SIKA SIKACERAM-113 CLASSIC 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 50,99 zł 50.99
Cena netto: 41,46 zł
ilość szt.
Zyskujesz 50 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: -

Opis

SIKA SIKACERAM-113 CLASSIC 25 KG Klej cementowy, normalnie wiążący, o zmniejszonym spływie, klasa C1 T według PN-EN 12004

SikaCeram-113 Classic  jest jednoskładnikowym, przygotowywanym fabrycznie klejem do układania płytek ceramicznych, składającym się z cementu, wyselekcjonowanego piasku kwarcowego i specjalnych dodatków. Przeznaczony jest do stosowania jako cienkowarstwowy klej do trwałego mocowania płytek ceramicznych wewnątrz pomieszczeń.

ZASTOSOWANIA:

SikaCeram-113 Classic jest odpowiedni do przyklejania:

▪ płytek ceramicznych o wysokiej i niskiej chłonności,

▪ małych i średnich płytek,

▪ płytek ciągnionych i porcelanowych,

▪ wewnątrz pomieszczeń na ścianach i podłogachŁatwość stosowania dzięki doskonałej urabialności

▪ Plastyczna konsystencja

▪ Efekt tiksotropowy - zmniejszony spływ

▪ Tylko do zastosowań wewnątrz pomieszczeń

▪ Odporność na wodę Wyrównywanie nierówności, warstwa o grubości do 5 mm

PRODUCENT:SIKA

WAGA:25 KG

ZUŻYCIE:Zużycie zależy od profilu i szorstkości podłoża, a także od metody nakładania (nakładanie na jedną powierzchnię/metoda narzucania lub nakładanie na obie powierzchnie/metoda narzucania i rozprowadzania).

Orientacyjnie:

Rozmiar pacy ząbkowanej :

4 mm ~ 2,7 kg/m2

6 mm ~ 3,8 kg/m2

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoża muszą być odpowiednio utwardzone, mocne, czyste, suche, bez zanieczyszczeń, takich jak kurz, brud, olej, tłuszcz, mleczko cementowe, wykwity, stare powłoki, środki pielęgnacyjne, itp. W zależności od zabrudzeń do usunięcia należy zastosować odpowiednią metodę przygotowania podłoża, taką jak czyszczenie wodą pod ciśnieniem lub piaskowanie, w celu usunię cia wszelkich śladów poprzednich powłoki zanieczyszczenia, które mogłyby zmniejszyć przyczepność materiału do podłoża.

Wszystkie niewielkie nierówności lub wystające ziarna kruszywa można wyrównać i wypełnić warstwą SikaCeram-113 Classic o maksymalnej grubości 5 mm, naniesioną co najmniej 24 godziny przed rozpoczęciem układania okładziny ceramicznej. W przypadku większych nierówności i ubytków należy zastosować zaprawy z serii Sika MonoTop lub Sika Repair.

Podłoża zarysowane lub spękane należy naprawić i uszczelnić żywicami epoksydowymi. Podczas układania płytek na niechłonnych lub słabo chłonnych podłożach, takich jak stare okładziny ceramiczne, kamienie, powłoki malarskie, należy sprawdzić, czy stare okładziny, powłoki są stabilne i dobrze przylegają do podłoża oraz zastosować środki odtłuszczające/ odkamieniające, aby odpowiednio wyczyścić powierzchnię.

W przypadku zastosowań w gorących warunkach na chłonnych podłożach, przed użyciem SikaCeram-113 Classic należy zwilżyć powierzchnię. Powierzchnia powinna być matowo-wilgotna, bez stojącej wody, sucha

MIESZANIE

SikaCeram-113 Classic mieszać za pomocą wolnoobrotowego (~ 500 obr./min.) elektrycznego mieszadła, zachowując wymagane proporcje mieszania z wodą. Dodać SikaCeram-113 Classic do wody i dokładnie wymieszać, aż do uzyskania jednorodnej i pozbawionej grudek mieszanki. Po wymieszaniu pozostawić materiał na chwilę, a następnie krótko wymieszać przed aplikacją. Mieszanka powinna mieć plastyczną konsystencję i łatwo się rozprowadzać.

APLIKACJA

Nanosić SikaCeram -113 Classic za pomocą pacy zębatej. Ilość materiału powinna być tak dobrana, aby zapewnić dokładne pokrycie spodu płytki. Płytki należy układać na świeżym kleju, dociskając je do podłoża, aby zapewnić pełny kontakt z klejem, a co za tym idzie odpowiednią przyczepność. W przypadku, gdy na powierzchni kleju tworzy się powierzchniowa "skórka", konieczne jest wytarcie pacy o wcześniej ułożoną warstwę kleju. Unikać aplikacji przy bezpośrednim nasłonecznieniu i/lub silnym wietrze.

OGRANICZENIA

  • Podłoża gipsowe muszą mieć maksymalną wilgotność 0,5%.
  • ▪ Jeśli wymagana jest hydroizolacja pod płytkami, dopuszczone jest stosowanie izolacji na bazie cementu i akrylu. Szczegółowe informacje w odpowiednich Kartach Informacyjnych.
  • SikaCeram-113 Classic nie należy stosować: na powierzchniach metalowych i drewnie, na starych płytkach ceramicznych, na zewnątrz, we wszystkich przypadkach, które nie zostały wyraźnie opisane w niniejszej Karcie Informacyjnej.
Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl