IZOLEX Szpachla dekarska | bitumiczna | 300 ml

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 16,00 zł 16.00
Cena netto: 13,01 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Bitumiczna masa do napraw dachowych. Nasza szpachla dekarska bazuje na asfalcie, żywicach, kauczuku, włóknach i rozpuszczalnikach organicznych. Dodatek wysokiej jakości składników chemicznych pozwala na otrzymanie elastycznej spoiny która posiada bardzo dobrą przyczepność do podłoży spotykanych w budownictwie.

Wydajność:

  • spoina 5x5 mm – ok. 12 mb z kartusza

 

 

IZOLEX szpachla dekarska bitumiczna ma zastosowanie jako uszczelniacz do dachu oraz jako uszczelniacz wszelkich połączeń podczas prac dachowych. Szpachla dekarska w kartuszu to także świetny uszczelniacz do obróbek blacharskich, szczelin przepustów dachowych, rynien, rur spustowych, świetlików, kominów, uszczelnianie pęknięć i szwów, złączy materiałów bitumicznych z metalami, kamieniem i podłożami mineralnymi, do napraw połaci dachowych itp. Cena szpachli dekarskiej w kartuszu jest niższa niż cena produktu ARBOLEX AQUA STOP. Jest to ten sam produkt, lecz w mniejszym opakowaniu.

Właściwości/zalety:

  • Atrakcyjna cena
  • Odporny na ciężkie warunki pogodowe
  • Nie spływa
  • Nie wywołuje korozji na blachach
  • Utwardza się gdy odparuje rozpuszczalnik
  • Świetna przyczepność z podłożem

Przygotowanie podłoża i produktu:

Izolex szpachla dekarska jest produktem w kartuszu gotowym do użycia. Warto przed użyciem trzymać produkt przez 24 godziny w temperaturze pokojowej. Powierzchnie powinny być czyste i suche, wolne od kurzu, pyłu, tłuszczu i smaru. Podłoża pod IZOLEX szpachla dekarska bitumiczna to: papy asfaltowe, wszelkie podłoża bitumiczne, betony, tynki, cegły, kamień, metale, powierzchnie drewnopochodne.

Sposób stosowania/aplikacja:

Jeśli mamy do czynienia z głęboką szczeliną, przed użyciem uszczelniacza bitumicznego warto najpierw wcisnąć w nią sznur dylatacyjny. Użycie sznura do dylatacji zapobiegnie zbyt głębokiemu wpadnięciu uszczelniacza dekarskiego w szczelinę. Jeśli chcemy dodatkowo wygładzić powierzchnię uszczelniacza, możemy do tego użyć szpachelki namoczonej w wodzie. Przed docelowym nakładaniem uszczelniacza dekarskiego bitumicznego, warto przeprowadzić próbę jak zachowuje się on na danej powierzchni. Produkt nakładać za pomocą wyciskacza do kartuszy.

 

Dane techniczne

Baza rozpuszczalnik
Temperatura stosowania od +5°C do +25°C
Czas wiązania 10-14 dni

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl