WEBER FLOOR 4010 25 KG

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 61,99 zł 61.99
Cena netto: 50,40 zł
ilość szt.
Zyskujesz 61 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: WEBER

Opis

WEBER FLOOR 4010 25 KG

Samopoziomująca masa szpachlowa, 1-6 mm

 • Do szpachlowania, wyrównywania lub wygładzania podłoży pod cienkie wykładziny dywanowe, PVC, korkowe, parkiet (zalecane kleje elastyczne), panele itp.
 • Do stosowania wewnątrz budynków w mieszkaniach, biurach, szpitalach, szkołach, sklepach, kinach itp. obiektach użyteczności publicznej na podłożach betonowych, jastrychach cementowych, podkładach anhydrytowych, magnezytowych, asfaltowych, płytkach ceramicznych.
 • Podkładu z weber.floor 4010 nie zaleca się eksploatować bez wyżej wymienionych warstw nawierzchniowych.

Producent: Weber

Opakowanie: worek 25 kg

Zużycie: ok. 1,7 kg/m² na każdy mm grubości

SZPACHLÓWKA SAMOPOZIOMUJĄCA WEBER FLOOR 4010 25 KG Marka Weber

Właściwości:

 • Cementowa
 • Do wygładzania i szpachlowania 
 • Do układania ręcznego i maszynowego 
 • Przystosowana do wygładzania jastrychów z zainstalowanym ogrzewaniem podłogowym
 • Ruch pieszy po 2-4 godzinach 
 • Wyjątkowo gładka powierzchnia
 • Układanie wykładzin już po 24 godzinach 
 • Odporna na ruch mebli na kółkach (od 2 mm grubości masy) 
 • Niski skurcz liniowy 
 • Dzięki niskiej alkaliczności doskonale współpracuje ze wszystkimi klejami do wykładzin 
 • Do stosowania wewnątrz budynków
 • Ekologiczna, o bardzo niskiej emisji - EMICODE EC1 PLUS
SZPACHLÓWKA SAMOPOZIOMUJĄCA WEBER FLOOR 4010 25 KG Stan opakowania oryginalne
SZPACHLÓWKA SAMOPOZIOMUJĄCA WEBER FLOOR 4010 25 KG Kod producenta FLOOR 4010

Przygotowanie podłoża:

Podłoże musi być nośne,twarde, stabilne, suche i wolne od zanieczyszczeń osłabiających wiązanie (np.tłuszcze, bitumy, pyły, kurz, kleje,resztkifarb i zapraw). Wytrzymałość podłoża na odrywanie powinna wynosić min. 1,0 N/mm2 . Otwory w stropie uszczelnić, aby nie dopuścić do wyciekania zaprawy. Większe ubytki w podłożu (> 5 mm) zagruntować i wypełnić np. zaprawą weber.floor 4045 lub weber.floor RAPID. Podłoże dokładnie odkurzyć i zagruntować odpowiednim preparatem:

 • podłoża cementowe o małej nasiąkliwości: weber.floor 4716 - 1 warstwa gruntu, koncentrat wymieszany z wodą w proporcji 1:3 (grunt: woda), czas wysychania 3-5 godz.
 • podłoża cementowe nasiąkliwe: weber.floor 4716 - 2 warstwy gruntu, koncentrat wymieszany z wodą w proporcji: pierwsze gruntowanie 1:5, drugie gruntowanie 1:3 (grunt: woda), czas wysychania 3-5 godzin na każdą warstwę,
 • podłoża szczelne, nienasiąkliwe – lastrico, płytki ceramiczne: weber.prim kwarc – 1 warstwa gruntu, czas wysychania 2-3 godz.
 • jastrychy anhydrytowe: weber.tec EP10 – 1 warstwa gruntu, powierzchnia przesypana suchym piaskiem kwarcowym, czas wysychania ok. 24 godz.
 • podłoża o podwyższonej wilgotności: weber.tec EP SG – 2 warstwy gruntu, powierzchnia przesypana suchym piaskiem kwarcowym, czas wysychania ok. 24 godz. Preparat gruntujący należy przygotowywać i aplikować zgodnie z opisem w karcie technicznej produktu. 

Przygotowanie produktu:

Do 4,5 - 5,0 l czystej wody wsypać 25 kg (worek) suchej mieszanki weber.floor 4010 i mieszać przez 1-2 minuty wolnoobrotowym mieszadłem elektrycznym do uzyskania jednorodnej masy. Odstawić na około 3 minuty i ponownie krótko wymieszać. weber.floor 4010 można mieszać i układać przy pomocy pomp zapewniających uzyskanie zaprawy o właściwych parametrach (informacji udziela Dział Techniczny Weber). Przygotowywać porcje, które zostaną zużyte w ciągu 15-20 minut. Parametry zaprawy kontrolować na bieżąco przy użyciu pierścieniowego testu rozpływności. Nie dodawać więcej wody niż zaleca instrukcja, ponieważ obniży to wytrzymałość oraz zwiększy skurcz zaprawy. Niedopuszczalne jest „ulepszanie” wyrobu przez dodawanie piasku, cementu itp.

SZPACHLÓWKA SAMOPOZIOMUJĄCA WEBER FLOOR 4010 25 KG Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 25 kg

Wskazówki wykonawcze:

Szerokość wylewanego pola w przypadku aplikacji maszynowej nie powinna przekraczać 8-10 m, a dla układania ręcznego 2-3 m (zależnie od grubości warstwy i wydajności). Duże powierzchnie podzielić na działkirobocze przy pomocy samoprzylepnejtaśmy z gąbki weber.floor 4965. Zaprawę weber. floor 4010 wylewać na podłoże pasmami o szerokości 30-40 cm. Kolejne porcje zaprawy przygotowywać i wylewać tak szybko, aby mogły połączyć się, gdy są jeszcze w stanie płynnym. Po wylaniu masę rozprowadzić pacą zębatą lub wałkiem kolczastym. Zaprawę układać bez przerw, aż do pokrycia całej powierzchni działki. Po wstępnym związaniu podkładu,taśmy z gąbki usunąć i przystąpić do wylewania zaprawy na kolejnej działce roboczej. Zaleca się wykonywanie prac przez co najmniejtrzy osoby. Nie jest wymagane stosowanie membran pielęgnacyjnych. Świeże zabrudzenia zaprawą zmywać wodą, stwardniałe usuwać mechanicznie. Uwaga: należy pamiętać o natychmiastowym czyszczeniu pomp łącznie z wężem za każdym razem, gdy przerwa w pompowaniu zaprawy będzie dłuższa niż 10 minut.

Warunki podczas stosowania i wiązania:

Budynek musi mieć dach, okna i drzwi. Temperatura otoczenia i podłoża w trakcie wykonywania prac i przez następne 7 dni powinna wynosić od +10°Cdo +25°C. Wilgotność względna podłoża powinna być mniejsza niż 95%. W trakcie prac oraz 3 dni po ich zakończeniu zalecane jestlekkie wietrzenie pomieszczeń, ale należy unikać przeciągów. Nie dopuszczać do intensywnego nasłonecznienia lub nagrzania wylanej zaprawy.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl