Płyta MFP | 2485 x 605 mm - 1,503 m2 | 22 mm | P+W (pióro-wpust)

Dostępność: dostępny na zamówienie
Cena: 51,83 zł 51.83
Cena netto: 42,14 zł


ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Co to jest? Płyta MFP to płyta drewnopochodna o szerokim zakresie zastosowań. Multi Funktion Panel – jest to płyta wiórowa z długich, wąskich wiórów. Warstwa wierzchnia i środkowa posiada wióry rozmieszczone w sposób przypadkowy, nie w ujednoliconym kierunku. Dzięki takiemu rozłożeniu wiórów jest bardziej zwarta i spójna. Można śmiało stwierdzić że jest to lepsza wersja znanej wszystkim płyty OSB. Materiał jest klejony wysokiej jakości żywicami mocznikowymi wzmocnionymi melaminą. Różnice między płytą OSB a MFP to: cena, parametry, sztywność, kierunek ułożenia wiórów oraz ich gęstość, gładkość powierzchni.

 


WARUNKI DOSTAW:

Produkt posiadamy dostępny od ręki, jednak ze względu na różne koszty dostaw do różnych i nie wszystkich części kraju - prosimy o kontakt telefoniczny w celu uzgodnienia szczegółów zamówienia.


Nasi konsultanci są dostępni pod numerami 733 067 900 albo 534 050 700

 

CENA ZA 1 M2

 


Wymiary:

  • powierzchnia: 1,503 m2
  • szerokość i długość: 2485 x 605 mm
  • grubość: 22 mm

Dlaczego lepiej wybrać pióro-wpust?

Płyty z pióro-wpustem są z jednej strony zeszlifowane na ostro a z drugiej strony zostaje wyfrezowany kanalik który umożliwia włożenie w jego wnętrze zeszlifowanej na ostro krawędzi. Takie rozwiązanie ułatwia pracę, pozwala na uzyskanie gładkich łączeń oraz zdecydowanie zmniejsza przepływ zimnego powietrza, przez co w środku pomieszczenia jest cieplej

Producent:

W ofercie posiadamy ORYGINALNĄ płytę MFP produkcji niemieckiej firmy PFLEIDERER. Płyty MFP są produkowane zgodnie z normą DIN EN i certyfikowane znakiem CE (Certyfikat Europejski). Dzięki znaku CE produkt ten może być stosowany również w budownictwie zagranicznym.

Dlaczego lepiej wybrać pióro-wpust? Płyty z pióro-wpustem są z jednej strony zeszlifowane na ostro a z drugiej strony zostaje wyfrezowany kanalik który umożliwia włożenie w jego wnętrze zeszlifowanej na ostro krawędzi. Takie rozwiązanie ułatwia pracę, pozwala na uzyskanie gładkich łączeń oraz zdecydowanie zmniejsza przepływ zimnego powietrza, przez co w środku pomieszczenia jest cieplej

Dlaczego płyta MFP jest lepsza od OSB?

Znacznie zwiększona gęstość płyty MFP niemieckiej firmy PFLEIDERER wpływa na jej lepszą spójność i sztywność. Płyta MFP, w przeciwieństwie do płyt OSB, jest wysoce wytrzymała na zginanie zarówno w osi wzdłużnej jak i poprzecznej. Dzięki temu płyta MFP może być ułożona dowolnie a jej powierzchnia może być wykorzystana w 100%. Wytrzymałość na rozciąganie płyty MFP PFLEIDERER jest dwa razy większa niż w przypadku płyty OSB. Dzięki temu możemy zastosować dosyć duże obciążenia na różnego typu mocowaniach – śrubach, kołkach czy hakach. Płyta MFP jest również odporna na skrajnie niskie lub wysokie temperatury, nie osłabiają one jej struktury. Jej cena jest niewiele wyższa od płyty OSB a oferuje ona znacznie więcej. Jeśli zdarzy się że płyta MFP nam spęcznieje, nie będzie konieczne szlifowanie krawędzi jak w przypadku płyt OSB. Płyta MFP posiada większą odporność na wilgoć, dlatego istnieje mniejsze prawdopodobieństwo pojawiania się grzybów i pleśni. Płyta MFP PFLEIDERER może bez obaw być stosowania w pomieszczeniach mokrych, np. w łazience. Płyta MFP nie jest całkowicie odporna na ogień, lecz jest to materiał trudnopalny, lub wolnopalny.

Dodatkowe atuty

Płyta MFP niemieckiej firmy PFLEIDERER jest płytą szlifowaną, dlatego jej powierzchnia jest gładka i jednolita, przez co jest zdecydowanie atrakcyjniejsza niż płyta OSB. Dodatkowo, dzięki gładkiej powierzchni, ma zdecydowanie lepszą przyczepność np. z farbami, tapetami czy bejcą. Poza tym płyta MFP to idealne podłoże do klejenia płytek, terakoty, gresu, papy, gontów papowych itd. Płyty OSB nie mają gładkiej powierzchni, dlatego klejenie do nich płytek czy tapet, bądź nawet zwykłe malowanie nie jest tak proste jak w przypadku płyty MFP.

Biorąc pod uwagę parametry płyty można dojść do wniosku, że płyta MFP ma dużo lepsze właściwości użytkowe względem płyt OSB, oraz innych produktów drewnopochodnych. Zróżnicowane ułożenie trzech warstw wiórów w różnych kierunkach daje tej płycie wyjątkową wytrzymałość na zginanie w obu osiach przekroju. Dzięki temu obróbka płyty oraz jej montaż jest bardzo łatwy. Gęstość płyty MFP (wyższa o ok. 17% w stosunku do płyty OSB) ma wpływ zarówno na trudno-palność, jak i większą sztywność i spójność płyty. Wpływa to bezpośrednio na podwyższenie poziomu bezpieczeństwa gdyż dachy, ściany czy podłogi nie będą pękać pod obciążeniem ani nie będą się tak szybko zajmować ogniem. W dodatku wysoka gęstość płyt MFP podnosi zarazem ich poziom izolacji akustycznej i termoizolacji – ma to szczególne znaczenie np. przy budowie dachu czy ścian poddasza. Przeprowadzane badania wytrzymałości płyty MFP na rozciąganie wykazały ponad dwukrotnie większą stabilność mocowań kołków, śrub, gwoździ czy zawiasów w porównaniu z OSB. Do MFP można przymocować ciężkie żyrandole, szafki kuchenne czy regały w garażu – możemy być spokojni że nic się nie zerwie. Płyty MFP posiadają zwartą strukturę hydrofobową która chroni je przed rozwarstwianiem, odkształceniami i pęcznieniem nawet jeśli dochodzi do dosyć dużego zawilgocenia. Współczynnik spęcznienia płyty MFP wynosi 10% a w przypadku płyty OSB 15%.

 

 

Dane techniczne

Grubość płyty 22 mm
Wymiary płyty 2485 x 605 mm
Typ złącza pióro-wpust
Rodzaj płyty MFP

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl