ULTRAMENT IZOLACJA POD DESKI TARASOWE | na mróz i UV | 8 kg

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 258,99 zł 258.99
Cena netto: 210,56 zł
ilość szt.
Zyskujesz 258 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: ULTRAMENT

Opis

Izolacja pod deski tarasowe to odporna na działanie promieniowania UV, mróz i procesy starzenia paroprzepuszczalna, szybkowiążąca, elastyczna masa uszczelniająca. Dzięki nowoczesnej recepturze tworzy doskonałą izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową na tarasach i balkonach zabudowanych deskami drewnianymi, kompozytowymi oraz na powierzchniach pokrytych deskami elewacyjnymi. Produkt posiada doskonałą przyczepność (nie wymaga gruntowania), jest łatwy w obróbce i bardzo wydajny. Dodatkowo szybkie schnięcie powiązane z jego optyczną kontrolą (zmiana koloru) umożliwia już po 24 godzinach montaż elementów tarasu. Wyrób nie zawiera rozpuszczalników organicznych oraz bitumów.

Wydajność: 1 kg ≈ 0,62 m²

 

 

 

Przygotowanie podłoża

Podłoże musi być równe, suche lub matowo-wilgotne, czyste i nośne, bez szkód spowodowanych przez mróz i wykwity solne, wolne od tłuszczu, oleju, środków impregnujących, mleczka cementowego, zanieczyszczeń, rys, a także innych działających separująco substancji. Podłoża, nie wymagają gruntowania, należy je zwilżyć przed aplikacją produktu. Wszelkie nierówności lub ubytki należy naprawić i uzupełnić masą mineralną lub Izolacją pod deski tarasowe dodając 30% wagowo suszonego piasku kwarcowego o gradacji 0,5-1,2 mm. Izolację pod deski tarasowe można nanosić na podłoża mineralne, stare nośne izolacje bitumiczne, tworzywa sztuczne, podłoża metalowe.

 

 

Aplikacja

Izolacja pod deski tarasowe dostarczana jest w pojemniku, w którym znajdują się dwa odpowiednio odmierzone komponenty. Do pustego pojemnika należy wlać komponent płynny, a następnie wsypać komponent proszkowy. Mieszać ok. 2 minuty, aż powstanie masa o jednorodnej konsystencji, bez grudek. Do mieszania wykorzystywać mieszadło wolnoobrotowe. Po czasie dojrzewania wynoszącym 2 minuty jeszcze raz krótko zamieszać przygotowana masę. Na podłoże materiał nanosimy przy pomocy pacy. Przed nałożeniem pierwszej warstwy należy wykonać warstwę kontaktową poprzez szpachlowanie drapane- wypełniające. Izolację pod deski tarasowe nanosi się minimum w dwóch warstwach pędzlem, pacą lub przy użyciu urządzenia natryskowego. W przypadku izolacji przeciwwilgociowej druga warstwę można nanosić metodą świeże na świeże, w przypadku izolacji wodochronnej, zanim przystąpi się do nakładania drugiej warstwy, poprzednia musi być na tyle wyschnięta, aby nie uszkodzić jej przy nakładaniu kolejnej. Wtopienie siatki nie jest wymagane. Przejścia dylatycyjne, połączenia powierzchni pionowych i poziomych, połączenia z obróbką blacharską należy przeprowadzać przy użyciu Taśmy Uszczelniającej Ultrament montując ją w pierwszą warstwę izolacji. Taśmę należy przeszpachlować podczas wykonywania drugiej warstwy. Proces schnięcia Izolacji pod deski tarasowe można uznać za zakończony gdy kolor w stanie świeżym jasno szary zmieni się w ciemnoszary.

Dane techniczne

Odporność na deszcz od 2 do 4 h
Ilość składników 2-składnikowe
Baza cement
Temperatura stosowania +5°C do +25°C
Gruntowanie Nie
Klej do styropianu Nie
Hydroizolacja Tak
Skład Dyspersja tworzyw sztucznych, cement, dodatki
Ilość warstw: minimum w dwie warstwy
Czy zawiera rozpuszczalnik Nie
Narzędzia do aplikacji pędzlem, pacą
Kolor i postać Szara pasta
Czas zużycia gotowej zaprawy około 30 min

Opinie o produkcie (2)

6 listopada 2023

Bardzo elastyczna i trwała. Zasługuje na 10/10.

6 listopada 2023

Skuteczna izolacja pod moim tarasem. Szybkie schnięcie ułatwiło mi pracę - produkt godny polecenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl