Styrbit 2000 | klej do styropianu, styroduru, hydroizolacja | 20 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 131,00 zł 131.00
Cena netto: 106,50 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Styrbit 2000 to jednoskładnikowa, gotowa do użycia, dyspersyjna masa modyfikowana kauczukiem. Obecność w jego składzie najwyższej jakości dodatków chemicznych ułatwia aplikację produktu na podłoża oraz zwiększa jego przyczepność i elastyczność. Styrbit 2000 to hydroizolacja bezpieczna w kontakcie ze styropianem gdyż jest to produkt na bazie wody.

ZUŻYCIE:

 • 1,5 kg/m2 na hydroizolację
 • 1,2–2,0 kg/m2 do punktowego klejenia styropianu

 

POLECANY GRUNT:

 


Styrbit 2000 ma zastosowanie przede wszystkim przy wykonywaniu bezspoinowych, elastycznych izolacji przeciwwilgociowych oraz lekkich hydroizolacji przeciwwodnych na podziemnych i przyziemnych części budowli. Styrbit 2000 to świetna hydroizolacja na fundament, jego przystępna cena i wysoka jakość zachęcają do kupna. Styrbit 2000 bardzo dobrze spisuje się jako klej do styropianu, styroduru, xps, eps, zachowując przy tym niskie zużycie. Styrbit 2000 to hydroizolacja bezwonna, elastyczna, grubowarstwowa, mrozoodporna, koloru czarnego. Ma on również bardzo dobre opinie wśród użytkowników ze względu na swoje różne zastosowania.

 

Właściwości/zalety:

 • grubowarstwowy
 • tiksotropowy (po wymieszaniu zmienia się jego konsystencja)
 • bezpieczny w kontakcie ze styropianem XPS, EPS
 • służy jako klej do styropianu, styroduru, XPS, EPS
 • elastyczny, mrozoodporny, wodoodporny
 • bardzo mocno przylega do podłoża
 • odporny na słabe kwasy i zasady
 • bezzapachowy
 • izolacja przeciwwodna

 

Przygotowanie podłoża i produktu:

Styrbit 2000 jest produktem gotowym do użycia po otwarciu i dokładnym wymieszaniu. Do tego celu można użyć mieszadła wolnoobrotowego lub wkrętarki z mieszadłem. Podczas magazynowania Styrbitu 2000, na jego powierzchni, pod wieczkiem, może zgromadzić się woda. Nie oznacza to jednak że produkt jest wadliwy lub złej jakości, to normalny proces. Przed użyciem produkt należy wymieszać aż do uzyskania jednorodnej masy. W celu zagruntowania fundamentu najlepiej stosować produkt o nazwie Dysperbit Grunt, ma on zastosowanie głównie na fundamenty i dachy a jego cena jest również bardzo przystępna. Opinie na różnego typu forum o Dysperbicie Grunt i Styrbicie 2000 są bardzo pozytywne a znaleźć te produkty możemy w marketach budowlanych typu Castorama czy OBI, oprócz naszego sklepu internetowego.

 

Sposób stosowania/aplikacja:

Wykonywanie hydroizolacji przeciwwodnej lub izolacji wodochronnej na fundamenty:

Styrbit 2000 musi stworzyć powłokę która będzie składała się z minimum 2 warstw. Podłoże na które stosujemy Styrbit 2000 powinno zostać wcześniej zagruntowane. Kolejna warstwa może być nakładana dopiero po wyschnięciu poprzedniej warstwy. Pomaga to wyeliminować przypadkowe nieciągłości powłoki. Najłatwiejszy sposób na kontrolowanie grubości wykonanej powłoki to zwracanie uwagi na zużycie produktu. Dolna granica grubości warstwy wynosi 1 mm po odparowaniu z niej wody. W miejscach narażonych na nadmierne ruchy które mogłyby doprowadzić do pęknięcia powłoki, należy wtopić w nią włókninę lub taśmę wzmacniającą. Nawet jeśli wtapialiśmy włókniny wzmacniające, czas całkowitego związania powłoki wynosi do 7 dni i nie wolno zasypywać wykopu przed upływem tego czasu. Powłokę przed uszkodzeniami mechanicznymi chronić np. płytami ocieplającymi. Na wykonaną hydroizolację należy przykleić styropian lub styrodur w celu docieplenia oraz ochrony przed uszkodzeniami.

Klejenie styropianu, styroduru, EPS i XPS na fundamenty:

Klejenie styropianu czy styroduru zawsze należy zaczynać od dołu wykopu. Klej Styrbit 2000 aplikujemy punktowo na płyty styropianowe (10 – 12 placków na płytę 0,5 m2 ). Płytę następnie przykładamy do ściany fundamentu i kolistym ruchem dociskamy ją. Należy pamiętać aby nie zatkać szczelnie przestrzeni pomiędzy styropianem a ścianą fundamentową. Jeśli przewidziane są opady deszczu należy postarać się o staranne zabezpieczenie szczelin między styropianem a fundamentem, aby nie przedostawała się tam woda opadowa. Po związaniu kleju, jest on całkowicie wodoodporny, elastyczny i mrozoodporny. Czas wiązania jest uzależniony od warunków atmosferycznych i wynosi 10 do 15 dni. Nie należy stosować do przyklejania styropianu na powierzchniach poziomych lub o niewielkim kącie nachylenia.

Dane techniczne

Zasypywanie fundamentu powyżej 7 dni
Odporność na deszcz od 12 do 24 h
Ilość składników 1-składnikowe
Baza woda
Temperatura stosowania od +5°C do +30°C
Gruntowanie Nie
Klej do styropianu Tak
Hydroizolacja Tak
Czas tworzenia powłoki mniej niż 6 godzin
Ilość warstw: zależnie od potrzeb od 1 do 3 warstw
Waga 20 kg
Czy zawiera rozpuszczalnik Nie

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl