ULTRAMENT ISOLASTIK | masa do izolacji typu średniego | 10 l

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 178,99 zł 178.99
Cena netto: 145,52 zł
ilość szt.
Zyskujesz 178 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.8
Producent: ULTRAMENT

Opis

ISOLASTIK jest nie zawierającym rozpuszczalników organicznych, materiałem izolacyjnym na bazie składników bitumicznych i lateksu. W stanie wysuszonym warstwa pokrywająca podłoże jest bardzo elastyczna, co powoduje, że przykrywa rysy w podłożu powstałe już po nałożeniu powłoki. Isolastik służy do zewnętrznego uszczelniania budowli znajdujących się poniżej powierzchni gruntu przed wnikającą z zewnątrz wodą i jej skutkami oraz do konserwacji starych bitumicznych pokryć dachowych, pokryć papowych lub też przy uszczelnianiu dachów. Produkt ma zastosowanie przy wykonywaniu izolacji poziomych na tarasach i balkonach (pod wlewką dociskową) oraz ze względu na skład i właściwości przy wykonywaniu izolacji poziomych wewnątrz pomieszczeń (np. wykonanie izolacji w piwnicy pod wylewką dociskową lub izolacją termiczną). Isolastik jest odporny na działanie czynników atmosferycznych (niska i wysoka temperatura, promieniowanie UV) oraz wszystkie agresywne media występujące w gruncie (kwas huminowy, siarczany). Materiał ten ma dobrą przyczepność do wszystkich powszechnie używanych w budownictwie podłoży mineralnych (tj. jastrychy, tynki cementowe i cementowo-wapienne, mur z cegły silikatowej, kratówki, bloczków betonowych, gazobetonu, dachówka), jak i bitumicznych (bitumiczne pokrycia papowe, gonty, stare pokrycia bitumiczne) oraz drewno. ISOLASTIKU nie można nakładać na podłoża smołowe i stalowe.

Wydajność: 1 l ≈ 2 m²

 

 

Przygotowanie podłoża

Podłoże musi być suche, wolne od mrozu, czyste, nośne, wolne od luźnych części i rys oraz wszelkich powłok mogących działać rozdzielająco. Odsadzki fundamentowe należy oczyścić z gruzu i ziemi. Należy usunąć wystające części zaprawy i sfazować ostre krawędzie. Większe otwarte spoiny poziome i pionowe w murze, pory i jamy usadowe należy wypełnić zaprawą mineralną. W pionowych i poziomych narożnikach wewnętrznych należy wykonać wyoblenia z Zaprawy uszczelniającej lub zapraw mineralnych. Nasiąkliwe podłoża mineralne muszą zostać zagruntowane Gruntem bitumicznym lub gruntem składającą się z mieszaniny: 70% Isolastik i 30% wody. Należy zwrócić uwagę, aby warstwa gruntująca została nałożona cienko. Po upływie czasu przeznaczonego na schnięcie (od 6 do 12 godzin) można rozpocząć nakładanie pierwszej warstwy. Nakładanie izolacji musi odbywać się w dwóch warstwach. Nałożenie drugiej warstwy możliwe jest po wyschnięciu pierwszej. Należy zwrócić uwagę, aby w trakcie obróbki i procesu schnięcia nałożonej powłoki temperatura powietrza i podłoża nie spadła poniżej +5˚C. Przy niższych temperaturach nie wolno obrabiać materiału.

 

 

Obróbka

Przed przystąpieniem do pracy należy zawartość opakowania dokładnie wymieszać. Materiał nakładamy na podłoże za pomocą pędzla, rolki lub szczotki do malowania dachu. W przypadku zabezpieczenia powierzchni po raz pierwszy należy nanieść minimum dwie warstwy. Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw należy zachować odstęp potrzebny na wyschnięcie poprzedniej warstwy, minimum 12 godziny. Nałożenie trzeciej, aż do maksymalnie czwartej warstwy znacznie podnosi skuteczność ochrony zabezpieczonej powierzchni. W przypadku malowania renowacyjnego zasadniczo wystarcza jednokrotne malowanie. W przypadku dłuższych przerw w pracy może się zdarzyć, że w pojemniku na wierzchu pojawi się woda. W takiej sytuacji należy wymieszać zawartość opakowania przed nakładaniem. Po upływie ok. 24 godzin od chwili nałożenia ostatniej warstwy Isolastik jest już odporny na opady deszczu (niezbyt silne), a po upływie następnych 24 godzin już w pełni obciążalny.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl