ULTRAMENT SUCHY MUR | preparat do iniekcji | 5 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 160,99 zł 160.99
Cena netto: 130,89 zł
ilość szt.
Zyskujesz 160 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: ULTRAMENT

Opis

SUCHY MUR służy do wykonywania izolacji poziomej w istniejącym murze, blokuje odciąganie wilgoci przez połączenia kapilarne. Kapilary wypełniają się płynem, który pod wpływem związków alkalicznych znajdujących się w murze zaczyna się krystalizować, co blokuje transport wody w murze. Powstała w ten sposób warstwa stanowi izolację poziomą muru. Należy jednak pamiętać, że wykonywanie izolacji poziomej muru przeciw wilgoci podciąganej kapilarnie możliwe jest przy całkowitym stopniu przesiąknięcia wilgocią nieprzekraczającym 70 %. Środek SUCHY MUR jest gotowy do użycia i nie zawiera rozpuszczalników. Można go stosować na pełnych murach w piwnicach, pomieszczeniach mieszkalnych, garażach, altankach itd.

 

 

 

Wydajność:

W zależności od grubości muru poniżej przykładowe zużycia dla poszczególnych grubości muru na 1 metr bieżący:

30 cm - 6-9 kg/mb
40 cm - 7-13 kg/mb
50 cm - 9-18 kg/mb

 

 

Przygotowanie podłoża

Mur musi być wolny od mrozu. Przemoczone tynki lub powłoki malarskie należy usunąć na wysokości 50cm powyżej widocznej granicy zawilgocenia. Następnie oczyścić mur, usunąć wykwity solne. Uszkodzone spoiny w murze należy usunąć na głębokość, co najmniej 2 cm, a następnie uzupełnić przy zastosowaniu Zaprawy uszczelniającej. Otwory iniekcyjne o średnicy 8 do 14 mm należy wywiercić minimum 10 cm nad poziomem uszkodzonej izolacji poziomej. W budynkach niepodpiwniczonych otwory należy nawiercać ok 10-20 cm nad poziomem gruntu, od wewnątrz lub od zewnątrz. Linia otworów musi przecinać, co najmniej jedną, optymalnie dwie spoiny poziome. Drugi rząd otworów powinien znajdować się 10 cm wyżej, a otwory powinny być przesunięte tak, aby wypadały „pomiędzy” otworami znajdującymi się poniżej. Kąt nachylenia wywierconych otworów powinien być od 30º do 45º od poziomu. Otwory wiercimy na ok. 75% grubości muru. Następnie nawiercone otwory należy oczyścić z pyłu za pomocą sprężonego powietrza. W wywiercone otwory wkładamy Lejki do iniekcji.

 

 

Obróbka

Lejki do iniekcji wypełniamy SUCHYM MUREM i obserwujemy poziom płynu w lejkach przez ok. 48 godzin. Należy pilnować, aby lejki były wypełnione płynem minimum w 50%. Po dwóch dniach, kiedy zaobserwujemy, że poziom płynu w lejkach nie opada możemy usunąć lejki ze ściany a pozostały płyn zlać ostrożnie do kanistra. Możliwe jest również wykonanie iniekcji przy pomocy urządzenia niskociśnieniowego (maksymalne ciśnienie podawanego płynu nie może być wyższe niż 15 bar). Otwory wykonujemy tak samo, tylko w otwory wprowadza się specjalne pakery. Po zakończeniu prac należy pozostawić nieosłonięty mur na okres około 3 tygodni, aby umożliwić odparowanie zwartej w murze wilgoci. Po wykonaniu iniekcji nawiercone otwory wypełnia się płynną Zaprawą uszczelniającą.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl