SEPARATOR B | olej płyn antyadhezyjny |10 L

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 175,99 zł 175.99
Cena netto: 143,08 zł
ilość szt.
Zyskujesz 175 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.8
Producent: IZOHAN

Opis

Izohan Separator B to olejowy środek antyadhezyjny stworzony do zastosowań przemysłowych. Zapewnia łatwe oddzielenie betonu od form, pozostawiając go czystym, bez przebarwień i ostrych krawędzi. Produkt nie tylko nie przywiera do betonu, ale także tworzy trwałą warstwę na szalunku, która nie spływa nawet w średnich temperaturach. Jego neutralny zapach, pozbawienie rozpuszczalników oraz łatwość usuwania sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla szalunków o różnych powierzchniach i rodzajach materiałów.

ZUŻYCIE:

0,02 - 0,06 l/m2 w zależności od chłonności podłoża
1l na 30 do 50 metrów kwadratowych


IZOHAN SEPARATOR B jest przeznaczony do:

 • szalunków stalowych
 • szalunków o dużych powierzchniach
 • szalunków drewnianych
 • matryc
 • palet drewnianych

Właściwości:

 • pozbawiony rozpuszczalników
 • nie przywiera do betonu
 • pozwala łatwo się usunąć z szalunku
 • neutralny zapachowo
 • pozwala uzyskać czystą i równą powierzchnię zewnętrzną betonu
 • pozostawia beton bez przebarwień, z ostrymi brzegami i profilami
 • na szalunkach pozostawia dobrze przywierającą powłokę, która nie spływa nawet w średnich temperaturach

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU I PODŁOŻY

Oczyszczenie Formy: Przed aplikacją należy dokładnie oczyścić powierzchnię formy, usuwając wszelkie zanieczyszczenia, stare środki oddzielające, oraz resztki betonu lub innych materiałów.

Odtłuszczenie: Zapewnić, że powierzchnia formy jest sucha, odtłuszczona i wolna od pozostałości poprzednich środków oddzielających. W przypadku formy bardzo zabrudzonej olejami, tłuszczami, czy innymi substancjami, konieczne jest zastosowanie odpowiednich preparatów odtłuszczających.

Aplikacja: Środek Izohan Separator B należy nakładać równomiernie cienką warstwą na powierzchnię formy. Można zastosować metodę natrysku lub smarowania. Należy unikać zbyt grubego nałożenia, nadmiar preparatu powinien zostać usunięty.

Usuwanie Nadmiaru Preparatu: W przypadku zbyt dużego nałożenia środka, należy nadmiar usunąć gumowymi zbierakami, które są odporne na działanie olei mineralnych.

Czas Suszenia: Po nałożeniu preparatu na formę, pozwolić mu wyschnąć. Powstanie niewidzialna warstwa, która nie powinna zmieniać właściwości powierzchni betonu.

Przechowywanie: Przechowywać produkt w oryginalnie zamkniętych opakowaniach w warunkach zgodnych z zaleceniami producenta, aby zachować jego właściwości na dłuższy czas

 • NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  P:Jakie są główne zastosowania Izohan Separator B?

  O: Izohan Separator B jest przeznaczony do zabezpieczania form, szalunków, matryc, oraz palet przed przywieraniem betonu. Może być używany na szalunkach stalowych, drewnianych o dużych powierzchniach, zapewniając czystą i równą powierzchnię zewnętrzną betonu oraz nie pozostawiając przebarwień.

  P:Jaka jest ilość produktu potrzebna do pokrycia powierzchni?

  O:Zużycie preparatu zależy od chłonności powierzchni, jednak orientacyjnie wynosi od 0,02 do 0,06 litra na metr kwadratowy. Przykładowo, 1 litr produktu wystarcza na pokrycie powierzchni od 30 do 50 metrów kwadratowych.

  P:Jak przygotować formy przed zastosowaniem Izohan Separator B?

  O: Przed aplikacją preparatu na formy, należy dokładnie je oczyścić, usunąć zanieczyszczenia, stare środki oddzielające oraz odtłuścić powierzchnię. Aplikacja powinna odbywać się cienką warstwą, a w przypadku nadmiaru, należy usunąć go gumowymi zbierakami odporne na działanie olei mineralnych.

   

Dane techniczne

Wodoszczelność nie hydrofobizuje powierzchni
Skład oleje mineralne i roślinne, woski, dodatki modyfikujące
Czy zawiera rozpuszczalnik Nie
Czas schnięcia do 4 godzin
Narzędzia do aplikacji natrysku (dysza natryskowa Ø max. 1 mm) lub smarowania
Kolor i postać oleista ciecz barwy bursztynowej, neutralny zapachowo

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl