WEBER MIKROCEMENT BIAŁY 18 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 409,99 zł 409.99
Cena netto: 333,33 zł
ilość szt.
Zyskujesz 409 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: WEBER

Opis

WEBER MIKROCEMENT BIAŁY 18 KG

Weberfloor Mikrocement przeznaczony jest do wykonywania bezdylatacyjnych, cienkowarstwowych powłok dekoracyjnych imitujących beton. Powłoka po wykonaniu daje niejednolite kolorystycznie wykończenie z wyraźnymi śladami obróbki powierzchni.

Weberfloor Mikrocement przeznaczony jest do stosowania wewnątrz pomieszczeń w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, biurach, sklepach, kinach itp. obiektach użyteczności publicznej na powierzchniach poziomych obciążanych ruchem pieszym i oraz powierzchniach pionowych: jastrychach cementowych i anhydrytowych,również z ogrzewaniem podłogowym, betonie, płytach kartonowo gipsowych,tynkach itp. Może być stosowany do wykonywania powłok dekoracyjnych na meblach i blatach z płyt MDF i HDF.

Producent: Weber

Opakowanie: Wiadro 18 kg

Kolor: Biały

Zużycie: ok. 1,5 kg/m2 na każdy mm grubości

 KOLOR BIAŁY

WEBER MIKROCEMENT BETON DEKORACYJNY BIAŁY 18 KG Kod producenta WEBERFLOOR MIKROCEMENT
WEBER MIKROCEMENT BETON DEKORACYJNY BIAŁY 18 KG Marka Weber
WEBER MIKROCEMENT BETON DEKORACYJNY BIAŁY 18 KG Rodzaj produktu inny

Właściwości: 

 • nieograniczone możliwości indywidualnego mieszania i barwienia powłoki
 • na powierzchnie poziome i pionowe
 • łatwy do nakładania i obróbki
 • doskonała przyczepność do podłoża
 • niewielka grubość warstwy
 • różne sposoby wykończenia powierzchni
 • wysoka elastyczność
 • wysoka odporność na ścieranie
 • może być stosowany na ogrzewaniu podłogowym
 • wodoodporny
 • odporny na promieniowanie UV

Przygotowanie podłoża:

Podłoże musi być nośne,twarde, stabilne i wolne od zanieczyszczeń osłabiających wiązanie (np.tłuszcze, bitumy, pyły, kurz, kleje,resztkifarb i zapraw). Wilgotność podłoża nie może przekraczać 4 % (0,5% w przypadku jastrychów anhydrytowych). Wszystkie spękania należy naprawić. Powierzchnie poziome - jastrychy cementowe, jastrychy anhydrytowe, płytki gresowe, lastriko, płyty OSB

 • W przypadku równych, mocnych i jednorodnych jastrychów cementowych lub anhydrytowych o wytrzymałości na odrywanie min. 1,5 N/mm2 podłoże oczyścić mechanicznie, zagruntować żywicą epoksydową weber.tec EP 10 i przesypać z nadmiarem suchym piaskiem 0,1-0,5 mm. Po związaniu nadmiar piasku usunąć a powierzchnię przeszlifować szlifierką z papierem o gradacji 60 i dokładnie odkurzyć. 
 • Jastrychy nierówne lub o wytrzymałość na odrywanie poniżej 1,5 N/mm2 wymagają wykonania warstwy z zaprawy samopoziomującej weber.floor 4310 lub weber.floor 4320 o grubości min. 5 mm. Przed układaniem zaprawy samopoziomującej podłoże przeszlifować i odpowiednio zagruntować: • jastrychy cementowe zagruntować preparatem weber.floor 4716 • jastrychy anhydrytowe zagruntować żywicą epoksydową weber. tec EP 10 i przesypać z nadmiarem suchym piaskiem 0,4-0,8 mm. Po wyschnięciu niezwiązany piasek usunąć, powierzchnię odkurzyć i zagruntować preparatem weber.floor 4716 rozcieńczonym wodą w proporcji 1:3.
 • W przypadku płytek, sprawdzić ich przyczepność do podłoża. Luźne lub głuche płytki usunąć a miejsca po nich wypełnić błyskawiczną zaprawą weber.floor 4045. Płytki i lastriko odkurzyć, odtłuścić np. acetonem i zagruntować preparatem weber.prim kwarc. Po wyschnięciu wykonać podkład z zaprawy samopoziomującej weber.floor 4310 lub weber.floor 4320 o grubości min. 5 mm. 
 • Powierzchnię płyt OSB przeszlifować szlifierką z papierem o gradacji 40. Przygotowywaną powierzchnię dokładnie odkurzyć, zagruntować preparatem weber.prim kwarc, położyć siatkę podłogową weber.floor 4945 wykonać podkład z zaprawy samopoziomującej weber.floor 4310 lub weber.floor 4320 o grubości min. 10 mm. Po wyschnięciu zaprawy samopoziomującej powierzchnię przeszlifować szlifierką z papierem o gradacji 40.Całą powierzchnię dokładnie odkurzyć i zagruntować gruntem epoksydowym weber.tec EP 10. Mokrą żywicę przesypać z nadmiarem suchym piaskiem 0,1-0,5 mm i pozostawić do wyschnięcia. Po związaniu nadmiar piasku usunąć a powierzchnię przeszlifować szlifierką z papierem o gradacji 40-60 i dokładnie odkurzyć.
 • Powierzchnie pionowe weberfloor mikrocement można układać na płytach gipsowo- -kartonowych,tynkach cementowych, cementowo-wapiennych, gipsowych, elementach betonowych itp. Powierzchnia musi być niepyląca irówna. Należy usunąć wszystkie słabo związane warstwy oraz naprawić uszkodzenia. Powierzchnię zagruntować gruntem sczepnym weber.prim kwarc i pozostawić do wyschnięcia. Podłoża chłonne wstępnie zagruntować:tynki gipsowe zagruntować preparatem weber PG 212, inne podłoża można zagruntować preparatem weber.floor 4716 w rozcieńczeniu 1:10 lub weber.prim start. Po wyschnięciu powierzchnię zagruntować gruntem sczepnym weber.prim kwarc.
WEBER MIKROCEMENT BETON DEKORACYJNY BIAŁY 18 KG Waga 18 kg
WEBER MIKROCEMENT BETON DEKORACYJNY BIAŁY 18 KG Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 19 kg

Przygotowanie produktu:

W celu precyzyjnego odmierzania składników, wszystkie komponenty, łącznie z wodą potrzebną do przygotowania, należy odważać na precyzyjnych wagach elektronicznych. Powłokę dekoracyjną weberfloor mikrocement należy mieszać z czystą wodą w proporcji 0,21-0,26 l na 1 kg suchego proszku. weberfloor mikrocement dostępny jest w fabrycznie przygotowanych kolorach: białym bazowym, jasnoszarym i ciemnoszarym. W celu uzyskania innych odcieni szarości, kolory można ze sobą mieszać w dowolnych proporcjach wagowych.

W tym celu należy odważyć potrzebną ilość suchej zaprawy w kolorze białym oraz szarym i dokładnie wymieszać na sucho oba składniki. Tak przygotowaną zaprawę dodać do odmierzonej wody i dokładnie wymieszać mieszadłem koszyczkowym przez 2-3 minuty, aż do uzyskania jednorodnej masy. Przygotowaną porcję materiału zużyć przez ok. 30 minut. weberfloor mikrocement można również barwić na inne kolory płynnymi pastami pigmentowymi odpornymi na alkalia lub pigmentami proszkowymi przeznaczonymi do cienkowarstwowych, cementowych powłok dekoracyjnych. W przypadku stosowania płynnych past pigmentowych, należy dodawać je do wody zarobowej przed dodaniem suchej zaprawy. Pigmenty proszkowe należy mieszać na sucho z suchą zaprawą i dopiero tak przygotowaną mieszankę wymieszać z wodą. W celu zapewnienia jednakowego koloru, kolejne porcje materiału należy przygotowywać w takich samych proporcjach.

WEBER MIKROCEMENT BETON DEKORACYJNY BIAŁY 18 KG Rodzaj opakowania wiadro

Wskazówki wykonawcze:

weberfloor mikrocement należy układać w minimum dwóch warstwach. Podczas prac zaleca się używania foliowych ochraniaczy na buty w celu uniknięcia zabrudzenia posadzki.

Wykonanie pierwszej warstwy: Powłokę dekoracyjna weberfloor mikrocement nakładać cienkąwarstwą na przygotowanej powierzchni. W zależności od oczekiwanego efektu wizualnego zaprawę rozprowadzać w różnych kierunkach pacą o ostrych lub zaokrąglonych krawędziach. Kolejne partie materiału nakładać metodą mokre na mokre. Nie stosować przerw roboczych podczas nakładania aż do ułożenia materiału na całej powierzchni. Przygotowany materiał należy co jakiś czas przemieszać pacą lub kielnią aby go upłynnić. Pozostawić do wyschnięcia na 4-6 godzin.

Szlifowanie pierwszej warstwy:  Suchą powierzchnię przeszlifować szlifierką jednotarczową o niskich obrotach stosując papier ścierny o gradacji 60-80 i dokładnie odkurzyć. Nie rozpoczynać szlifowania, gdy są jeszcze widoczne wilgotne miejsca, ponieważ po szlifowaniu będą one dużo ciemniejsze.

Wykonanie drugiej warstwy:  Powierzchnię zagruntować preparatem weber.floor 4716 w rozcieńczeniu 1:3 i pozostawić do wyschnięcia. Prace wykonywać analogicznie jak przy układaniu warstwy pierwszej. Wykonaną powłokę pozostawić do wyschnięcia na 4-6 godzin.

Szlifowanie drugiej warstwy: Suchą powierzchnię przeszlifować szlifierką jednotarczową o niskich obrotach stosując papier ścierny o gradacji 80-120 w zależności od pożądanego efektu i dokładnie odkurzyć. Wykonaną powłokę pozostawić na ok. 24 godziny do całkowitego wyschnięcia. Po tym czasie należy przystąpić do impregnacji powierzchni. 

Impregnacja: Do impregnacji posadzek należy stosować system poliuretanowy, składający się z gruntu webertec prim protect oraz lakierów webertec PU protect matt lub webertec PU protect satin. W przypadku zabezpieczania ścian, do impregnacji można stosować matowy impregnat polimerowo-woskowy webertec wax protect. Wyroby należy stosować zgodnie z opisem w kartach technicznych.

Czyszczenie narzędzi: Narzędzia i ewentualne zanieczyszczenia czyścić na świeżo wodą. Po związaniu zaprawę można usunąć tylko mechanicznie.

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl