SIKA SIKACERAM-253 FLEX 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 100,99 zł 100.99
Cena netto: 82,11 zł
ilość szt.
Zyskujesz 100 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -

Opis

SIKA SIKACERAM-253 FLEX 25 KG Klej cementowy o podwyższonych parametrach, klasa C2 TE S1 według PN-EN 12004

SikaCeram-253 Flex to klej cementowy, o podwyższonych parametrach, odkształcalny, o zmniejszonym spływie i wydłużonym czasie otwartym, przeznaczony do układania wszystkich rodzajów płytek na ścianach i podłogach (w tym również na podłogach z ogrzewaniem podłogowym), wewnątrz i na zewnątrz, w pomieszczeniach mieszkalnych i handlowych, na balkonach i tarasach. Klej jest klasyfikowany jako C2 TE S1 zgodnie z PN-EN 12004.

ZASTOSOWANIA

SikaCeram-253 Flex przeznaczony jest do przyklejania następujących rodzajów płytek:

wszystkie rodzaje płytek ceramicznych, gres porcelanowy, płytki o dużych rozmiarach, cienkie płytki, płytki gliniane SikaCeram-253 Flex może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, na ścianach i podłogach na następujących podłożach:

 • podłoża gipsowe lub cementowe,
 • płyty gipsowo-kartonowe,
 • beton komórkowy, istniejące płytki ceramiczne, kamienie, powłoki malarskie w pomieszczeniach

PRODUCENT:SIKA

WAGA:25 KG

ZUŻYCIE:

Zużycie zależy od profilu i szorstkości podłoża, a także od metody nakładania (nakładanie na jedną powierzchnię/metoda narzucania lub nakładanie na obie powierzchnie/metoda narzucania i rozprowadzania).

SikaCeram-253 Flex przeznaczony jest do zastosowań wymagających wysokiej jakości, takich jak:

 • podłogi z ogrzewaniem podłogowym (systemy wodne lub elektryczne),
 • posadzki przemysłowe i o dużym natężeniu ruchu,
 • elewacje,
 • balkony i tarasy,
 • baseny. SikaCeram-253 Flex można również stosować do punktowego przyklejania paneli izolacyjnych ze styropianu, pianki poliuretanowej, wełny mineralnej lub szklanej
 • Odkształcalny
 • Nie spływa z powierzchni pionowych
 • Wydłużony czas otwarty
 • Mrozoodporny
 • Plastyczna konsystencja

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoża muszą być odpowiednio utwardzone, mocne, czyste, suche, bez zanieczyszczeń, takich jak kurz, brud, olej, tłuszcz, mleczko cementowe, wykwity, stare powłoki, środki pielęgnacyjne, itp. W zależności od zabrudzeń do usunięcia należy zastosować odpowiednią metodę przygotowania podłoża, taką jak czyszczenie wodą pod ciśnieniem lub piaskowanie, w celu usunięcia wszelkich śladów poprzednich powłoki zanieczyszczenia, które mogłyby zmniejszyć przyczepność materiału do podłoża.

Wszystkie niewielkie nierówności lub wystające ziarna kruszywa można wyrównać i wypełnić warstwą SikaCeram-253 Flex o maksymalnej grubości 10 mm, naniesioną co najmniej 24 godziny przed rozpoczęciem układania okładziny ceramicznej. W przypadku większych nierówności i ubytków należy zastosować zaprawy z serii Sika MonoTop lub Sika Repair.

Podłoża zarysowane lub spękane należy naprawić i uszczelnić żywicami epoksydowymi. Podczas układania płytek na niechłonnych lub słabo chłonnych podłożach, takich jak stare okładziny ceramiczne, kamienie, powłoki malarskie, należy sprawdzić, czy stare okładziny, powłoki są stabilne i dobrze przylegają do podłoża oraz zastosować środki odtłusz czające/ odkamieniające, aby odpowiednio wyczyścić powierzchnię. W przypadku zastosowań w gorących warunkach na chłonnych podłożach, przed użyciem SikaCeram-253 Flex należy zwilżyć powierzchnię. Powierzchnia powinna być matowo-wilgotna, bez stojącej wody, sucha w dotyku.

MIESZANIE

SikaCeram-253 Flex mieszać za pomocą wolnoobrotowego (~ 500 obr./min.) elektrycznego mieszadła, zachowując wymagane proporcje mieszania z wodą. Dodać SikaCeram®-253 Flex do wody i dokładnie wymieszać, aż do uzyskania jednorodnej i pozbawionej grudek mieszanki. Po wymieszaniu pozostawić materiał na chwilę, a następnie krótko wymieszać przed aplikacją. Mieszanka powinna mieć plastyczną konsystencję i łatwo się rozprowadzać.

APLIKACJA

Nanosić SikaCeram -253 Flex za pomocą pacy zębatej. Ilość materiału powinna być tak dobrana, aby zapewnić dokładne pokrycie spodu płytki. Płytki należy układać na świeżym kleju, dociskając je do podłoża, aby zapewnić pełny kontakt z klejem, a co za tym idzie odpowiednią przyczepność. W przypadku, gdy na powierzchni kleju tworzy się powierzchniowa "skórka", konieczne jest wytarcie pacy o wcześniej ułożoną warstwę kleju. Unikać aplikacji przy bezpośrednim nasłonecznieniu i/lub silnym wietrze.

OGRANICZENIA

 • Podłoża gipsowe muszą mieć maksymalną wilgotność 0,5%.
 • Jeśli wymagana jest hydroizolacja pod płytkami, dopuszczone jest stosowanie izolacji na bazie cementu i akrylu. Szczegółowe informacje w odpowiednich Kartach Informacyjnych.
 • Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac z płytkami z kamienia naturalnego, należy wykonać pole próbne.

SikaCeram-253 Flex nie należy stosować:

 • na powierzchniach metalowych i drewnie,
 • na starych płytkach ceramicznych na zewnątrz, we wszystkich przypadkach, które nie zostały wyraźnie opisane w niniejszej Karcie Informacyjnej. 
Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl