WEBER REP ZT 4 MM 25 KG

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 33,99 zł 33.99
Cena netto: 27,63 zł
ilość szt.
Zyskujesz 33 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: WEBER

Opis

WEBER REP ZT 4 MM 25 KG

weber.rep ZT (DEITERMANN ZT) to 1-komponentowe, z inhibitorem korozji, wiążące hydraulicznie, fabrycznie przygotowane suche zaprawy.

weber.rep ZT to zaprawy służące do wypełniania ubytków w czasie renowacji betonów, odtwarzania otuliny na betonie zbrojonym itp. Stosowane mogą być zarówno metodą na sucho jak i na mokro, również metodą tynkarską. weber.rep ZT pozwala się lekko i dobrze obrabiać. Wygładzanie powierzchni zaprawy weber.rep ZT można wykonać przed zakończeniem procesu wiązania (w czasie ok. 1 godz.). Zaprawa po stwardnieniu odznacza się dobrą paroprzepuszczalnością i wodoszczelnością (W8), jest odporna na mróz oraz sole odladzające. Po zakończeniu trwającej ok. 6 dni pielęgnacji, weber.rep ZT można pokryć farbą lub dyspersyjną powłoką ochronną. Nakładanie żywicznych powłok ochronnych możliwe jest dopiero po osiągnięciu przez podłoże wytrzymałości na odrywanie co najmniej 1,5 MPa oraz wymaganego przez żywicę stopnia wilgotności.

Producent: Weber

Opakowanie: 25 kg

Zużycie: ok. 20 kg/1m2 na 1 cm grubości warstwy

Uziarnienie: 4 mm

ZAPRAWA TORKRETOWA WEBER REP ZT 2 MM 25 KG Pojemność 25 l

Właściwości:

  • moduł sprężystości podłużnej jest podobny do modułu sprężystości betonu 
  • szybki przyrost wytrzymałości 
  • niski skurcz i naprężenia własne
ZAPRAWA TORKRETOWA WEBER REP ZT 2 MM 25 KG Rodzaj inny
ZAPRAWA TORKRETOWA WEBER REP ZT 2 MM 25 KG Marka WEBER

Przygotowanie podłoża:

Z podłoża należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia jak: powłoki, zatłuszczenia, skorodowany beton, stosując piaskowanie lub śrutowanie ew. strumień wody pod wysokim ciśnieniem (tzw. hydromonitoring). Odsłonięta stal zbrojeniowa winna być oczyszczona z rdzy. Jeżeli czyszczenie odbywa się na sucho, podłoże (szczególnie bardziej nasiąkliwe) należy zwilżyć obficie wodą. Na podłożach o słabej nośności zaleca się stosować warstwę sczepną - weber.rep 751.

Przygotowanie produktu:

Należy wyregulować zaworem dozującym odpowiednią proporcję wody do suchej zaprawy weber.rep ZT. Dozowanie wody powinno wynosić od 2,5 do 2,75 l na jeden 25-kilogramowy worek zaprawy weber.rep ZT. Wymieszanie suchej zaprawy z wodą odbywa się w agregacie tynkarskim (torkretowanie na mokro) lub w trakcie narzucania (torkretowanie na sucho).

Wskazówki wykonawcze:

Aplikacja wymaga doświadczenia operatora torkretnicy w kontrolowaniu mieszanki (regulacji optymalnej ilości wody) oraz specjalistycznych urządzeń o niezbędnej wydajności. Zaprawę weber.rep ZT nakładać urządzeniami natryskowymi na matowo-wilgotny beton lub świeżą warstwę sczepną weber.rep 751. Natrysk prowadzi się jedno- lub dwuwarstwowo do grubości warstwy równej maksymalnie 4 cm w przypadku powierzchni pionowych lub 2 cm w przypadku stropów (w pozycji pułapowej). Natrysk w pozycjach pułapowych wymaga zwykle nanoszenia zaprawy w kilku warstwach. Następną warstwę można nanosić, gdy poprzednia związała na tyle, że może stanowić warstwę nośną. Z reguły wymaga to odstępu czasu ok.1,5 godziny w temperaturze +20°C. Ostatnią warstwę można ostrożnie (bez nacisku) wygładzić pacą. Należy jednak uważać, by nie spowodować odspojenia natryśniętej warstwy od podłoża. W stanie świeżym nie należy zraszać warstwy zaprawy wodą. Po utwardzeniu przeschniętą powierzchnię można zabezpieczyć dodatkowo systemami ochrony betonu. W każdym przypadku można zalecić wykonanie zabezpieczenia hydrofobizującego. Jeżeli warstwa wykończeniowa ma być wykonana z zaprawy o drobnym kruszywie, tj. weber.rep 755 , wtedy nie należy filcować lub wygładzać zewnętrznej powierzchni ostatniej warstwy zaprawy. W celu kontroli właściwości gotowej mieszanki (głównie wytrzymałości) należy w trakcie torkretowania narzucać próbki torkretu (świadek) do specjalnie przygotowanych skrzynek. Czyszczenie narzędzi Narzędzia wypłukać w czystej wodzie.

ZAPRAWA TORKRETOWA WEBER REP ZT 2 MM 25 KG Waga 25 kg

Wskazówki podczas stosowania i wiązania:

Temperatura powietrza i obiektu w czasie obróbki: od +5°C do +30°C Nałożoną powłokę z torkretowej zaprawy naprawczej należy chronić przed zbyt szybkim wyschnięciem, dlatego też należy unikać podwyższonych temperatur i przeciągów powietrznych. Pielęgnacja powinna trwać, co najmniej 6 dni, w czasie, których należy chronić nałożoną powłokę przed mrozem oraz stosować przykrycia lub powłoki pielęgnacyjne w celu utrzymywania wilgoci. W stanie świeżym zaprawy naprawczej weber.rep ZT nie można spryskiwać wodą.

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl