MASA NAPRAWCZA PROFI | bitum do napraw dekarskich | 2 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 178,99 zł 178.99
Cena netto: 145,52 zł
ilość szt.
Zyskujesz 178 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: ULTRAMENT

Opis

MASA NAPRAWCZA PROFI – gotowa do użycia, nieprzepuszczająca wody, wzmocniona włóknami i szybkoschnąca masa bitumiczna przeznaczona do napraw uszkodzeń powłok izolacyjnych dachów (pęcherze i wybrzuszenia pod papą), do wykonywania uszczelnień przejść instalacyjnych, napraw połączeń papy i obróbek blacharskich. Dzięki nowoczesnej recepturze produkt posiada wysoką przyczepność do powierzchni suchych, mokrych oraz wilgotnych (także w trakcie opadów deszczu) tworząc po związaniu elastyczną i wytrzymałą powłokę pokrywającą rysy powstałe w podłożu (do 10 mm). MASĘ NAPRAWCZĄ PROFI można stosować na beton, mur, tynk, drewno, eternit, blachę ocynkowaną i ołowianą, bitumiczne papy dachowe oraz podłoża bitumiczne nie zawierające smoły.

MASA NAPRAWCZA PROFI jest gotową do użycia, jednoskładnikową,nieprzepuszczającą wody, wzmocnioną włókniną, zawierającą rozpuszczalniki organiczne masą bitumiczną przeznaczoną do prac naprawczych. Po związaniu powstaje elastyczna i wytrzymała powłoka pokrywająca rysy powstałe w podłożu (do 10mm) już po nałożeniu masy, odporna na działanie warunków atmosferycznych, agresywnych związków występujących w glebie tj. kwas humusowy, a także na opady kwaśnego deszczu.

Zużycie Ok. 1.1 kg/m² na 1mm warstwy

 

MASA NAPRAWCZA PROFI nadaje się do wszystkich prac uszczelniających na dachach, balkonach, tarasach i częściach budowli znajdujących się poniżej poziomu gruntu. Doskonale nadaje się do napraw uszkodzeń w powłokach izolacyjnych powierzchni dachowych( pęcherze i wybrzuszenia pod papą) do wykonywania uszczelnień przejść instalacyjnych i napraw połączeń papy i obróbek blacharskich. Do wykorzystania w pionie i w poziomie. MASA NAPRAWCZA PROFI posiada dobrą przyczepność do betonu, tynku, drewna, eternitu, blachy ocynkowanej, bitumicznej i asfaltowej papy
dachowej. Produkt posiada dobrą przyczepność do suchych jak i wilgotnych podłoży (także w trakcie opadów deszczu).


Przygotowanie podłoża


Podłoże musi być równe, suche lub matowo-wilgotne, czyste i nośne, bez szkód spowodowanych przez mróz i wykwity solne, wolne od tłuszczu, oleju, środków impregnujących, mleczka cementowego, zanieczyszczeń, rys, a także innych działających separująco substancji. Większe ubytki, pory i jamy usadowe w podłożach mineralnych należy wypełnić Zaprawą Uszczelniającą Ultrament. Nasiąkliwe podłoża mineralne należy zagruntować Gruntem bitumicznym. Po całkowitym wyschnięciu gruntu można nakładać MASĘ NAPRAWCZĄ PROFI. Podłoża pokryte smołą lub pakiem smołowym należy usunąć mechanicznie do warstwy nośnej.

Obróbka

MASĘ NAPRAWCZĄ PROFI nakładamy za pomocą kielni lub pacy bezpośrednio z opakowania. Grubość warstwy w jednym cyklu roboczym nie powinna przekraczać 10mm. Tylko w przypadku wykonywania wyobleń grubość nakładanej warstwy może wynosić 15mm. Przy temperaturze poniżej +15°C Masę przed użyciem przechowywać w temperaturze pokojowej, dzięki czemu zachowa elastyczność i łatwość obróbki. Przy wysokich temperaturach i silnym nasłonecznieniu zalecane jest nakładanie cienkich warstw w kilku przejściach roboczych , ponieważ w przypadku grubych warstw następuje przyspieszenie odparowania rozpuszczalnika organicznego, co może powodować powstawanie pęcherzy. W przypadku wykonywania uszczelnień obwodowych należy użyć pacy z ząbkami, co pozwoli na wykonanie odpowiedniego przewężenia. Pęcherze i pustki powietrzne występujące w pokryciach dachowych rozcinamy na krzyż , oczyszczamy i osuszamy wewnątrz. Następnie wypełniamy MASĄ NAPRAWCZĄ PROFI a odgięte fragmenty papy dociskamy do masy. Nie stosować przy temperaturze poniżej 0°C

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (3)

16 listopada 2023

poradziła sobie z każdym ubytkiem na moim dachu

16 listopada 2023

Zastosowałem tę masę do uszczelnienia przejść instalacyjnych - działała nawet podczas opadów deszczu

16 listopada 2023

Szybko schnie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl