ULTRAMENT ISODÄMM 2K SZYBKI | 2-skł masa KMB | 28 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 432,99 zł 432.99
Cena netto: 352,02 zł
ilość szt.
Zyskujesz 432 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: ULTRAMENT

Opis

ISODÄMM 2K /szybki/ jest dwukomponentowym, bezrozpuszczalnikowym, przykrywającym rysy i wzmocnionym włóknami materiałem przeznaczonym do wykonywania izolacji grubowarstwowych, na powierzchniach pionowych i poziomych. Materiał przeznaczony jest do wykonania izolacji stykających się z gruntem części budowli, przeciwko wilgotności gruntu, wodzie niewywierającej ciśnienia oraz wodzie wywierającej ciśnienie. Ze względu na swoje właściwości przeznaczony jest głównie do wykonywania izolacji zewnętrznych ścian budynków podpiwniczonych. Szybko osiąga odporność na opady deszczu. Można go nakładać na matowo wilgotne podłoża, wiąże także przy niskich temperaturach i wysokiej wilgotności powietrza. Nie zawiera rozpuszczalników organicznych, nie obciąża nieprzyjemnym zapachem, dlatego jest chętnie stosowany przez profesjonalistów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Materiał może być stosowany do izolacji przeciwwilgociowych pod warstwami ochronnymi np. z jastrychu, na powierzchniach podłogowych piwnic, balkonach, tarasach, jak również do przyklejania płyt termoizolacyjnych i drenażowych. Jako podłoża nadają się beton, tynki cementowe i cementowo-wapienne, jastrychy, Zaprawa uszczelniająca oraz mury pełnospoinowe powszechnie występujące w budownictwie.

Wydajność: 1 kg ≈ 0,22 m²

 

Przygotowanie podłoża

Podłoże musi być czyste, równe nośne i wolne od uszkodzeń mrozowych. Należy usunąć z podłoża mleczko cementowe, tłuszcze, olej i inne luźne części znajdujące się na nim. Przed nałożeniem ISODÄMM 2K /szybki/ podłoże nie może być poddane stałemu zawilgoceniu. Odsadzki fundamentowe należy oczyścić z gruzu i ziemi. Należy usunąć wystające części zaprawy i sfazować ostre krawędzie. Większe otwarte spoiny poziome i pionowe w murze, pory i jamy usadowe należy wypełnić zaprawą mineralną. Drobne nierówności podłoża do 5 mm można wypełnić wykonując szpachlowanie wypełniające z ISODÄMM 2K /szybki/. Przed przystąpieniem do kolejnego etapu prac należy odczekać, aż szpachlowanie wyschnie. W pionowych i poziomych narożnikach wewnętrznych należy wykonać wyoblenia z Zaprawy uszczelniającej lub zapraw mineralnych. Przed nałożeniem izolacji wymagane jest wykonanie gruntowania przy użyciu GRUNTU BITUMICZNEGO.

 

 

 

Obróbka

ISODÄMM 2K /szybki/ dostarczany jest w opakowaniu zawierającym dwa składniki w odpowiednio dobranych proporcjach. Przed wsypaniem komponentu proszkowego należy krótko zamieszać komponent bitumiczny, a następnie wsypać proszek i mieszać tak długo, aż powstanie masa o jednorodnej konsystencji (czas mieszania przy użyciu mieszadła wolnoobrotowego (około 400 obr/min) wynosi ok. 5 minut). Możliwe jest mieszanie mniejszych ilości, ale przy zachowaniu proporcji wagowej komponentów A:B = 3:1. Wymieszany materiał można obrabiać w czasie 90 minut. Nakładanie materiału następuje przy użyciu kielni oraz pacy (ze stali nierdzewnej). Nakładanie izolacji musi odbywać się w dwóch warstwach. Nałożenie drugiej warstwy możliwe jest po wyschnięciu pierwszej. Należy zwrócić uwagę, aby w trakcie obróbki i procesu schnięcia nałożonej powłoki temperatura powietrza i podłoża nie spadła poniżej +5˚C. Przy niższych temperaturach nie wolno obrabiać materiału.

Wskazówki

Wszystkie wymienione parametry odnoszą się do temperatury +23°C i 50% względnej wilgotności powietrza. Niższa temperatura i wyższa wilgotność wydłużają proces schnięcia, wyższa temperatura i niższa wilgotność skracają ten proces. Wykop można zasypać dopiero po całkowitym wyschnięciu izolacji. Przed zasypaniem należy jednak pamiętać o zabezpieczeniu izolacji przed uszkodzeniem mechanicznym (np. przy użyciu płyt drenażowo-ochronnych). W celu uniknięcia szkód spowodowanych promieniowaniem UV należy unikać pozostawiania wyschniętej izolacji bez przykrycia. Określenie „przykrywający rysy” nie odnosi się do już istniejących rys, lecz dotyczy możliwości powstania rys podłoża już po nałożeniu izolacji ISODÄMM 2K /szybki/. Do momentu wyschnięcia izolację należy chronić przed intensywnymi opadami deszczu i gradu oraz przed stojącą wodą. Podczas wykonywania izolacji należy przestrzegać obowiązujących norm i przepisów. W przypadku wykonywania izolacji pod warstwą dociskową z jastrychu należy na wyschniętej izolacji ułożyć warstwę poślizgową z folii budowlanej. Podczas obróbki materiału zalecane jest noszenie rękawic ochronnych. Narzędzia bezpośrednio po użyciu można czyścić wodą. Wyschniętej izolacji nie można malować ani przykrywać okładziną ceramiczną.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl