WEBER REP 755 25 KG

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 66,99 zł 66.99
Cena netto: 54,46 zł
ilość szt.
Zyskujesz 66 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: WEBER

Opis

WEBER REP 755 25 KG

weber.rep 755 (Cerinol OF) jest modyfikowaną tworzywem sztucznym, gotową do użycia po wymieszaniu z wodą, zaprawą wygładzającą o szerokim zakresie zastosowania. Ta hydraulicznie wiążąca zaprawa o uziarnieniu do 0,5 mm przeznaczona jest do nakładania warstw o grubości od 1,5 do 5,0 mm.

weber.rep 755 stosowany jest szczególnie, jako zaprawa wygładzająca nakładana na zaprawę naprawczą weber.rep 754. Ponadto znajduje zastosowanie jako warstwa wyrównująca i wygładzająca na wszelkich powierzchniach betonowych, w których wcześniej uzupełniono ubytki. Zaprawa weber.rep 755, którą można stosować zarówno w obszarach wewnętrznych jak i zewnętrznych, po wyschnięciu jest paroprzepuszczalna oraz odporna na mróz i warunki atmosferyczne.

Producent: Weber

Opakowanie: Worek 25 kg

Zużycie: ok. 1,9 kg/1 m² na 1 mm grubości warstwy

ZAPRAWA WYRÓWNUJĄCA WEBER REP 755 25 KG Rodzaj inny

Właściwości:

  • stosowana szczególnie jako zaprawa wygładzająca nakładana na zaprawę weber. rep 754
  • wysoka wytrzymałość na odrywanie
  • dobra zdolność akumulowania wody 
  • niskie naprężenia własne 
  • bardzo łatwo daje się rozprowadzać 
  • uziarnienie do ok. 0,5 mm
ZAPRAWA WYRÓWNUJĄCA WEBER REP 755 25 KG Pojemność 25 l
ZAPRAWA WYRÓWNUJĄCA WEBER REP 755 25 KG Marka WEBER

Przygotowanie podłoża:

Podłoże musi być czyste, nośne, szorstkie i niezmrożone. Z jego powierzchni należy usunąć wszelkie luźne i piaszczące elementy. Wytrzymałość na odrywanie szorstkiego podłoża powinna wynosić co najmniej 1,5 MPa. Przed nałożeniem zaprawy podłoże należy kilkakrotnie obficie zwilżyć wodą do stanu matowo-wilgotnego

Przygotowanie produktu:

25-kilogramowy worek zaprawy należy wymieszać z ok. 4,0 - 4,5 l czystej wody, aż do uzyskania bezgrudkowej zaprawy. Najpierw wlewamy wodę, a następnie sukcesywnie dodajemy weber.rep 755 i intensywnie mieszamy przez ok. 2-3 minuty. Po wymieszaniu gotową mieszankę należy odstawić, na co najmniej 5 minut, aby dojrzała. Potem należy jeszcze krótko wymieszać zaprawę. Pożądaną konsystencję mieszanki uzyskamy przez dodanie małej ilości wody. Przy mniejszych ilościach przygotowywanej zaprawy, do mieszania możemy wykorzystać wolnoobrotową (maks. 400 obr./min.) wiertarkę z nasadzonym mieszadłem.

Wskazówki wykonawcze:

Zaprawę weber.rep 755 nakładamy na wcześniej zwilżone (matowo- -wilgotne) podłoże, za pomocą kielni lub pacy do grubości warstwy ok. 1,5 do maksymalnie 5 mm. Nakładaną w postaci szlamu zaprawę należy przy tym od czasu do czasu zamieszać. W celu uniknięcia pojawienia się na obrabianej powierzchni pęcherzy, należy wcześniej metodą szpachlowania drapanego zamknąć wszelkie pory i drobne wgłębienia za pomocą zaprawy weber.rep 755 rozrobionej do konsystencji szpachli, a następnie metodą "świeże na świeże" nanieść zaprawę wygładzającą na żądaną grubość. Powierzchnia obrabiana metodą szpachlowania drapanego powinna być odpowiednio mała. Po ok. 30 do 90 minut (zależnie od temperatury podłoża i powietrza) można już lekko ściągniętą szpachlowaną powierzchnię przetrzeć (bez wywierania nacisku) za pomocą wilgotnej, lecz nie mokrej gąbki o drobnych porach. Po wyschnięciu zaprawy weber.rep 755 na obrabianej powierzchni można ją (w celu optycznego ujednolicenia, nadania kolorowej powłoki lub ochrony przed agresywnym wpływem warunków atmosferycznych i dyfuzji CO2) zabezpieczyć powłokami ochronnymi np. weber.tec 771 lub weber.tec 772 (patrz karty techniczne) Narzędzia wypłukać w czystej wodzie przed związaniem zaprawy.

ZAPRAWA WYRÓWNUJĄCA WEBER REP 755 25 KG Waga 25 kg

Warunki podczas stosowania i wiązania:

Temperatura powietrza i obiektu w czasie obróbki: od +5°C do +30°C. Nałożoną powłokę z zaprawy naprawczej PCC należy chronić przed zbyt szybkim wyschnięciem, dlatego też należy unikać podwyższonych temperatur i przeciągów powietrznych. Pielęgnacja powinna trwać, co najmniej 5 dni, w czasie, których należy chronić nałożoną powłokę przed mrozem oraz stosować przykrycia lub utrzymywanie wilgoci. W stanie świeżym zaprawy nie można spryskiwać wodą. Narzędzia robocze trzeba od czasu do czasu przemyć wodą.

Opinie o produkcie (2)

14 listopada 2023

Skutecznie wypełnia ubytki i pęknięcia

14 listopada 2023

Idealna do renowacji i naprawy zniszczonych powierzchni betonowych, polecam

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl