ULTRAMENT SZCZELNY MUR | płyn uszczelniający mury | 5 kg

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 168,99 zł 168.99
Cena netto: 137,39 zł
ilość szt.
Zyskujesz 168 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.8
Producent: ULTRAMENT

Opis

Szczelny mur jest płynnym, uszczelniającym (hydrofobowym) płynem do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Specjalna receptura pozwala na wnikanie produktu w głąb ściany, podobnie jak w gąbkę. Po wniknięciu w systemie kapilarnym podłoża następuje reakcja chemiczna z wolnymi związkami wapnia, która powoduje powstawanie żelu silikatowego i tworzenie się nierozpuszczalnej dla wody struktury kryształów podobnych do szkła. To powoduje, że niemożliwa jest dalsza migracja wody i podłoże wysycha. Szczelny mur służy do profilaktycznego zabezpieczenia podłoży mineralnych takich jak beton, jastrych, mur np. w piwnicach, garażach, w pomieszczeniach mieszkalnych przeciw wodzie i wilgoci oraz do izolacji już zawilgoconych podłoży mineralnych. Produkt nadaje się do zastosowania w starym jak i nowym budownictwie. Jako podłoże nadają chłonne powierzchnie z betonu, cegły, kamienia i tynków mineralnych.

Wydajność: zależy od podłoża ok. 0,3 kg do 0,7 kg/m² dla jednej warstwy. Wymagane w zależności, od jakości zabezpieczenia od 2 do 6 przemalowań

 

 

Przygotowanie podłoża

Podłoże musi być równe, suche lub matowo-wilgotne, czyste i nośne, bez szkód spowodowanych przez mróz i wykwity solne, wolne od tłuszczu, oleju, środków impregnujących, mleczka cementowego, zanieczyszczeń, rys, a także innych działających separująco substancji. Beton lub gotowe części betonowe muszą mieć przynajmniej 6 miesięcy a jastrych cementowe i tynki 28 dni. Wszelkie nierówności lub ubytki należy naprawić i uzupełnić.

Obróbka

Szczelny mur nanosimy na podłoże pędzlem lub urządzeniem natryskowym powtarzając nanoszenie w odstępie, co 30 minut i w kilku warstwach, zależnie od nasiąkliwości podłoża. Najlepiej nakładać materiał 3 do 4 razy. Po około 14 dniach sprawdzić czy widoczne plamy wilgoci zniknęły, jeżeli nie to należy nanieść jeszcze dwie warstwy środka Szczelny mur i pozostawić do wyschnięcia. Po prawidłowym naniesieniu materiału ściana powinna być sucha.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl