WEBER FLOOR 4150 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 66,99 zł 66.99
Cena netto: 54,46 zł
ilość szt.
Zyskujesz 66 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: WEBER

Opis

WEBER FLOOR 4150 25 KG

Samopoziomujący podkład podłogowy do układania maszynowego, 2-30 mm

weber.floor 4150 to samopoziomujący podkład podłogowy o szerokim zastosowaniu grubości od 2 do 30 mm. Doskonale sprawdzi się tam, gdzie trzeba wyrównać większe odchylenia wysokości. Zapewnia bardzo gładką powierzchnię. Za pomocą weber.floor 4150 wyrównasz podłoże pod wykładziny, panele winylowe lub laminowane, płytki czy parkiet. Możliwa aplikacja ręczna lub maszynowa.

 • Do szybkiego wykonywania związanych z podłożem, bardzo gładkich i wypoziomowanych podkładów pod cienkie i grube wykładziny dywanowe, PVC, korkowe, linoleum, płytki ceramiczne, kamienne, parkiet(zalecane kleje elastyczne), panele itp.
 • weber.floor 4150 przy aplikacji maszynowej pozwala na bardzo szybkie wykonanie dokładnie wypoziomowanego podkładu na dużych powierzchniach (wydajność ok. 400 m2 na godzinę).
 • Do stosowania wewnątrz budynków w mieszkaniach, hotelach, biurach, szpitalach, szkołach, sklepach, kinach itp. obiektach użyteczności publicznej, na podłożach betonowych i jastrychach cementowych. Podkładu weber.floor 4150 nie zaleca się eksploatować bez wyżej wymienionych warstw nawierzchniowych. 

Producent: Weber

Opakowanie: Worek 25kg

Zużycie: ok. 1,7 kg/m² na każdy mm grubości

PODKŁAD PODŁOGOWY WEBER FLOOR 4150 25 KG Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 25 kg

Właściwości:

 • Cementowy
 • Doskonałe właściwości samopoziomujące
 • Wysoka szybkość wykonania prac
 • Niski skurcz liniowy
 • Ruch pieszy po 2-4 godzinach
 • Bardzo dobra przyczepność do podłoża
 • Odporny na ruch mebli na kółkach
 • Dzięki niskiej alkaliczności doskonale współpracuje ze wszystkimi klejami do wykładzin
 • Przystosowany do wygładzania jastrychów z zainstalowanym ogrzewaniem podłogowym
 • Ekologiczny, o bardzo niskiej emisji – EMICODE EC1 PLUS
PODKŁAD PODŁOGOWY WEBER FLOOR 4150 25 KG Stan opakowania oryginalne
PODKŁAD PODŁOGOWY WEBER FLOOR 4150 25 KG Kod producenta FLOOR 4150

Przygotowanie podłoża:

Podłoże musi być nośne,twarde, stabilne, suche i wolne od zanieczyszczeń osłabiających wiązanie (np.tłuszcze, bitumy, pyły, kurz, kleje,resztkifarb i zapraw). Wytrzymałość podłoża na odrywanie powinna wynosić min.1,0 N/mm2. Otwory w stropie uszczelnić, aby nie dopuścić do wyciekania zaprawy. Większe ubytki w podłożu (> 30 mm) zagruntować i wypełnić zaprawą weber.floor RAPID lub weber.floor 4045. Podłoże dokładnie odkurzyć i zagruntować odpowiednim preparatem:

 • podłoża cementowe o małej nasiąkliwości weber.floor 4716 - 1 warstwa gruntu, koncentrat wymieszany z wodą w proporcji 1:3 (grunt: woda), czas wysychania 3-5 godz.
 • podłoża cementowe nasiąkliwe weber.floor 4716 - 2 warstwy gruntu, koncentrat wymieszany z wodą w proporcji: pierwsze gruntowanie 1:5, drugie gruntowanie 1:3 (grunt : woda), czas wysychania 3-5 godzin na każdą warstwę
 • podłoża o podwyższonej wilgotności weber.tec EP SG – 2 warstwy gruntu, powierzchnia przesypana suchym piaskiem kwarcowym, czas wysychania ok. 24 godz. Preparat gruntujący należy przygotowywać i aplikować zgodnie z opisem w karcie technicznej produktu. Wokół ścian, słupów,ruritp. wykonać dylatacje obwodowe stosując np.taśmę dylatacyjną weber.floor 4960.

Przygotowanie produktu:

Do 4,5-5,0 l czystej wody wsypać 25 kg (worek) suchej mieszanki weber.floor 4150 i mieszać przez 2–3 minuty wolnoobrotowym mieszadłem elektrycznym do uzyskania jednorodnej masy. Odstawić na około 2 minuty i ponownie krótko wymieszać. Przygotowywać porcje, które zostaną zużyte w ciągu 15-20 minut. weber.floor 4150 najlepiej mieszać i układać maszynowo przy pomocy pomp zapewniających uzyskanie zaprawy o właściwych parametrach (informacji udziela Dział Techniczny Weber). Parametry zaprawy kontrolować na bieżąco przy użyciu pierścieniowego testu rozpływności. Nie dodawać więcej wody niż zaleca instrukcja, ponieważ obniży to wytrzymałość oraz zwiększy skurcz zaprawy. Niedopuszczalne jest „ulepszanie” wyrobu przez dodawanie piasku, cementu itp.

PODKŁAD PODŁOGOWY WEBER FLOOR 4150 25 KG Marka Weber

Wskazówki wykonawcze:

Szerokość wylewanego pola w przypadku aplikacji maszynowej nie powinna przekraczać 6-8 m, a dla układania ręcznego 2-3 m (zależnie od grubości warstwy i wydajności). Duże powierzchnie podzielić na działkirobocze przy pomocy samoprzylepnej taśmy z gąbki weber.floor 4965. Zaprawę weber.floor 4150 wylewać na podłoże pasmami o szerokości 30-40 cm. Kolejne porcje zaprawy przygotowywać i wylewać tak szybko, aby mogły połączyć się, gdy są jeszcze w stanie płynnym. Po wylaniu masę rozprowadzić pacą zębatą lub wałkiem kolczastym (dla grubości < 6 mm). Zaprawę układać bez przerw, aż do pokrycia całej powierzchni działki. Po wstępnym związaniu podkładu,taśmy z gąbki usunąć i przystąpić do wylewania zaprawy na kolejnej działce roboczej. Zaleca się wykonywanie prac przez co najmniejtrzy osoby. Nie jest wymagane stosowanie membran pielęgnacyjnych. Należy pamiętać o natychmiastowym czyszczeniu pomp łącznie z wężem za każdym razem, gdy przerwa w pompowaniu zaprawy będzie dłuższa niż 10 minut. Świeże zabrudzenia zaprawą zmywać wodą, stwardniałe usuwać mechanicznie.

Warunki podczas stosowania i wiązania:

Budynek musi mieć dach, okna i drzwi. Temperatura otoczenia i podłoża w trakcie wykonywania prac i przez następne 7 dni powinna wynosić od +10°Cdo +25°C. Wilgotność względna podłoża RH powinna być mniejsza niż 95%. W trakcie prac oraz 3 dni po ich zakończeniu zalecane jestlekkie wietrzenie pomieszczeń, ale należy unikać przeciągów. Nie dopuszczać do intensywnego nasłonecznienia lub nagrzania wylanej zaprawy

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl