WEBER REP R4 DUO 25 KG

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 81,99 zł 81.99
Cena netto: 66,66 zł
ilość szt.
Zyskujesz 81 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: -

Opis

WEBER REP R4 DUO 25 KG

weberep R4 duo to gotowa, sucha mieszanka mineralna modyfikowana polimerami, która po zarobieniu z wodą staje się zaprawą naprawczą PCC przeznaczoną do naprawy i reprofilacji podłoży betonowych i żelbetowych lub wyrównywania i wygładzania powierzchni jako szpachlówka drobnoziarnista. Materiał doskonale sprawdza się jako szpachlówka pod powłoki ochronne oraz systemy posadzek żywicznych. Grubość warstwy od 1 do 50 mm.

weberep R4 duo przeznaczony jest do naprawy i reprofilacji podłoży betonowych i żelbetowych. Może być stosowany do napraw i wypełnień ubytków elementow betonowych i zelbetowych, takich jak np. belki, słupy, płyty balkonowe, schody, posadzki, itp. Maksymalna grubość w jednym cyklu roboczym to 50 mm. Dzięki drobnemu uziarnieniu może być stosowana także jako szpachlówka do wyrównania i egalizacji podłoży betonowych. Minimalna grubość warstwy to 1 mm. Jako szpachlówka materiał moze być stosowany pod powłoki ochronne, impregnację hydrofobizującą lub systemy posadzkowe na baże żywic.

Producent: Weber 

Opakowanie: Worek 25 kg

Zużycie: ok. 1,9 kg/1m2 na 1 mm grubości warstwy lub 1,9 kg/dm3 uzupełnianego ubytku.

SZPACHLÓWKA DROBNOZIARNISTA WEBER REP R4 DUO 25 KG Rodzaj inny

Właściwości:

  • 2w1 - zaprawa naprawcza i szpachówka drobnoziarnista
  • do napraw i reprofilacji konstrukcji betonowych i żelbetowych 
  • grubość nakładanej warstwy 1 - 50 mm w jednym procesie roboczym 
  • drobnoziarnista - uziarnienie 0,5 mm
  • wysokie parametry wytrzymałościowe - klasa R4 wg PN-EN 1504-3 
  • bardzo dobre własciwości obróbki 
  • wysoka mrozoodporność oraz na sole odladzające 
  • niski skurcz i naprężenia własne
  • paroprzepuszczalna
  • pod obciążenia ruchem pieszym i kołowym
SZPACHLÓWKA DROBNOZIARNISTA WEBER REP R4 DUO 25 KG Pojemność 25 l
SZPACHLÓWKA DROBNOZIARNISTA WEBER REP R4 DUO 25 KG Marka WEBER

Przygotowanie podłoża:

Podłoże musi być czyste, nośne, szorstkie i stabilne. Ponadto podłoże nie może być zmrożone. Wytrzymałość na odrywanie chłonnego podłoża powinna wynosić co najmniej 1,5 MPa (przy naprawie betonu). W przypadku stosowania produktu jako szpachlówka minimalna wytrzymałość na odrywanie zależy od stosowanego rozwiązania (systemu powłokowego). Podłoże należy przygotować przez odpowiednie frezowanie, śrutowanie lub hydromonitoring. Należy usunąć mleczko cementowe oraz wszelkie zanieczyszczenia mogace negatywnie wpływac na przyczepność. Niestabilne fragmenty podłoża, skarbonatyzowany i skorodowany beton oraz wszelkie luźne elementy należy usunąć. Stal zbrojeniową należy oczyścić zgodnie z wymaganiami dla przyjętego systemu naprawy.

Przygotowanie produktu:

Dozowanie wody: 14-16% (3,5-4,0 l) wody na worek 25 kg

Zastosowanie jako zaprawa naprawcza:

14-15% (3,5-3,75 l) wody na worek 25 kg, w zależności od warunków otoczenia.

Zastosowanie jako szpachlówka drobnoziarnista:

15-16% (3,75-4,0 l) wody na worek 25 kg, w zależności od warunków otoczenia.

Do odmierzonej ilosci czystej wody wsypać suchą mieszankę weberep R4 duo i mieszać do uzyskania jednorodnej konsystencji. Minimalny czas mieszania 3 minuty. Po wymieszaniu odstawić wymieszany materiał na ok. 2 minuty i ponownie przemieszać. Do mieszania należy używac mieszadła wolnoobrotowego (maks. 400 obr./min.)

Wskazówki wykonawcze:

Stosowanie jako zaprawa naprawcza

Zaprawę naprawczą weberep R4 duo należy stosować w połączeniu z warstwą sczepną i ochroną antykorozyjną zbrojenia  weberep KB duo. weberep R4 duo nakładamy przy pomocy kielni, pacy lub szpachelki na jeszcze świeżą warstwę sczepną weberep KB duo. Nakładając zaprawę naprawczą należy ją w miarę możliwości wciskać w miejsce wbudowania. Nałożoną w ten sposób zaprawę należy niezwłocznie wyrównać do żądanej grubości / nadać wymagany kształt. Grubość warswty w jednym cyklu roboczym to 50 mm. Głębsze ubytki muszą być wypełnione w kilku procesach roboczych, przy czym każdej z warstw pośrednich należy nadać szorstką powierzchnię, a po jej wyschnięciu każdorazowo zalecane jest zastosowanie warstwy sczepnej z materiału weberep KB duo. Nałożonej w ten sposób zaprawy weberep R4 duo nie należy nakładać poza obrysem ubytku, lecz jedynie wygładzić pacą.

Stosowanie jako szpachlówka drobnoziarnista

Zaprawę szpachlową weberep R4 duo nanieśc na odpowiednio przygotowane podłoże, które należy nawiżyc do stanu matowo-wilgotnego. Materiał nanieść na wymaganą grubość, wyrównac i wykończyc powierzchnię w zalezności od końcowego przeznaczenia i wymagań. Materiał nadaje się zarówno do zagładzania jak i filcowania.

Podczas pracy narzędzia robocze od czasu do czasu przemyć wodą. Po zakończeniu prac narzędzia umyc w czystej wodzie (przed związaniem zaprawy). Zwiazany materiał można usunąć jedynie mechanicznie.

SZPACHLÓWKA DROBNOZIARNISTA WEBER REP R4 DUO 25 KG Waga 25 kg

Warunki podczas stosowania i wiązania:

Temperatura aplikacji (powietrza i podłoża): od +5°C do +35°C. Nałożoną powłokę z zaprawy naprawczej PCC należy chronić przed zbyt szybkim wyschnięciem, dlatego też należy unikać podwyższonych temperatur i przeciągów powietrznych. Pielęgnacja powinna trwać, co najmniej 5 dni, w czasie, których należy chronić nałożoną powłokę przed mrozem oraz stosować przykrycia lub utrzymywanie wilgoci. W stanie świeżym zaprawy naprawczej weberep R4 duo nie można spryskiwać wodą

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (1)

14 listopada 2023

Dzięki drobnemu uziarnieniu może być używana jako szpachlówka do wyrównywania, fajny produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl