Narożnik zewnętrzny | 2-warstwowy | 1 szt.
Opis
Narożnik uszczelniający PL 2 do szerokiego zastosowania, nieprzepuszczająca cieczy wykonana jest z poprzecznie elastycznej, poliestrowej wzdłużnie stabilnej dzianiny PES powleczonej termoplastycznym elastomerem TPE. Ta dwuwarstwowa taśma w połączeniu ze środkiem gruntującym oraz hydroizolacją skutecznie zabezpiecza powierzchnię przed wodą i wilgocią. Jego kształt jest wyprofilowany tak, aby zmniejszyć pracochłonność do minimum. Praca staje się szybsza szczególnie jest to ważne, gdy mamy do zabezpieczenia powierzchnię o skomplikowanym kształcie z dużą ilością naroży. Narożnik uszczelniający PL 2 jest produktem do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń na takich podłożach jak: tynki cementowo - wapienne, gipsowe i anhydrytowe, elementy betonowe, żelbetowe i murowane z cegieł, jastrychy, masy samopoziomujące, płyty gipsowo-kartonowe. Narożnik uszczelniający PL 2 nadaje się do zastosowania jako uszczelnienie złączy i na wyjątkowo obciążonych powierzchniach oraz w miejscach krytycznych takich jak: styk ściana - ściana i ściana - podłoga. Jest skutecznym wypełnieniem przy ochronie tarasu, balkonu, łazienki. Narożnik ten nadaje się również do uszczelniania attyk które znajdują się na dachu, gdzie wtapiamy ją między warstwy zabezpieczające płaski dach. Jest nie odzownym elementem wykonania poprawnej i szczelnej hydroizolacji. Nasz produkt produkowany jest przez wiodących producentów zajmujących się branżą uszczelnień oraz akcesoriów do hydroizolacji. Taśma uszczelniająca PL 2 wytrzymała jest na rozerwanie oraz odporna na działanie środków chemicznych i alkaliów. Taśma uszczelniająca idealnie współpracuje z takimi produktami jak Emulbit FP1 Flex, Emulbit Szlam Hydroizolacyjny, Izofol Flex, FND Renodach, Izofol Dach, Jurga Primier Contact, Emulbit Poligrunt, Izochem APF, Izochem APF 1k, Izochem APF 2k.
Dane techniczne:
- Membrana: TPE
- Nośnik: dzianina PES
- Kolor: Pas środkowy niebieski, pasy boczne włóknina biała
- Szerokość: 120 / 70 mm
- Dostępne długości: 50 mb
- Odporność na temperatury: -30°C/+75°C
- Szczelność: > 1,5 bar
Właściwości/ Zalety
-
- Zabezpiecza styk ściana – ściana, ściana – podłoga
- Może być stosowana w łazience, balkonach, tarasach i nie tylko
- Nadaje się do tynków cementowo - wapiennych, gipsowych i anhydrytowych, elementów betonowych, żelbetowych i murowanych z cegieł, jastrychach, masach samopoziomujących, płyt G-K gipsowo – kartonowe
- Produkt jest konfekcjonowany (kupujesz tyle ile potrzebujesz, ile chcesz)
- Produkt dostępny w wersji wewnętrznej i zewnętrznej
Sposób użycia
- Przygotowanie podłoża Podłoże musi być stabilne, suche, czyste i odpowiedniej jakości. Bez pęknięć, rozwierających się rys, pozbawione pyłu, luźnych elementów oraz innych zanieczyszczeń np. oleju, farby, tłuszczu itp. Wybór środka gruntującego jest zależny od rodzaju podłoża oraz stosowanej hydroizolacji. . Przed przystąpieniem do nakładania hydroizolacji, podłoże należy zagruntować zgodnie z zaleceniami danego producenta.
- Zalecenia dotyczące obróbki. Przed przystąpieniem do pracy wyznacz planowane strefy mokre(wanna, prysznic, urządzenia sanitarne oraz cała powierzchnia podłogi). Narożnik przytnij do pożądanej długości za pomocą nożyka lub nożyczek. Narożnik PL 2 przyklej w taki sposób, aby na jej środku pozostawić niewielki obszar wolny od hydroizolacji. Pozwoli to na jej swobodną pracę i odkształcanie się. Gruntownie oraz nakładanie hydroizolacji wykonaj za pomocą wałka, pędzla malarskiego lub nierdzewnej pacy stalowej. Prace wykonuj w temperaturze otoczenia od +5 do +25°C. W narożach zastosować odpowiednie elementy systemy: narożniki wewnętrzne lub zewnętrzne. Do uszczelnienia wyprowadzeń rur, zastosować odpowiednie mankiety ścienne lub podłogowe.
3.Przyklejanie narożnika PL2 się za pomocą hydroizolacji. Na powierzchnię w obszarze narożnika z taśmy uszczelniającej rozprowadź warstwę hydroizolacji zgodnie z zaleceniami producenta, a następnie dociśnij równomiernie wtapiając ją w warstwę uszczelnienia tak, aby połączenie było szczelne i wolne od pęcherzy powietrza. Następnie na obrzeżach taśmy nanieś kolejną warstwę uszczelnienia. Następnym etapem jest naniesienie hydroizolacji na wcześniej wyznaczone strefy mokre, przy czym ilość warstw, i czas ich nakładania powinien być zgodny z zaleceniami danego producenta hydroizolacji. Na tak przygotowane powierzchnie można bezpośrednio układać płyty lub płytki stosując odpowiedni klej do okładzin pod warunkiem, że cała izolacja jest szczelnie przyklejona we wszystkich miejscach połączeń oraz pod warunkiem, że zachowano wymagany czas wiązania kolejnych warstw uszczelnienia.