Styrbit 2000-K | klej do styropapy, XPS i EPS | 10 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 163,99 zł 163.99
Cena netto: 133,33 zł
ilość szt.
Zyskujesz 163 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: IZOLEX

Opis

STYRBIT 2000-K to masa asfaltowo kauczukowa gotowa do użycia po otwarciu opakowania. Jest ona mocno modyfikowana kauczukiem syntetycznym oraz posiada dodatek żywic i związków chemicznych które polepszają trzymanie produktu na takich podłożach jak styropapa, styropian, bitum, blacha, beton oraz umożliwiają aplikację na lekko wilgotnych podłożach. Po odparowaniu rozpuszczalnika, dzięki dużej zawartości kauczuku, powłoka zostaje wyjątkowo elastyczna i odporna na warunki atmosferyczne oraz temperaturę. Powłoka jest całkowicie odporna na działanie wody, słabych kwasów, zasad. Zawiera rozpuszczalnik organiczny który nie reaguje ze styropianem, styropapą.

 

styrbit-2000-k

 

ZUŻYCIE:

  • hydroizolacja 0,6–1,2 kg/m2,
  • klejenie styropapy, styropianu 0,8–2,0 kg/m2

 

Styrbit 2000K przeznaczony jest głównie do klejenia płyt warstwowych (styropapa), styropianu, wełny mineralnej oraz innych materiałów ocieplających na podłoża betonowe, bitumiczne, papę, blachę itd. Służy również jako klej do papy i styropapy na podłoża betonowe oraz jako klej do papy na papę. Styrbit 2000K spisuje się również doskonale przy wykonywaniu przeciwwodnych hydroizolacji lub izolacji wodochronnych na fundamenty. Styrbit 2000K jako klej do ociepleń i styropapy zaleca się używać na powierzchniach płaskich, lub o niewielkim kącie nachylenia. Nasz klej do styropapy i styropianu radzi sobie doskonale w niesprzyjających warunkach pogodowych, może być stosowany tylko na zewnątrz pomieszczeń. Styrbit 2000k nie może być używany jako klej do pap smołowych, pap na taśmie aluminiowej oraz przyklejania papy do styropianu (np. produkcji styropapy).

Właściwości/zalety:

∙ Produkt rozpuszczalnikowy bezpieczny dla styropianu i styropapy

∙ Wysoki dodatek kauczuku

∙ Bardzo elastyczny

∙ Doskonale przyczepny do podłoża

∙ Może być nakładany na wilgotne podłoża

∙ Można go stosować przez cały rok (oprócz silnych mrozów)

Przygotowanie podłoża i produktu:

Styrbit 2000K jest produktem gotowym do użycia po otwarciu i dokładnym wymieszaniu. Do tego celu można użyć mieszadła wolnoobrotowego lub wkrętarki z mieszadłem. Podczas magazynowania Styrbitu 2000K, na jego powierzchni, pod wieczkiem, może nagromadzić się rozpuszczalnik. Nie oznacza to jednak że produkt jest wadliwy lub złej jakości, to normalny proces. Przed użyciem produkt należy wymieszać aż do uzyskania jednorodnej masy. Jeśli chcemy używać produktu w niskich temperaturach, należy najpierw potrzymać go dłuższy czas w ocieplanym pomieszczeniu, aby zyskał temperaturę pokojową. Nie dodawać do produktu żadnych substancji, szczególnie rozpuszczalników. Powierzchnie betonowe przewidziane do ocieplania, przyklejania styropapy lub do pokrycia hydroizolacją, muszą być związane, wysezonowane, najlepiej wyrównane oraz oczyszczone ze wszelkich substancji antyadhezyjnych. Jako grunt pod klejenie styropianu lub styropapy należy użyc produktu Dysperbit Grunt. Jako grunt pod klejenie papy która nie jest wrażliwa na obecność rozpuszczalnika, można użyć gruntu Izobit BR. W przypadku klejenia styropianu lub styropapy na blachę, powierzchnię należy oczyścić, luźne warstwy konserwacyjne lub dekoracyjne oraz ślady korozji usunąć i zabezpieczyć powłoką antykorozyjną.

 

stryrbit-2000-k

 

Sposób stosowania/aplikacja:

Klejenie styropianu i styropapy:

Klej Styrbit 2000K nakładać punktowo (10-12 placków na płytę 0,5 m; 16 placków na płytę 1 m) lub paskami za pomocą szpachli zębatej o szerokości 8-10 cm w odstępach 15-20 cm w taki sposób, aby złącza płyt były od spodu przyklejone do powierzchni. Płytę styropianu lub styropapy pokrytą klejem przykładamy do miejsca w którym chcemy ją umieścić i ruchem kolistym dociskamy z wyczuciem do podłoża.

 

klejenie-termoizolacji-styrbit-2000-k

 

Klejenie papy na podłoża oraz papy do papy:

Powierzchnia na której będziemy kleić (czy to papa czy podłoże betonowe) należy zagruntować produktem Izobit BR. Styrbit 2000K należy położyć na powierzchnię do której będziemy kleić papę, pokrywając tylko obszar wielkości przyklejanej papy, po czym należy odczekać od 15 do 20 min i rozwinąć papę dobrze dociskając ją do masy klejącej. 10 centymetrowe zakładki papy na papę również należy przesmarować klejem do papy i styropapy Styrbit 2000K. Do rozprowadzania kleju można używać pacę zębatą o wykroju zębów 4x4 mm.

Klejenie wełny mineralnej:

Jako grunt użyć produktu Izobit BR, pokryć nim zarówno podłoże na którym będziemy kleić wełnę jak i wełnę na powierzchni która będzie przyklejana. Gdy grunt wyschnie klej nakładać pacą zębatą (wykrój zębów 4x4 mm), na całą powierzchnię lub pasami o szerokości około 8-10 cm w odstępach 15-20 cm w taki sposób, by złącza płyt były od spodu przyklejone do powierzchni. Po upływie 15–20 min można przykleić wełnę mineralną dociskając ją z wyczuciem do podłoża ruchem kolistym.

Wykonanie hydroizolacji:

Do zagruntowania powierzchni użyć Dysperbit Grunt lub Izobit BR. Po wyschnięciu podłoża produkt nakładamy pacą w minimum 2 warstwach. Nakładanie zaczynamy od dołu i ciągniemy masę do góry. Grubość powłoki najlepiej kontrolować poprzez zużycie produktu. Kolejna warstwa zawsze ma być nakładana prostopadle do poprzedniej.

Dane techniczne

Zasypywanie fundamentu powyżej 7 dni
Odporność na deszcz od 12 do 24 h
Ilość składników 1-składnikowe
Baza rozpuszczalnik
Temperatura stosowania od +5°C do +35°C
Gruntowanie Nie
Klej do styropianu Tak
Hydroizolacja Tak
Czas tworzenia powłoki mniej niż 6 godzin
Ilość warstw: zależnie od potrzeb od 1 do 3 warstw
Waga 20 kg
Czy zawiera rozpuszczalnik Tak

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl