ULTRAMENT IZOLACJA PIWNICY | dwuskładnikowa masa | 6 kg

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 103,99 zł 103.99
Cena netto: 84,54 zł
ilość szt.
Zyskujesz 103 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: ULTRAMENT

Opis

IZOLACJA PIWNICY jest dwuskładnikowym środkiem uszczelniającym do wewnątrz i na zewnątrz, odpornym na pozytywne i negatywne ciśnienie wody. Produkt zawiera specjalne dodatki syntetyczne. Materiał można nakładać na matowo-wilgotne podłoża, a po związaniu stanowi doskonałe podłoże pod okładzinę ceramiczną. W przypadku użycia na posadzce zalecane jest przyklejenie płytek w ciągu około miesiąca od nałożenia IZOLACJI PIWNICY, aby nie doprowadzić do jej mechanicznego uszkodzenia. Izolacja służy do profilaktycznego zabezpieczenia pomieszczeń piwnicznych, garaży i pomieszczeń mieszkalnych przeciw wodzie i wilgoci, w przypadku, kiedy nie ma możliwości wykonania właściwej izolacji zewnętrznej.

Wydajność: 1 kg ≈ 0,3 m²

 

 

Przygotowanie podłoża

Podłoże musi być równe, suche, czyste i nośne, bez szkód spowodowanych przez mróz, wolne od tłuszczu, oleju, środków impregnujących, mleczka cementowego, zanieczyszczeń a także innych działających separująco substancji. Podłoże przed nałożeniem IZOLACJI PIWNICY powinny być matowo-wilgotne, nie może być jednak mokre. Beton lub gotowe części betonowe muszą mieć przynajmniej 6 miesięcy a jastrych cementowy 28 dni. Jako podłoże do nakładania IZOLACJI PIWNICY nadają się: beton, jastrych, podkład betonowy i stare okładziny ceramiczne (z wypełnionymi fugami). Okładzina musi być związana z podłożem, należy sprawdzić jakość połączenia okładziny z podłożem poprzez opukiwanie. Z okładziny usunąć wszystkie zanieczyszczenia i uszorstkowić. W celu zapewnienia odpowiedniej przyczepności na okładzinie ceramicznej wykonać szpachlowanie drapane z IZOLACJI PIWNICY, pozostawić na 12 godzin, a następnie nałożyć właściwą izolację. Podłoża suche i chłonne należy bezpośrednio przed nałożeniem izolacji zwilżyć wodą. Gładkie podłoża należy doprowadzić do szorstkości.

Aplikacja

Wewnątrz wiaderka znajdują się dwa komponenty (5 kg proszku + 1l płynu). Butelkę z płynem wlewamy do czystego i pustego wiadra, a następnie dodajemy komponent proszkowy. Oba składniki mieszamy tak długo, aż powstanie masa o jednorodnej konsystencji, wolna od bryłek. Do mieszania składników zalecamy wykorzystanie wolnoobrotowego mieszadła (do około 400 obrotów/min). Po upływie czasu dojrzewania wynoszącego około 5 minut należy zawartość wiaderka jeszcze raz krótko zamieszać. Tak przygotowany materiał nakładamy na podłoże pędzlem lub packą w ciągu 30 minut. Izolację układamy tak, aby uniknąć przerw. Po upływie 24 godzin nałożona warstwa jest już sucha i odporna na obciążenia. W razie potrzeby można na powierzchni położyć płytki, parkiet, laminat lub dywan. Czas schnięcia produktu wynosi 24 godziny. Narzędzia należy czyścić świeżą wodą.

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (2)

3 listopada 2023

Niestety w domu, który zakupiłem izolacja zewnętrzna nie została wykonana, dlatego stosuję ten produkt w piwnicy aby zapobiec jej zwilgoceniu. Jak najbardziej mogę polecić ten produkt :)

9 listopada 2023

Po zastosowaniu IZOLACJI PIWNICY, pomieszczenie stało się odporne na wodę, co pozwoliło mi spokojnie kontynuować prace wykończeniowe. POLECAM!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl