WEBER FLOOR 1000 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 25,99 zł 25.99
Cena netto: 21,13 zł
ilość szt.
Zyskujesz 25 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: WEBER

Opis

WEBER FLOOR 1000 25 KG

Jastrych cementowy, 10-100 mm

Jastrych cementowy do stosowania jako podkład podłogowy lub posadzka. Również do wykonywania niekonstrukcyjnych prac betoniarskich jako beton B20.

 • Do wykonywania podkładów pod posadzki - płytki ceramiczne, kamienne, wykładziny dywanowe, PVC, korkowe, linoleum, parkiet, panele itp. związanych z podłożem betonowym, ceramicznym, jastrychami cementowymi itp. – grubość 10-100 mm, na izolacjach z  folii, papy, styropianu, wełny mineralnej itp. - grubość 40-100 mm, z ogrzewaniem wodnym - grubość 60-100 mm (w tym co najmniej 35 mm nad przewodami grzewczymi),
 • Do wykonywania posadzek cementowych (w tym także z zastosowaniem utwardzaczy powierzchniowych do posadzek np. weber.floor HB PLUS 6.0) w kotłowniach, piwnicach, garażach indywidualnych, pomieszczeniach gospodarczych itp.
 • Do wykonywania spadków
 • Na tarasy i balkony
 • Do wykonywania niekonstrukcyjnych prac betoniarskich, napraw, montażu słupków ogrodzeniowych oraz wykonywania betonowych elementów małej architektury
 • Do stosowania w mieszkaniach, biurach, szpitalach, szkołach, sklepach, kinach itp. obiektach użyteczności publicznej. Pod cienkie wykładziny dywanowe, PVC, linoleum podkład dodatkowo wygładzić np. zaprawą weber.floor 4010.

Producent: Weber

Opakowanie: Worek 25 kg

Zużycie: ok. 2,0 kg/m² na każdy mm grubści

JASTRYCH CEMENTOWY 10-100mm WEBER FLOOR 1000 25 KG Marka Weber

Właściwości:

 • Wysoka wytrzymałość na ściskanie
 • Doskonałe właściwości robocze
 • Obniżony skurcz
 • Do wykonywania podkładów pod posadzki
 • Do wykonywania posadzek cementowych
 • Do wykonywania niekonstrukcyjnych prac betoniarskich jako beton B20
 • Mrozoodporny i wodoodporny
 • Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz
JASTRYCH CEMENTOWY 10-100mm WEBER FLOOR 1000 25 KG Stan opakowania oryginalne
JASTRYCH CEMENTOWY 10-100mm WEBER FLOOR 1000 25 KG Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 25 kg

Przygotowanie podłoża:

Jastrych związany z podłożem cementowym Podłoże musi być suche, nośne, twarde, stabilne i bez spękań. Podłoże oczyścić z zanieczyszczeń oraz zaczynu cementowego, tak aby po procesie czyszczenia było szorstkie. Podłoża zatłuszczone olejami lub smarami odtłuścić odpowiednimpreparatem i/lub wypalić. Podłoże odkurzyć i zagruntować preparatem weber.floor 4716 lub weber.prim start zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. W przypadku powierzchni o większych obciążeniach zaleca się stosowanie polimerowo-cementowego mostka szczepnego weber.rep 751.

Jastrych na izolacji termicznej lub akustycznej Do wykonania izolacji stosować wyłącznie materiał do tego przeznaczony i o odpowiednich parametrach.

Izolacja termiczna ze styropianu: Płyty styropianowe muszą być zgodne z normą EN 13163:2012 + A1:2015 oznaczone kodem EPS-EN 13163-T(2)-L(2)-W(2)-Sb(5)- -P(5)-BS150-CS(10)100-DS(N)2-DS(70,-)2.

Izolacja akustyczna ze styropianu: UWAGA! Płyty należy układać wyłącznie w jednej warstwie. Płyty styropianowe muszą być zgodne z normą EN13163:2012+A1:2015 i oznaczone kodem EPS-EN 13163-T(1)- L(3)-W(3)-Sb(5)-BS50-DS(N)5-DS(70,90)5-SD(20-40)- CP(2-3). Warstwę izolacji należy układać na wyrównanym podłożu, aby zapobiec ewentualnym ugięciom i naprężeniom, co może doprowadzić do uszkodzenia posadzki. Podłogi na gruncie wymagają stosowania izolacji przeciwwilgociowej, na stropach międzykondygnacyjnych warstwy paroizolacyjnej. Płyty materiału izolacyjnego powinny ściśle do siebie przylegać. Kolejne rzędy płyt układać z przesuniętymi spoinami, unikając krzyżowania się styków płyt. Stosowane płyty powinny być równej grubości. Na izolacji z płyt ułożyć folię budowlaną (na zakład około 10 cm), z wywinięciem na ściany. Styki skleić taśmą samoprzylepną. Ułożyć siatkę stalową np. Q131 (Ø5 # 150x150) lub równoważną na dystansach, aby była na 1/3 wysokości przekroju jastrychu. W narożnikach wklęsłych jastrych dodatkowo zazbroić w górnej strefie siatką stalową o wymiarach min. 40x40 cm ułożoną pod kątem 45°.

Jastrych z ogrzewaniem podłogowym Izolację termiczną należy ułożyć zgodnie z informacjami zawartymi w punkcie „Jastrych na izolacji termicznej lub akustycznej”. Następnie na całej powierzchni położyć folię z warstwą aluminiową. Rurki ogrzewania podłogowego przymocować do warstwy izolacyjnej przy użyciu specjalnych spinek-kotew. Zalecana odległość pomiędzy kotwami mocującymi to 40-50 cm na odcinkach prostych przewodu i 20-30 cm na odcinkach wygiętych. Przed przystąpieniem układania jastrychu na instalacji ogrzewania podłogowego, należy przeprowadzić ciśnieniową próbę szczelności. Podczas układania jastrychu, w instalacji powinno panować normalne ciśnienie robocze przewidziane dla tego typu systemu, dzięki czemu zmniejszone jest ryzyko uszkodzenia mechanicznego rur grzewczych. Na rurkach na całej powierzchni położyć siatkę stalową Q131 (Ø5 mm #150x150). Uwaga: Poszczególne obwody ogrzewania podłogowego – powierzchnie ogrzewane należy wydzielić i oddylatować

Dylatacje obwodowe Wokół ścian, słupów, rur itp. wykonać dylatacje obwodowe z nienasiąkliwej, elastycznej pianki weber.floor 4960 o grubości: 7 mm – ściany budynku, 2 x 7 mm – kolumny, słupy, rury.

Prace betoniarskie Wszystkie prace betoniarskie należy wykonywać zgodnie z obowiązującymi zasadami. Podłoże musi być twarde, nośne, szorstkie, nasiąkliwe, niezmrożone, oczyszczone z zanieczyszczeń i luźnych fragmentów oraz wolne od kurzu. W przypadku stosowania szalunków, powierzchnię szalunku od strony wewnętrznej pokryć preparatem antyadhezyjnym. Elementy swobodne tj. słupki ustabilizować przed betonowaniem.

JASTRYCH CEMENTOWY 10-100mm WEBER FLOOR 1000 25 KG Kod producenta FLOOR 1000

Przygotowanie produktu:

Do 2,2-2,7 l czystej wody wsypać 25 kg (worek) suchej mieszanki weber.floor 1000 i mieszać przez 2-3 minuty wolnoobrotowym mieszadłem elektrycznym do uzyskania jednorodnej masy. W przypadku stosowania wolnoobrotowych mieszalników lub betoniarek, zaprawę należy mieszać 5-6 minut. Jastrych można mieszać z włóknami syntetycznymi lub stalowymi. Przygotowywać porcje, które zostaną zużyte w ciągu ok. 2 godzin. Nie dodawać więcej wody niż zaleca instrukcja, ponieważ obniży to wytrzymałość oraz zwiększy skurcz zaprawy

Wskazówki wykonawcze:

Jastrych cementowy weber.floor 1000 układać na podłoże bezpośrednio po przygotowaniu, tak jak tradycyjne jastrychy cementowe. Zaprawę ściągać łatą przesuwaną po ustawionych wcześniej, wypoziomowanych prowadnicach (np. rurkach, listwach). Kolejne porcje zaprawy układać tak szybko, aby mogły połączyć się przed rozpoczęciem wiązania. Po wstępnym związaniu powierzchnię zatrzeć ręcznie pacą lub stosując zacieraczki mechaniczne. Odporność posadzki na ścieranie można podwyższyć stosując posypkę utwardzającą np. weber.floor HB PLUS 6.0 zgodnie z opisem w karcie technicznej. Wykonać w posadzce nacięcia przeciwskurczowe i dylatacje, jak dla tradycyjnych podkładów cementowych. Wykonaną powierzchnię przez min. 3 dni należy chronić przed gwałtownym wysychaniem, stosując specjalne preparaty regulujące wysychanie np. weber.floor HB protect lub przykrycie folią. Nierównomierne wiązanie i wysychanie zaprawy prowadzi do powstawania rys, odkształceń i rozwarstwień jastrychu. Nie przyspieszać wysychania poprzez podgrzewanie. W przypadku ogrzewania podłogowego, ogrzewanie można uruchomić najwcześniej po 21 dniach od ułożenia jastrychu.

Prace betoniarskie Zaprawę weber.floor 1000 układać zaraz po przygotowaniu. Po rozłożeniu mieszankę należy starannie zagęścić i wyrównać a następnie wygładzić powierzchnię pacą lub po wstępnym związaniu zatrzeć ręcznie lub mechanicznie.

Pielęgnacja Zgodnie z technologią wykonywania robót betonowych, bezpośrednio po zakończeniu układania należy rozpocząć proces pielęgnacji, mający istotny wpływ na parametry oraz jakość. Należy zabezpieczyć wykonywany element przed zbyt szybkim odparowaniem wody poprzez szczelne przykrycie jasną folią lub zastosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych. Przy elementach wykonywanych na zewnątrz pielęgnację prowadzić przez 5-7 dni w zależności od panujących warunków. W okresach obniżonych temperatur chronić przed przemrożeniem. Nierównomierne lub zbyt szybkie wiązanie i wysychanie prowadzi do powstawania rys, odkształceń i rozwarstwień. Nie przyspieszać wysychania poprzez podgrzewanie. Świeże zabrudzenia zaprawą zmywać wodą, stwardniałe usuwać mechanicznie. WARUNKI PODC

Warunki podczas stosowania i wiązania:

Temperatura otoczenia i podłoża w trakcie wykonywania prac i przez następne 7 dni powinna wynosić od +10°C do +30°C. Nie dopuszczać do intensywnego nasłonecznienia, nagrzania i przesuszenia ułożonej zaprawy.

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl