SIKA SIKALASTIC 1K 20 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 403,99 zł 403.99
Cena netto: 328,45 zł
ilość szt.
Zyskujesz 403 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -

Opis

Sikalastic-1K Jednoskładnikowa zaprawa cementowa wzmacniana włóknami do wykonywania elastycznychhydroizolacji oraz zabezpieczenia betonu

Sikalastic-1K jest jednoskładnikową, przenoszącą rysypodłoża, wzmocnioną włóknami zaprawą na bazie cementumodyfikowanego specjalnymi odpornymi na alkaliapolimerami. Sikalastic-1K można nakładać pędzlemlub pacą.

ZASTOSOWANIA

 • Elastyczna izolacja przeciwwodna i powłoka do zabezpieczaniakonstrukcji betonowych takich jak np.zbiorniki, baseny, rury itp.
 • Izolacja przeciwwodna w łazienkach, prysznicach, natarasach, balkonach, pływalniach pod przyklejanepłytki ceramiczne
 • Izolacja przeciwwodna ścian zewnętrznych przeznaczonychdo zasypania gruntem
 • Izolacja przeciwwodna wewnątrz pomieszczeń ścian ipodłóg piwnic poddanych działaniu parcia negatywnego
 • Elastyczna powłoka ochronna do zabezpieczania konstrukcjiżelbetowych narażonych na cykle zamrażania-odmrażania i karbonatyzację poprawiająca trwałośćelementów

PRODUCENT : SIKA

WAGA: 20 KG

ZUŻYCIE: Zużycie zależy od szorstkości podłoża, orientacyjnie: ~1,2 kg/m2/mm

ZALETY:

 • Materiał jednoskładnikowy, wystarczy wymieszać zwodą
 • Możliwość dostosowania konsystencji, łatwy do nakładaniapędzlem lub pacą
 • Nie spływa z powierzchni pionowych
 • Dobra zdolność mostkowania rys
 • Bardzo dobra przyczepność do wielu podłoży budowlanychjak: beton, zaprawy cementowe, kamień, cegła
 • Może być nanoszony na wilgotne podłoża

INSTRUKCJA APLIKACJI

Podłoże musi być suche, mocne, oczyszczone z mleczka cementowego, brudu, pyłu, olejów, smarów oraz innych zanieczyszczeń oraz luźnych cząstek. Podłoża betonowe należy przygotować mechanicznie np. przez czyszczenie wodą pod wysokim ciśnieniem (400 barów), szlifowanie, itp. tak aby usunąć stare powłoki, tłuszcz, rdzę, mleczko cementowe i inne zanieczyszczenia mogące mieć wpływ na przyczepność. Przygotowane podłoże należy dokładnie odkurzyć.Większe ubytki i uszkodzenia powierzchni (raki, wykruszenia krawędzi, otwory po szalunkach) należy naprawić odpowiednią zaprawą Podłoże należy zwilżyć przed aplikacją. Podłoże nie może być mokre w dotyku, powinno być powierzchniowo suche.

MIESZANIE

Do mieszania Sikalastic-1K należy stosować wolnoobrotowe mieszadło elektryczne (<500 obr./min.). Wlać odpowiednią ilość wody do pojemnika do mieszania. Powoli mieszając stopniowo dodawać suchy materiał. Mieszać dokładnie, aż do uzyskania jednorodnej konsystencji, kontynuować mieszanie przez 3 -4 minuty (zaprawa musi być homogeniczna, bez grudek).

Nie dodawać dodatkowej wody ani żadnych innychskładników.

Należy mieszać cały worek, aby uniknąćnierównomiernego podziału frakcji kruszywa pomiędzyporcjami mieszanki.

APLIKACJA

Sikalastic-1K można układać za pomocą:▪ pacy: mocno i równomiernie wciskając w podłoże;▪ pędzla: w dwóch kierunkach (krzyżowo);▪ natrysku

Optymalne właściwości izolacyjne uzyskuje się przy nanoszeniu Sikalastic-1K za pomocą pacy w dwóch warstwach do uzyskania całkowitej grubości co najmniej 3 mm.

Nakładanie pędzlem należy wykonywać z maksymalną uwagą, aby równomiernie pokryć całą powierzchnię. W tym przypadku maksymalna zalecana grubość wynosi 1 mm na warstwę, wymagane jest ułożenie 2-3 warstw (kolejne warstwy muszą być nakładanekrzyżowo).Przed układaniem kolejnych warstw należy odczekać do utwardzenia warstw poprzedzających. Metoda nanoszenia powinna zapewniać dokładne pokrycie całej powierzchni warstwą o równej grubości.Sikalastic-1K nie może być wygładzana za pomocą zacieraczkilub pacy z gąbką.

Po utwardzeniu możliwe jest wygładzenie powierzchni poprzez lekkie ścieranie.

OGRANICZENIA

 1. Świeżo ułożony Sikalastic-1K musi być chronionyprzed deszczem, przez co najmniej 24 - 48 godziny.
 2. Unikać bezpośredniego kontaktu z chlorowaną wodąnp. w basenach, warstwę Sikalastic-1K należy odpowiedniozabezpieczyć.
 3. Unikać aplikacji przy bezpośrednim nasłonecznieniu,silnym wietrze i przy spodziewanych opadach deszczu.
 4. Sikalastic-1K utwardza się dłużej w warunkach wysokiejwilgotności np. w pomieszczeniach zamkniętych,przy nieodpowiedniej wentylacji, w piwnicach.Zalecanie jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji.
 5. Przed kontaktem z wodą pitną, należy upewnić się żeSikalastic-1K jest całkowicie utwardzony a następniedokładnie umyć powierzchnię aby usunąć pył i stojącąwodę zgodnie z odpowiednimi przepisami.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl