: - 24 cm: 180 - 305 ml, - 36 cm: 280 - 500 ml, - 48 cm: 390 - 700 ml.

Podane wartości zużycia są danymi teoretycznymi nie uwzgledniającymi strat przy aplikacji, niejednorodności muru, itp.

KREM INIEKCYJNY DO IZOLACJI WEBER TEC 946 600 ML Marka Weber

Zastosowanie produktu:

  • możliwość stosowania w murach o wysokim zawilgoceniu (do 95%)
  • szczególnie polecany do iniekcji w murach z pustkam i rysami - brak niebezpieczeństwa niekontrolowanego wypływu iniektu
  • dobra zdolność penetracji kapilar o małej średnicy
  • łatwy w zastosowaniu
  • iniekcja z zastosowaniem ręcznego pistoletu
  • nie tworzy związków soli szkodliwych dla murów
KREM INIEKCYJNY DO IZOLACJI WEBER TEC 946 600 ML Stan opakowania oryginalne
KREM INIEKCYJNY DO IZOLACJI WEBER TEC 946 600 ML Kod producenta WEBER TEC 946

Przygotowanie podłoża:

Odsłonić strefę iniekcji usuwając zmurszałe, niestabilne i zasolone tynki do uzyskania stabilnego podłoża. Otwory o średnicy 12 - 16 mm należy wywiercić w odstępie osiowym od 8 do 12 cm, tak, aby odległość między końcem nawiertu a licem ściany wynosiła 5 cm. Otwory zazwyczaj wierci się poziomo w spoinie wsporczej. Możliwe jest także wykonanie nawiertów pod kątem do 45º. W takiej sytuacji należy zadbać, aby otwór przecinał przynajmniej jedną spoinę wsporczą (poziomą). Przy wykonywaniu iniekcji w narożnikach ścian zaleca się wykonanie iniekcji dwustronnej. Przy wykonywaniu iniekcji w murach mocno zawilgoconych (stopień zawilgocenia > 75%) zaleca się wykonać iniekcję dwurzędową. Otwory należy wówczas wiercić z przesunięciem o połowę ich osiowego rozstawu, a odległość między rzędami nawiertów nie może przekraczać 8 cm. Otwory, po ich wywierceniu, należy oczyścić z pyłu i luźnych czastek, np. poprzez odessanie lub przedmuchanie czystym powietrzem pod ciśnieniem.

Wskazówki wykonawcze:

Do iniekcji stosować pistolet iniekcyjny aplikator do weber. tec 946 dedykowany do kiełbasek 600 ml.  Alternatywnie można stosować typowy sprzęt umożliwiający iniekcję z zastosowaniem kremów iniekcyjnych, jak również lance iniekcyjne. W przypadku iniekcji dwurzędowej, aplikację zaczynać od dolnego rzędu. Otwory należy napełniać kremem iniekcyjnym weber.tec 946, zaczynając wypełnianie od dna otworu. Po całkowitym wchłonięciu się preparatu otwory wypełnić zaprawą weber.tec 942 lub zasklepić szpachlówką uszczelniającą weber.tec 933. Wysychanie muru powyżej wykonanej przepony (do osiągnięcia tzw. wilgotności równowagowej) zależy od warunków cieplno-wilgotnościowych otoczenia i może być wydłużone np. przez szczelne wyprawy tynkarskie i powłoki malarskie. W niektórych sytuacjach konieczne może być wykonanie dodatkowych czynności.

KREM INIEKCYJNY DO IZOLACJI WEBER TEC 946 600 ML Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 1 kg
Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl