SIKAFLEX-112 CRYSTAL CLEAR 290 ML

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 69,99 zł 69.99
Cena netto: 56,90 zł
ilość szt.
Zyskujesz 69 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: SIKA

Opis

SIKAFLEX-112 CRYSTAL CLEAR 290 ML

Przezroczysty klej i materiał uszczelniający

Sikaflex®-112 Crystal Clear jest jednoskładnikowym, uniwersalnym, przezroczystym klejem i materiałem uszczelniającym o dobrej przyczepności początkowej przeznaczonym do klejenia i uszczelniania większości typowych podłoży budowlanych. Może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz.

ZASTOSOWANIA

Sikaflex®-112 Crystal Clear przeznaczony jest do klejenia wewnątrz i na zewnątrz różnych elementów do materiałów, takich jak:

 • beton
 • większość rodzajów kamienia
 • ceramika
 • drewno
 • metale
 • szkło
 • PCW
 • Materiał uszczelniający dookoła klejonych elementów.

Producent: Sika

Opakowanie: Kartusz 290 ml

Zużycie: 100 kropli - średnica = 30 mm - wysokość = 4 mm

lub

15 m ścieżki - średnica dyszy = 5 mm (~20 ml na mb)

Charakterystyka:

 • Przezroczysty/transparentny
 • Dobra przyczepność początkowa
 • Bardzo niska emisja
 • Oznakowanie CE 
KLEJ BEZBARWNY SIKAFLEX-112 CRYSTAL CLEAR 290 ML Stan opakowania oryginalne
KLEJ BEZBARWNY SIKAFLEX-112 CRYSTAL CLEAR 290 ML Pojemność 290 ml

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże musi być czyste, suche, mocne i jednorodne, bez smarów, olejów, luźnych cząstek, pyłu. Odspajające się powłoki, mleczko cementowe, stare materiały uszczelniające i inne zanieczyszczenia, które mogą mieć wpływ na przyczepność należy usunąć. Podłoże musi mieć wystarczającą wytrzymałość, aby przenieść naprężenia wywoływane przez materiał uszczelniający podczas przemieszczeń. Podłoże można oczyścić takimi metodami jak: szczotkowanie, szlifowanie, piaskowanie lub innymi, odpowienimi metodami mechanicznymi. Przed naniesieniem materiałów gruntujących/aktywatorów lub Sikaflex®-112 Crystal Clear należy dokładnie usunąć pył, luźny i kruchy materiał z całej powierzchni. W celu uzyskania optymalnej przyczepności i trwałości a także w przypadku aplikacji o wysokich wymaganiach, konieczne jest zastosowanie gruntowania i/lub aktywacji.

Podłoża nieporowate Aluminium, aluminium anodowane, stal nierdzewna, stal ocynkowana, metale pokryte powłokami proszkowymi lub płytki szkliwione, lekko uszorstnić powierzchnię drobnoziarnistym padem ściernym. Oczyścić i aktywować materiałem Sika® Aktivator-205, naniesionym czystą ściereczką. Przed aplikacją kleju należy odczekać do odparowania środka, co najmniej 15 minut (maksimum 6 godzin). Inne metale takie jak miedź, brąz, blachy tytanowocynkowe należy oczyścić i aktywować materiałem Sika® Aktivator-205, naniesionym przy użyciu czystej szmatki. Po odparowaniu (minimum 15 minut, maksimum 6 godzin) nanieść Sika® Primer-3 N przy użyciu pędzla i odczekać do odparowania minimum 30 minut (maksimum 8 godzin). PCW należy oczyścić i zagruntować materiałem Sika® Primer-215 za pomocą pędzla i odczekać do odparowania minimum 15 minut (maksimum 8 godzin). 

Podłoża porowate Beton, beton napowietrzony, tynki na bazie cementu, zaprawy i cegły należy zagruntować za pomocą pędzla materiałem Sika® Primer-3 N. Przed aplikacją kleju należy odczekać do odparowania środka, co najmniej 30 minut (maksimum 8 godzin).

Uwaga: materiały gruntujące tylko poprawiają przyczepność, nie zastępują prawidłowego oczyszczenia powierzchni i nie poprawiają wytrzymałości podłoża

METODY / NARZĘDZIA APLIKACJI

Klejenie Po odpowiednim przygotowaniu podłoża, przygotować kartusz, umieścić w pistolecie i dopasować dyszę. Nanieść Sikaflex®-112 Crystal Clear w postaci trójkątnych ścieżek, pasów lub kropli w odstępach kilku centymetrów. Docisnąć łączone elementy do momentu rozpoczęcia naskórkowania. Nieprawidłowo ustawiony element można łatwo odkleić i skorygować jego położenie w ciągu kilku pierwszych minut po aplikacji. W razie konieczności w początkowej fazie wiązania kleju, można użyć taśmy, klinów lub podpór aby utrzymać klejone elementy w odpowiedniej pozycji. Świeże, niezwiązane pozostałości kleju należy jak najszybciej usunąć z powierzchni. Końcowa wytrzymałość zostanie osiągnięta po całkowitym utwardzeniu Sikaflex®-112 Crystal Clear, tj. po upływie od 24 do 48 godzin w temperturze +23 °C, w zależności o warunków otoczenia i grubości warstwy kleju.

Uszczelnianie Taśma ochronna Zalecane jest stosowanie tasmy ochronnej, gdy wymagane są równe, dokładne linie łączenia lub wysoka estetyka. Usunąć taśmę po zakończeniu prac, przed upływem czasu naskórkowania.

Podparcie wypełnienia Po odpowiednim przygotowaniu podłoża umieścić w szczelinie sznur podpierający na odpowiedniej głębokości.

Gruntowanie Nanieść materiał gruntujący, jeśli jest wymagany. Unikać nanoszenia nadmiernej ilości materiału gruntującego, aby nie dopuścić do powstawania kałuż na spodzie szczeliny

Aplikacja materiału uszczelniającego Przygotować końcówkę kartusza, umieścić kartusz Sikaflex®-112 Crystal Clear w pistolecie. Wycisnąć materiał w szczelinę upewniając się, że materiał całkowicie przylega do podłoża po obu stronach szczeliny. Wypełnić spoinę unikając powstawania pustek powietrznych.

Wykończenie Tak szybko jak to możliwe mocno wygładzić materiał w stronę krawędzi spoiny, tak aby zapewnić dobrą przyczepność i gładkie wykończenie powierzchni. Stosować odpowiedni środek (np. Sika® Tooling Agent N), aby wygładzić powierzchnię szczeliny. Nie stosować materiałów zawierających rozpuszczalniki.

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl