Renobud R-105 | szpachla naprawcza od 2 mm do 6 mm typu PCC | 25 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 141,99 zł 141.99
Cena netto: 115,44 zł
ilość szt.
Zyskujesz 141 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.8
Producent: IZOHAN

Opis

IZOHAN Renobud R–105 ma zastosowanie jako zaprawa do naprawiania niewielkich ubytków betonu oraz wyrównywania jego powierzchni. Świetnie spisuje się również jako powłoka ochronna betonowych powierzchni mostów. IZOHAN Renobud R–105 nakłada się na oczyszczoną powierzchnię betonu. Zanim zaczniemy nakładać szpachlówkę IZOHAN Renobud R–105, jeśli powierzchnia betonu jest wyraźnie zniszczona, należy naprawić ją zaprawami naprawczymi IZOHAN Renobud R–103 i IZOHAN Renobud R–104 (w zależności od wielkości ubytków). Renobud R-105 to świetna zaprawa do wygładzenia betonowej powierzchni balkonów czy tarasów, a w połączeniu z innymi zaprawami tej serii, można nią całkowicie odbudować dawną bryłę balkonów i tarasów która z czasem zaczęła się kruszyć i odpadać. Cena zapraw producenta IZOHAN jest bardzo konkurencyjna. Jeśli nie posiadamy spadku, a mamy małe ubytki możemy użyć tego produktu do wykonania wylewki niewielkiego spadku na wodę opadową. Możemy na ten produkt bezpiecznie nakładać hydroizolację lub termoizolację. Produkt jest fenomenalnym rozwiązaniem dla projektów gdzie mamy użyć różnego rodzaju farb przeciwwodnych, wyrównanie takich powierzchni gwarantuje mniejsze zużycie takich preparatów. Przy budowaniu różnego rodzaju zbiorników na wodę użytkową, pitną, jest świetną masą wyrównawczą bezpieczną dla czystości wód w zbiornikach. 

Właściwości/zalety:

  • wytrzymuje ujemne temperatury
  • pozwala wygładzić betonowe powierzchnie (np. taras czy balkon)
  • w połączeniu z innymi zaprawami z tej serii pomaga odbudować dawną bryłę tarasów, balkonów,       mostów czy innych konstrukcji betonowych
  • odporny na wodę morską oraz sól odladzającą
  • niska cena
  • świetna przyczepność do betonu
  • paroprzepuszczalny
  • chroni beton przed wnikaniem w jego strukturę dwutlenku węgla
  • wiąże z małym skurczem, nawet podczas obciążeń dynamicznych
  • do wykonywania suspensji

 

IZOHAN Renobud R–105 może być nakładany na podłoża betonowe klasy c20/25 lub wyższej, które posiadają czystą i chłonną powierzchnię. Przed nakładaniem R-105 powinniśmy pokryć powierzchnię warstwą sczepną wykonaną za pomocą IZOHAN Renobud R–102.

Proszek IZOHAN Renobud R–105 należy rozmieszać z czystą wodą za pomocą mieszadła wolnoobrotowego przez ok. 3 minuty, w proporcji wagowej 1:0,15¸0,18 (IZOHAN Renobud R–105 25 kg – woda 3,75¸4,5l). Czynność tą należy wykonywać w czystym, osobnym pojemniku, aż uzyskamy jednorodną masę. IZOHAN Renobud R–105 powinien być nakładany na matowo–wilgotną warstwę sczepną (Renobud R–102) wykonaną na betonach i żelbetach oraz na powierzchniach naprawionych zaprawami IZOHAN Renobud R–103 i IZOHAN Renobud R–104, za pomocą kielni, pacy lub natrysku. Naniesiona warstwa powinna zostać wygładzona.

Po wymieszaniu z wodą mamy 25 minut na wykorzystanie materiału. Czas obrabiania po co najmniej trzech dniach.

Suspensja. Gdzie? Jak? Dlaczego? 

Gdzie? Mury szczególnie w obiektach starych, zabytkowych, są nie jednorodne – bywają zbudowane z różnych materiałów często też znajdują się w nich rysy, pęknięcia oraz kawerny (Kawerna - pusta przestrzeń w skałach, powstała w wyniku procesów naturalnych ługowania) Preparat iniekcyjny nie powinien wypełniać pustek w strukturze muru, lecz rozprzestrzenić się w kapilarach, którymi następuje transport wilgoci. Z tego względu zastosowanie preparatu iniekcyjnego powinno poprzedzać uzupełnienie większych pustek i rys w murze za pomocą suspensji. Suspensja to specjalna zaprawa wypełniająca. Jak? Wtłacza się je pod ciśnieniem rzędu 2-3 atmosfer. Dlaczego? Zastosowanie suspensji przeciwdziała niekontrolowanymi wypływowi środka iniekcyjnego i prowadzi do zmniejszeniu zużycia środka iniekcyjnego. 

Wykonanie wstępnej iniekcji 

Do otworów wprowadza się pod ciśnieniem rzędu 2-3 atmosfer suspensję z zaprawy Renobud R105. Po wykonaniu wstępnej iniekcji wypełniających pustki rysy, w ciągu następnych 60 minut należy wykonać właściwą iniekcję. Oznacza to, że częściowo stwardniętą zaprawę z wstępnej iniekcji należy rozwiercić i w te same otwory wprowadzić mikroemulsję silikonową. Aleternatywą dla tej metody jej zastosowanie kremu iniekcyjnego. 

 

*WSZELKIE INFORMACJE ODNOŚNIE WARUNKÓW WYKONANIA I SPOSOBÓW NAKŁADANIA PRODUKTU ZAWARTE SĄ W KARCIE TECHNICZNEJ! PROSIMY DOKŁADNIE SIĘ Z NIĄ ZAPOZNAĆ.Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl