SIKA SIKACERAM-213 EXTRA 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 77,99 zł 77.99
Cena netto: 63,41 zł
ilość szt.
Zyskujesz 77 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -

Opis

SIKA SIKACERAM-213 EXTRA 25 KG Klej cementowy o podwyższonych parametrach, klasa C2 TE według PN-EN 12004

SikaCeram-213 Extra to klej cementowy, o zmniejszonym spływie i wydłużonym czasie otwartym, gotowy do użycia po wymieszaniu z wodą. Przeznaczony jest do układania płytek ceramicznych w pomieszczeniach i na zewnątrz.

ZASTOSOWANIA

Do przyklejania płytek ceramicznych o wysokiej i niskiej nasiąkliwości, płytek które mają słabą przyczepność do tradycyjnych klejów do płytek, płytek ciągnionych i glinianych.

SikaCeram-213 Extra można stosować:

 • na ścianach i podłogach wewnątrz pomieszczeń i posadzkach na zewnątrz,
 • na podłogach z ogrzewaniem podłogowym (systemy wodne),
 • przy układaniu płytek na istniejące płytki wewnątrz pomieszczeń,
 • na podłożach: beton, zaprawy, płyty kartonowo-gipsowe, anhydryt (z materiałem gruntującym)

PRODUCENT :SIKA

WAGA:25 KG

ZUŻYCIE:Zużycie zależy od profilu i szorstkości podłoża, a także od metody nakładania (nakładanie na jedną powierzchnię/metoda narzucania lub nakładanie na obie powierzchnie/metoda narzucania i rozprowadzania).

 • na podłożach, na których mogą wystapić przemieszczenia wynikajace ze skurczu lub rozszerzalności cieplnej,
 • w łazienkach, kuchniach, na balkonach, tarasach, przy basenach, itp. 
 • Efekt tiksotropowy - zmiejszony spływ
 • Wydłużony czas otwarty Doskonała przyczepność do większości podłoży (beton, zaprawy cementowe, kamienie, cegły, istniejące płytki, itp.)
 • Łatwość stosowania dzięki doskonałej urabialności i tiksotropowej konsystencji
 • Odporność na wodę i warunki atmosferyczne 
 • PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

  Podłoża muszą być odpowiednio utwardzone, mocne, czyste, suche, bez zanieczyszczeń, takich jak kurz, brud, olej, tłuszcz, mleczko cementowe, wykwity, stare powłoki, środki pielęgnacyjne, itp. W zależności od zabrudzeń do usunięcia należy zastosować odpowiednią metodę przygotowania podłoża, taką jak czyszczenie wodą pod ciśnieniem lub piaskowanie, w celu usunięcia wszelkich śladów poprzednich powłoki zanieczyszczenia, które mogłyby zmniejszyć przyczepność materiału do podłoża.

  Wszystkie niewielkie nierówności lub wystające ziarna kruszywa można wyrównać i wypełnić warstwą SikaCeram-213 Extra o maksymalnej grubości 10 mm, naniesioną co najmniej 24 godziny przed rozpoczęciem układania okładziny ceramicznej. W przypadku większych nierówności i ubytków należy zastosować zaprawy z serii Sika MonoTop lub Sika Repair. Podłoża zarysowane lub spękane należy naprawić i uszczelnić żywicami epoksydowymi.

  Podczas układania płytek na niechłonnych lub słabo chłonnych podłożach, takich jak stare okładziny ceramiczne, kamienie, powłoki malarskie, należy sprawdzić, czy stare okładziny, powłoki są stabilne i dobrze przylegają do podłoża oraz zastosować środki odtłuszczające/ odkamieniające, aby odpowiednio wyczyścić powierzchnię. W przypadku zastosowań w gorących warunkach na chłonnych podłożach, przed użyciem SikaCeram-213 Extra należy zwilżyć powierzchnię. Powierzchnia powinna być matowo-wilgotna, bez stojącej wody, sucha w dotyku.

 • MIESZANIE

  SikaCeram-213 Extra mieszać za pomocą wolnoobrotowego (~ 500 obr./min.) elektrycznego mieszadła, zachowując wymagane proporcje mieszania z wodą. Dodać SikaCeram-213 Extra do wody i dokładnie wymieszać, aż do uzyskania jednorodnej i pozbawionej grudek mieszanki. Po wymieszaniu pozostawić materiał na chwilę, a następnie krótko wymieszać przed aplikacją. Mieszanka powinna mieć plastyczną konsystencję i łatwo się rozprowadzać.

  APLIKACJA

  Nanosić SikaCeram-213 Extra za pomocą pacy zębatej. Ilość materiału powinna być tak dobrana, aby zapewnić dokładne pokrycie spodu płytki. Płytki należy układać na świeżym kleju, dociskając je do podłoża, aby zapewnić pełny kontakt z klejem, a co za tym idzie odpowiednią przyczepność. W przypadku, gdy na powierzchni kleju tworzy się powierzchniowa "skórka", konieczne jest wytarcie pacy o wcześniej ułożoną warstwę kleju. Unikać aplikacji przy bezpośrednim nasłonecznieniu i/lub silnym wietrze

 • OGRANICZENIA

  Podłoża gipsowe muszą mieć maksymalną wilgotność 0,5%. 

  Jeśli wymagana jest hydroizolacja pod płytkami, dopuszczone jest stosowanie izolacji na bazie cementu i akrylu. Szczegółowe informacje w odpowiednich Kartach Informacyjnych. 

  Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac z płytkami z kamienia naturalnego, należy wykonać pole próbne.

  SikaCeram-213 Extra nie należy stosować:

  ▪ na powierzchniach metalowych i drewnie,

  ▪ na starych płytkach ceramicznych na zewnątrz, we wszystkich przypadkach, które nie zostały wyraźnie opisane w niniejszej Karcie Informacyjnej.

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl