WEBER TEC 935 | szybkowiążąca zaprawa do uszczelnień przecieków | 10 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 231,99 zł 231.99
Cena netto: 188,61 zł
ilość szt.
Zyskujesz 231 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.8
Producent: -

Opis

WEBER TEC 935 szybkowiążąca zaprawa do uszczelnień przecieków 10 kg

WŁAŚCIWOŚCI:

• szybkie wiązanie

• hydrofobowość

• uszczelnienie poprzez zatkanie lub zaszpachlowanie miejsca przecieku

Producent: WEBER

Opakowanie: 10kg

Kolor: szaro-brązowy

OPIS PRODUKTU:

WEBER TEC 935 (Cerinol STM) jest kombinacją hydraulicznie wiążących spoiw (fabrycznie przygotowana sucha zaprawa), wysokogatunkowych włókien mineralnych i bezchlorkowych wypełniaczy mineralnych. weber.tec 935 jest produktem odpornym na korozję (degradację), nie zawiera chlorków i wytwarza alkaliczne środowisko, co chroni elementy stalowe przed korozją. Znajdujące się w składzie suchej zaprawy wysokogatunkowe włókna nadają zaprawie właściwości pęczniejących. Proces wiązania masy zaczyna się natychmiast, dlatego weber. tec 935 może być stosowany do uszczelnień przecieków pod ciśnieniem. Zaprawa cechuje się dobrą przyczepnością praktycznie do każdego mineralnego podłoża.

ZASTOSOWANIE PRODUKTU:

Zaprawą weber.tec 935 uszczelnia się pęknięcia, szczeliny, rysy i naroża, które w trakcie stosowania zaprawy lub potem znajdują się pod naporem wody. Dzięki szybkiemu twardnieniu i hydrofobowym właściwościom można zatykać ubytki, szczeliny, pęknięcia, rysy i inne miejsca wdzierania się wody w betonie, jastrychu czy murze z cegły. Zaprawa weber.tec 935 nadaje się także do wykonywania szybkowiążących wyobleń (faset), jako szpachlówka do wyrównywania podłoża oraz jako zaprawa zamykająca np. rysy przy iniekcjach. 

DANE TECHNICZNE:

Baza: spoiwa hydrauliczne, wypełniacze, dodatki

Kolor: szaro-brązowy

Gęstość nasypowa suchej zaprawy: ok. 1,14 kg/dm3

Sposób nanoszenia: szpachlowanie lub zatykanie miejsca przecieku

Grubość nanoszonej warstwy: zależy od konkretnej sytuacji

Czas obróbki: ok. 6 minut przy zarobieniu wodą o temp. +20ºC. (cieplejsza woda skraca czas obróbki)

Czas twardnienia: dalsze obciążenie możliwe po ok. 30 minut w temp. przynajmniej +5ºC

Zużycie: zależy od zastosowania. Na 1 dm3 objętości gotowej zaprawy potrzeba ok. 2 kg suchego proszku

Wytrzymałość na ściskanie po 2 godzinach: > 10 N/mm2

Wytrzymałość na ściskanie po 24 godzinach: > 30 N/mm2

Proporcje mieszania zależą od sposobu zastosowania: - jako wcierany suchy proszek – bez zarabiania - jako zaprawa: 3,4 – 3,9 litra czystej wody na pojemnik 14 kg (24-28% czystej wody)

Temperatura aplikacji (powietrza i podłoża): od +5ºC do +30ºC

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Podłoże musi być czyste, nośne i stabilne. Podłoże suche zwilżyć. Przy zastosowaniu weber.tec 935, jako zaprawy zamykającej np. rysy przy iniekcjach podłoże zagruntować mieszaniną wody i preparatu weber.ad 785 w proporcjach objętościowych 1 część weber.ad 785 na 3 części wody. Przed zastosowaniem zapoznać się z kartą techniczną weber.ad 785.

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU:

weber.tec 935 zarobić czystą wodą w ilości 24-28% i natychmiast stosować. Uwaga: w niektórych sytuacjach (patrz podpunkt: Aplikacja) weber.tec 935 może być stosowany w postaci suchego proszku

WSKAZÓWKI WYKONAWCZE:

Głębokość szczeliny (rysy) powinna wynieść w miarę możliwości 3- do 4-krotności szerokości. Spękania zbyt wąskie lub niedostatecznie głębokie trzeba przed uszczelnieniem powiększyć do tych proporcji. Zaprawę weber.tec 935 wciskać w miejsce przecieku (ręka musi być zabezpieczona gumową lub lateksową rękawiczką). Przy uszczelnianiu suchych spękań i szczelin zaprawę należy zarabiać wodą i natychmiast po tym stosować. W przypadku mniejszych ubytków weber.tec 935 wciskać na sucho i aż do całkowitego stwardnienia utrzymywać wilgotność za pomocą mokrego pędzla. Masy nie wolno zwilżać zbyt mocno. Lekkie zwilżenie wciśniętej w ubytek zaprawy wystarcza do osiągnięcia uszczelnienia. Użycie, jako szpachlówki wyrównującej następuje przez całopowierzchniowe nanoszenie gładką kielnią ze stali szlachetnej. Następnie wyprofilować powierzchnię wilgotną szczotką murarską. Narzędzia wypłukać w czystej wodzie przed związaniem zaprawy

WARUNKI PODCZAS STOSOWANIA I WIĄZANIA:

temperatura aplikacji (powietrza i podłoża): od +5ºC do +30ºC 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl