WEBER FLOOR 1000 PLUS 25 KG

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 24,99 zł 24.99
Cena netto: 20,32 zł
ilość szt.
Zyskujesz 24 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: WEBER

Opis

WEBER FLOOR 1000 PLUS 25 KG

szybki jastrych cementowy 10-100 mm

 • Do wykonywania szybkowiążących i wysychających jastrychów pod płytki ceramiczne, kamienie naturalne, panele, wykładziny dywanowe itp.: - związanych z podłożem betonowym, jastrychami cementowymi itp. - grubość układania 10-100 mm, - na izolacjach z folii, papy, styropianu, wełny mineralnej itp. - grubość układania 40-100 mm, - z ogrzewaniem wodnym - grubość układania 60-100 mm (w tym co najmniej 35 mm nad przewodami grzewczymi).
 • Do wykonywania warstw dociskowych na tarasach, balkonach, stropodachach itp.
 • Do wykonywania posadzek cementowych w kotłowniach, piwnicach, garażach indywidualnych, pomieszczeniach gospodarczych itp.
 • Do stosowania w mieszkaniach, biurach, szpitalach, szkołach, sklepach, kinach itp. obiektach użyteczności publicznej. 

Producent: Weber

Opakowanie: Worek 25 kg

Zużycie: ok. 2 kg/m² na kazdy mm grubości

SZYBKI JASTRYCH WEBER FLOOR 1000 PLUS 25 KG Kod producenta FLOOR 1000 PLUS

Właściwości:

 • Szybko wiąże i wysycha
 • Układanie płytek już po 48 godzinach
 • Wysoka wytrzymałość na ściskanie
 • Do wykonywania podkładów lub posadzek
 • Umożliwia formowanie spadków
 • Mrozoodporny i wodoodporny po związaniu
 • Na ogrzewanie podłogowe
 • Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków
SZYBKI JASTRYCH WEBER FLOOR 1000 PLUS 25 KG Marka Weber
SZYBKI JASTRYCH WEBER FLOOR 1000 PLUS 25 KG Stan opakowania oryginalne

Przygotowanie podłoża:

Jastrych związany z podłożem cementowym Podłoże musi być nośne, stabilne, wolne od zanieczyszczeń i warstw osłabiających przyczepność (np. tłuszcze, bitumy, kurz, kleje, wapno, resztki farb i zapraw). Oczyszczone, suche i naprawione podłoże należy zagruntować preparatem Weber np. weber.prim start lub weber.floor 4716. Warstwa gruntująca zwiększa przyczepność zaprawy do podłoża oraz zapobiega odwodnieniu zaprawy przed związaniem. Gruntowanie należy przeprowadzić na 3–24 godziny przed układaniem zaprawy. Wokół ścian, słupów, rur, ościeżnic itp. wykonać dylatacje obwodowe. W narożnikach wklęsłych jastrych dodatkowo zazbroić np. fragmentem siatki stalowej ułożonej pod kątem 45°. W przypadku układania warstw związanych z podłożem konsystencja przygotowanego jastrychu weberfloor 1000 PLUS powinna być plastyczna a nie półsucha.

Jastrych na izolacji termicznej lub akustycznej Do wykonania izolacji stosować wyłącznie materiał do tego przeznaczony i o odpowiednich parametrach. Izolacja termiczna ze styropianu: Płyty styropianowe muszą być zgodne z normą EN 13163:2012 + A1:2015 oznaczone kodem EPS-EN 13163-T(2)-L(2)-W(2)-Sb(5)- -P(5)-BS150-CS(10)100-DS(N)2-DS(70,-)2. Izolacja akustyczna ze styropianu: UWAGA! Płyty należy układać wyłącznie w jednej warstwie. Płyty styropianowe muszą być zgodne z normą EN 13163:2012+A1:2015 i oznaczone kodem EPS-EN 13163-T(1)-L(3)- W(3)-Sb(5)-BS50-DS(N)5-DS(70,90)5-SD(20-40)- CP(2-3). Warstwę izolacji należy układać na wyrównanym podłożu, aby zapobiec ewentualnym ugięciom i naprężeniom, co może doprowadzić do uszkodzenia posadzki. Podłogi na gruncie wymagają stosowania izolacji przeciwwilgociowej, na stropach międzykondygnacyjnych warstwy paroizolacyjnej. Płyty materiału izolacyjnego powinny ściśle do siebie przylegać. Kolejne rzędy płyt układać z przesuniętymi spoinami, unikając krzyżowania się styków płyt. Stosowane płyty powinny być równej grubości. Na izolacji z płyt ułożyć folię budowlaną (na zakład około 10 cm), z wywinięciem na ściany. Styki skleić taśmą samoprzylepną. Ułożyć siatkę stalową np. Q131 (Ø5 # 150x150) lub równoważną tak, aby była na 1/3 wysokości przekroju jastrychu. W narożnikach wklęsłych jastrych dodatkowo zazbroić w górnej strefie siatką stalową o wymiarach min. 40x40 cm ułożoną pod kątem 45°.

Jastrych z ogrzewaniem podłogowym Izolację termiczną należy ułożyć zgodnie z informacjami zawartymi w punkcie „Jastrych na izolacji termicznej lub akustycznej". Następnie na całej powierzchni położyć folię z warstwą aluminiową. Rurki ogrzewania podłogowego przymocować do warstwy izolacyjnej przy użyciu specjalnych spinek-kotew. Zalecana odległość pomiędzy kotwami mocującymi to 40-50 cm na odcinkach prostych przewodu i 20-30 cm na odcinkach wygiętych. Przed przystąpieniem układania jastrychu na instalacji ogrzewania podłogowego, należy przeprowadzić ciśnieniową próbę szczelności. Podczas układania jastrychu, w instalacji powinno panować normalne ciśnienie robocze przewidziane dla tego typu systemu, dzięki czemu zmniejszone jest ryzyko uszkodzenia mechanicznego rur grzewczych. Na rurkach na całej powierzchni położyć siatkę stalową np. Q131 (Ø5 mm #150x150). Uwaga: Poszczególne obwody ogrzewania podłogowego – powierzchnie ogrzewane należy wydzielić i oddylatować.

Dylatacje obwodowe Wokół ścian, słupów, rur itp. wykonać dylatacje obwodowe z elastycznej pianki weber.floor 4960 o grubości: 5 mm – ściany budynku, 2 x 5 mm – kolumny, słupy, rury.

SZYBKI JASTRYCH WEBER FLOOR 1000 PLUS 25 KG Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 25 kg

Przygotowanie produktu:

Do 1,8-2,1 l czystej wody wsypać 25 kg (worek) suchej mieszanki weberfloor 1000 PLUS i mieszać przez 2-3 minuty wolnoobrotowym mieszadłem elektrycznym do uzyskania jednorodnej masy. W przypadku stosowania betoniarek, zaprawę należy mieszać 5-6 minut. Jastrych można mieszać z włóknami syntetycznymi lub stalowymi. Przygotowywać porcje, które zostaną zużyte w ciągu ok. 1 godziny. Nie dodawać więcej wody niż zalecana ilość, ponieważ obniży to wytrzymałość oraz zwiększy skurcz zaprawy. Niedopuszczalne jest „ulepszanie” wyrobu przez dodawanie piasku, cementu itp.

Wskazówki wykonawcze:

Zaprawę weberfloor 1000 PLUS układać na podłoże bezpośrednio po przygotowaniu, tak jak tradycyjne jastrychy cementowe. Zaprawę ściągać łatą przesuwaną po ustawionych wcześniej prowadnicach (np. rurkach, listwach). Kolejne porcje zaprawy układać tak szybko, aby mogły połączyć się przed rozpoczęciem wiązania. Po wstępnym związaniu powierzchnię zatrzeć ręcznie pacą lub stosując zacieraczki mechaniczne. Wykonać w jastrychu nacięcia przeciwskurczowe i dylatacje, jak dla tradycyjnych podkładów cementowych. Wykonaną powierzchnię należy chronić przed gwałtownym wysychaniem stosując np. przykrycie folią lub preparaty pielęgnacyjne. Nierównomierne wiązanie i wysychanie zaprawy może prowadzić do powstawania rys, odkształceń i rozwarstwień jastrychu. Nie przyspieszać wysychania poprzez podgrzewanie. W przypadku ogrzewania podłogowego, ogrzewanie można uruchomić najwcześniej po 21 dniach od ułożenia jastrychu.

Warunki podczas stosowania i wiązania:

Temperatura otoczenia i podłoża w trakcie wykonywania prac i przez następne 7 dni powinna wynosić od +5°C do +30°C. Nie dopuszczać do intensywnego nasłonecznienia, nagrzania i przesuszenia ułożonej zaprawy.

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl