Narożnik zewnętrzny | 3-warstwowy | 1 szt.

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 14,99 zł 14.99
Cena netto: 12,19 zł
ilość szt.
Zyskujesz 14 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: JURGA

Opis

Narożnik uszczelniający wewnętrzny lub zewnętrzny trzywarstwowy PL3 to wodoszczelna, wysoko elastyczna i wytrzymała taśma z włókniny PP z termoplastycznym elastomerem. Odporna na zrywanie i rozciąganie .Wyprofilowana dokładnie tak, aby przyśpieszyć pracę nawet do 20%. Z przycinaniem taśmy jest różnie, tutaj kupisz produkt nie wymagający dodatkowej obróbki dostępny od ręki w wesji wewnętrznej i zewnętrznej. Służy do uszczelnienia pod płytkowego. Narożnik uszczelniający trójwarstwowy PL 3 jest produktem do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń na takich podłożach jak: tynki cementowo - wapienne, gipsowe i anhydrytowe, elementy betonowe, żelbetowe i murowane z cegieł, jastrychy, masy samopoziomujące, płyty gipsowo-kartonowe. Narożnik uszczelniający PL 3 nadaje się do stosowania jako szczelne wypełnienie złączy i szczelin dylatacyjnych na bardzo obciążonych powierzchniach oraz w miejscach narażonych na największą pracę i ruchy budynku takich jak: styk ściana - ściana i ściana - podłoga. Jest skutecznym wypełnieniem przy ochronie tarasu, balkonu, łazienki, dachu, łączeń z obróbką blacharską, fundamentów. Produkt ten nadaje się również do uszczelniania attyk które znajdują się na dachu, gdzie wtapiamy ją między warstwy zabezpieczające płaski dach. Jest niezbędnym elementem wykonania poprawnej i szczelnej hydroizolacji. Na dachach można ją stosować w dowolnym systemie rozpuszczalnikowym oraz dyspersyjnym jak i mineralnym. Nasz produkt pochodzi od wiodących producentów zajmujących się branżą uszczelnień oraz hydroizolacji. Taśma uszczelniająca PL 3 trzywarstwowa  wytrzymała jest na rozerwanie oraz odporna na działanie środków chemicznych i alkaliów. Taśma uszczelniająca idealnie współpracuje z takimi produktami jak Emulbit FP1 Flex, Izofol Flex, FND Renodach, Izochem APF, Izochem APF 1k, Izochem APF 2k, Izofol Dach, Jurga Primier Contact, Emulbit Poligrunt, Emulbit Szlam Hydroizolacyjny, Emulbit Szpachla dekarska, Izohan Arbolex Aqua Stop, Emulbit Aqua Stop, Izohan Roofix, Izochem WMA, Izochem WMA 2k i wiele wiele innych

 

 

Dane techniczne

 • Materiał Membrana: TPE
 • Nośnik: włóknina PP obustronnie
 • Grubość 0,55mm ± 0,05mm 
 • Szerokość całkowita 120 mm ± 2,0 mm
  Szerokość pasa pokrytego elastomeru(membrany) 120mm ± 2,0 mm
 • Wytrzymałość na rozciąganie 10 Mpa 
 • Wydłużenie przy maksymalnym naprężeniu 35%
 • Wodoszczelność: Odporna przy 2 bar 
 • Zastosowanie: Wewnątrz i na zewnątrz budynku 

Zalety/Właściwości

 

 • Produkt dostępny w wersji wewnętrznej i zewnętrznej 

 

 • Produkt jest sprzedawany na sztuki 
 • Nadaje się do tynków cementowo - wapiennych, gipsowych i anhydrytowych, elementów betonowych, żelbetowych i murowanych z cegieł, jastrychach, masach samopoziomujących, płyt G-K gipsowo – kartonowe 
 • Zabezpiecza styk ściana – ściana, ściana – podłoga
 • Może być stosowana w łazience, balkonach, tarasach, fundamentach, dachach płaskich lub o dowolnym spadku 
 • Jest idealnym zabezpieczeniem w miejscach obróbki blacharskiej
 • Idealnie nadaje się do stosowania pod płytki
 • Wysoka odporność na wysokie i niskie temperaturySposób użycia

 1. Przygotowanie podłoża Podłoże musi być stabilne, suche, czyste i odpowiedniej jakości. Bez pęknięć, rozwierających się rys, pozbawione pyłu, luźnych elementów oraz innych zanieczyszczeń np. oleju, farby, tłuszczu itp. Wybór środka gruntującego jest zależny od rodzaju podłoża oraz stosowanej hydroizolacji. Przed przystąpieniem do nakładania hydroizolacji, podłoże należy zagruntować zgodnie z instrukcjami zawartymi w kartach technicznych.
 2. Zalecenia dotyczące obróbki. Przed przystąpieniem do pracy wyznacz planowane strefy mokre(wanna, prysznic, urządzenia sanitarne oraz cała powierzchnia podłogi). Narożnik przytnij do pożądanej długości za pomocą nożyka lub nożyczek. Narożniki trójwarstwowe PL 3 przyklej w taki sposób, aby na jej środku pozostawić niewielki obszar wolny od hydroizolacji. Pozwoli to na jej swobodną pracę i odkształcanie się. Gruntownie oraz nakładanie hydroizolacji wykonaj za pomocą wałka, pędzla malarskiego lub nierdzewnej pacy stalowej. Prace wykonuj w temperaturze otoczenia od +5 do +25°C. Na ścianach równych zastosować taśmę. Do uszczelnienia wyprowadzeń rur, zastosować odpowiednie mankiety ścienne lub podłogowe.

3.Narożniki PL 3 przykleja się za pomocą hydroizolacji. Na powierzchnię w obszarze taśmy uszczelniającej rozprowadź warstwę hydroizolacji zgodnie z zaleceniami producenta, a następnie dociśnij równomiernie wtapiając ją w warstwę uszczelnienia tak, aby połączenie było szczelne i wolne od pęcherzy powietrza. Następnie na krawędziach narożnika nanieś kolejną warstwę uszczelnienia. Następnym etapem jest nałożenie hydroizolacji na wcześniej ustalone strefy o podwyższonej wilgotności, przy czym ilość warstw, i czas ich nakładania powinien być zgodny z instrukcjami danego producenta hydroizolacji. Na tak przygotowane powierzchnie można bezpośrednio układać płyty lub płytki stosując odpowiedni klej do okładzin pod warunkiem, że cała izolacja jest szczelnie przyklejona we wszystkich miejscach połączeń oraz pod warunkiem, że zachowano wymagany czas wiązania kolejnych warstw uszczelnienia.
Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl