Protect BT | impregnat do cegły i dachówki | 1 l

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 40,99 zł 40.99
Cena netto: 33,33 zł
ilość szt.
Zyskujesz 40 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: JURGA

Opis

Protect BT firmy Jurga® to wysokiej klasy impregnat do cegły oraz dachówki.

Jest to impregnat dedykowany przede wszystkim do zabezpieczania starych jak i nowych cegieł ceramicznych, klinkierowych, ręcznie formowanych, dachówek klinkierowych i cementowych. Cegły oraz dachówki to elementy budynku wystawione na stałe oddziaływanie słońca oraz ciężkich warunków atmosferycznych. Powoduje to że z czasem tracą one swój pierwotny kolor, a woda wnika w pory co,  w zimę może doprowadzić do pękania (rozsadzania) materiału. Dachy takie również narażone są na przyciąganie różnego rodzaju mchów oraz innych organizmów które powodują degradację nawet najlepszych materiałów. Dzięki temu impregnatowi ten problem zostaje zredukowany praktycznie do zera. Cały proces impregnowania powierzchni to nic skomplikowanego, poradzi sobie z tym dosłownie każdy. Impregnat należy nanosić w 1 warstwie (lub dla lepszego efektu w 2 warstwach) dla pełnego zabezpieczenia powierzchni, odżywienia koloru i nadania matowego wykończenia. Jeśli chcesz profesjonalnie zabezpieczyć cegłę lub dachówki przed działaniem warunków atmosferycznych np. promieniowanie UV, a jednocześnie odżywić ich kolor bez nadawania połysku powierzchni, musisz wybrać wysokiej jakości impregnat. Produkt ten jest oparty na bazie rozpuszczalników. Jest to jego zaletą, gdy wybierzemy właśnie taki środek, będziemy mieć pewność, że zadziała on szybko i bez problemowo dla różnego rodzaju powierzchni. Trudne miejsca czasem nie dostępne dla ludzi mogą być wyzwaniem jeśli chodzi o zabezpieczenie takich miejsc, z tym produktem nie ma nic prostszego. Jego przystępna forma powoduje, że nawet dla najbardziej wymagających powierzchni praca z tym produktem należy do przyjemności. Przy tym produkcie należy zwrócić szczególną uwagę na możliwość ponownego użycia. Znajduje się on w metalowej puszce dzięki czemu masz pewność, że towar przyjdzie do Ciebie nie naruszony oraz wieczko które można otwierać i zamykać do ponownego użycia. Protect BT polskiego producenta chemii budowlanej JURGA jest jednym z najlepszych impregnatów do cegły i dachówek na polskim rynku. Jego cena jest bardzo atrakcyjna, a trwałość i właściwości są na najwyższym poziomie.

ZUŻYCIE: dla jednej warstwy to 1l na około 7m² do 15m² normalnie chłonnej powierzchni. Realne zużycie uzależnione jest od impregnowanego materiału, jego chłonności i struktury oraz metody nanoszenia preparatu.

Właściwości/zalety:

  • impregnat na bazie rozpuszczalnikowej
  • impregnat do cegły i dachówki (2w1)
  • łatwa aplikacja (pędzel lub wałek)
  • do pełnego zabezpieczenia wystarczy nanieść 1 do 2 warstw
  • chroni powierzchnie przed wnikaniem wody, brudu i szkodliwych substancji
  • odżywia kolor bez nadawania blasku (daje matowe wykończenie)
  • nadaje właściwości hydrofobowe
  • bardzo dobra cena
  • wysoka wydajność i świetne właściwości (1 litr na 7-15 m²)

Przygotowanie podłoża 

Podłoże przeznaczone do impregnacji musi być czyste, suche, niezmrożone, wolne od tłuszczu, oleju i zanieczyszczeń organicznych typu mchy, glony, porosty itp. 

Sposób użycia 

Przed zastosowaniem preparat wymieszać. Nanosić na powierzchnię wałkiem, pędzlem lub metodą natrysku niskociśnieniowego. Dla lepszego efektu nanieść min 2 warstwy preparatu. Kolejne warstwy nanosić po wstępnym wyschnięciu warstwy poprzedniej. Unikać tworzenia się na powierzchni zacieków oraz kałuż nadmiar usunąć gąbką lub bawełnianą czystą szmatką. Temperatura stosowania w przypadku powietrza jak i podłoża to od +5°C do +25°C. Wilgotność impregnowanej powierzchni to max 5%. Preparat posiada w swoim składzie rozpuszczalniki dlatego dedykowany jest do użytku na zewnątrz pomieszczeń. Pracę wykonywać w miejscach wentylowanych, używać okulary i odzież ochronną, a przy metodzie natryskowej stosować maskę ochronną zabezpieczającą drogi oddechowe. Zaimpregnowana powierzchnia uzyskuje pełne właściwości hydrofobowe po ok. 24 godz. W tym czasie należy chronić ją przed deszczem, intensywnym nasłonecznieniem i zabrudzeniem. Ruch pieszy dopuszczalny jest nie wcześniej jak po 12 godzinach od momentu impregnacji. Po wykonaniu pracy należy umyć narzędzia rozpuszczalnikiem. Produkt łatwopalny, podczas aplikacji impregnatu należy unikać otwartych źródeł ognia.
Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl