ULTRAMENT ŚRODEK PRZECIW WYKWITOM | farba blokująca wykwity | 1 kg
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
ŚRODEK PRZECIW WYKWITOM jest gotową jednokomponentową zawiesiną otwartą na dyfuzję pary wodnej, blokujący wykwity pleśni, soli mineralnych oraz sadzy. Do użytku wewnątrz i na zewnątrz budynku w starym i nowym budownictwie. Materiał stosuje się w piwnicach, pralniach, łazienkach, kuchniach, kotłowniach, pomieszczeniach gospodarczych, przemysłowych i rolniczych np. w stajni. Do stosowania na wszystkich mineralnych podłożach spotykanych w budownictwie tj. beton, tynk, mur. Gotowy do użycia po dokładnym wymieszaniu. Na wyschniętą i ostateczną warstwę ŚRODKA PRZECIW WYKWITOM można nanieść powłokę malarską z ogólnie dostępnych farb dyspersyjnych.
Wydajność: 1 kg ≈ 2,8 m²
Przygotowanie podłoża
Podłoże może być wilgotne, wolne od mrozu i rdzy, czyste, nośne oraz wolne od mleczka cementowego, tłuszczu, oleju, wykwitów solnych oraz wszelkich pokryć mogących działać rozdzielająco.
Obróbka
Przed użyciem ŚRODEK PRZECIW WILGOCI należy dokładnie wymieszać. Po wymieszaniu nanosić materiał za pomocą wałka lub pędzla. Nakładać minimum dwie warstwy w dwóch cyklach roboczych, przy czym kolejną warstwę nanieść dopiero gdy poprzednia zupełnie wyschnie (minimum po 8 godzinach). W przypadku porowatych i bardzo chłonnych podłoży, zalecane są trzy warstwy ŚRODKA PRZECIW WILGOCI . Jeżeli zachodzi konieczność wykonania tynku, należy na wilgotną warstwę ŚRODKA nanieść piasek w celu uzyskania odpowiedniej warstwy szczepnej. Przed przystąpieniem do nakładania farb należy przeprowadzić próbę malowania.
Wskazówki
ŚRODEK PRZECIW WYKWITOM nie może być obrabiany przy temperaturze powietrza i podłoża niższej niż +5ºC. Należy zadbać o dobrą wentylację pomieszczenia w czasie stosowania-nawiew powietrza z zewnątrz. Środek zawiera rozpuszczalnik, trzymać go z dala od źródła ognia. Wszystkie podane parametry odnoszą się do temperatury +23ºC i 50% względnej wilgotności powietrza. Wyższe temperatury i niższa wilgotność powietrza przyspieszają a niższe temperatury i większa wilgotność powietrza opóźniają proces schnięcia.