WEBER REP 754 25 KG

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 115,99 zł 115.99
Cena netto: 94,30 zł
ilość szt.
Zyskujesz 115 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: WEBER

Opis

WEBER REP 754 25 KG

weber.rep 754 (Cerinol RM) jest hydraulicznie wiążącą, gotową do użycia cementową zaprawą naprawczą o uziarnieniu 2 mm. Zaprawa spełnia wymagania odnośnie ochrony i renowacji betonu stawiane zaprawom PCC II + PCC lll

weber.rep 754 stosowany jest jako zaprawa do reprofilacji i uzupełniania ubytków w betonowych i żelbetowych konstrukcjach zarówno w obszarach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Szczególnie znajduje zastosowanie do reprofilacji uszkodzeń i ubytków w powierzchni betonowej będących następstwem niszczącego działania korodującej stali zbrojeniowej i soli wysypywanych zimą, uszkodzeń mechanicznych itd. 

Producent: Weber

Opakowanie: Worek 25kg

Zużycie: ok. 1,9 kg/1m2 na 1 mm grubości warstwy lub 1,9 kg/dm3 uzupełnianego ubytku.

MOCNA ZAPRAWA NAPRAWCZA WEBER REP 754 25 KG Marka WEBER

Właściwości:

  • do napraw i reprofilacji konstrukcji betonowych i żelbetowych 
  • grubość nakładanej warstwy do 5 cm w jednym procesie roboczym 
  • bardzo łatwa obróbka
  • niski współczynnik wodno-cementowy
  • wysoka odporność na naprzemienne zamarzanie i tajanie oraz sole odladzające
  • wysokie parametry wytrzymałościowe 
  • znakomita przyczepność do podłoża na skutek zastosowania systemowej warstwy sczepnej weber.rep 751 
  • niski skurcz i naprężenia własne 
  • dodatek włókien
MOCNA ZAPRAWA NAPRAWCZA WEBER REP 754 25 KG Rodzaj inny
MOCNA ZAPRAWA NAPRAWCZA WEBER REP 754 25 KG Pojemność 25 l

Przygotowanie podłoża:

Podłoże musi być czyste, nośne, szorstkie i stabilne. Ponadto podłoże nie może być zmrożone. Wytrzymałość na odrywanie chłonnego podłoża powinna wynosić co najmniej 1,5 MPa. Podłoże należy przygotować przez odpowiednie frezowanie, śrutowanie lub hydromonitoring. Niestabilne fragmenty podłoża, skarbonatyzowany i skorodowany beton oraz wszelkie luźne elementy należy usunąć. Stal zbrojeniową należy oczyścić.

Przygotowanie produktu:

25-kilogramowy worek zaprawy naprawczej weber.rep 754 należy mieszać z ok. 3,1 - 3,4 litrami czystej wody, aż do czasu uzyskania bezgrudkowej zaprawy dającej się nakładać kielnią. Najpierw do betoniarki wlewamy wodę, a następnie dodajemy weber.rep 754 i mieszamy, przez co najmniej 3 minuty. Przy mniejszych ilościach do mieszania możemy wykorzystać wolnoobrotową (maks. 400 obr./min.) wiertarkę z nasadzonym mieszadłem. Po wymieszaniu gotową mieszankę należy odstawić, na co najmniej 5 min. Potem należy jeszcze krótko wymieszać zaprawę.

Wskazówki wykonawcze:

weber.rep 754  stosuje się w połączeniu z warstwą sczepną weber. rep 751 i ewentualnie z mineralną powłoką ochronną zbrojenia weber. rep 750 (patrz karty techniczne tych materiałów). weber.rep 754 nakładamy przy pomocy szpachelki z użyciem nacisku na jeszcze świeżą warstwę sczepną weber.rep 751 wykonaną na możliwie małej powierzchni. Nałożoną w ten sposób zaprawę należy natychmiast wyrównać do żądanej grubości. Głębsze ubytki muszą być wypełnione w kilku procesach roboczych, przy czym każdej z warstw pośrednich należy nadać szorstką powierzchnię, a po jej wyschnięciu każdorazowo powlec warstwą sczepną z materiału weber.rep 751. Nałożonej w ten sposób zaprawy weber.rep 754 nie należy nakładać poza obrysem ubytku, lecz jedynie wygładzić pacą. Grubość nakładanej warstwy wynosi od 5 mm do 50 mm. Podczas pracy narzędzia robocze od czasu do czasu przemyć wodą. Jeżeli jest to konieczne, można stosować warstwy wygładzające np. z  zaprawy PCC weber.rep 755 i wymalowania ochronno-dekoracyjne, np. weber.tec 771 lub weber.tec 772. Narzędzia wypłukać w czystej wodzie przed związaniem zaprawy.

MOCNA ZAPRAWA NAPRAWCZA WEBER REP 754 25 KG Waga 25 kg

Warunki podczas stosowania i wiązania:

Temperatura aplikacji (powietrza i podłoża): od +5°C do +35°C. Nałożoną powłokę z zaprawy naprawczej PCC należy chronić przed zbyt szybkim wyschnięciem, dlatego też należy unikać podwyższonych temperatur i przeciągów powietrznych. Pielęgnacja powinna trwać, co najmniej 5 dni, w czasie, których należy chronić nałożoną powłokę przed mrozem oraz stosować przykrycia lub utrzymywanie wilgoci. W stanie świeżym zaprawy naprawczej weber.rep 754 (Cerinol RM) nie można spryskiwać wodą.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl