PCI APOGEL PU | poliuretanowa żywica |1 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 281,99 zł 281.99
Cena netto: 229,26 zł
ilość szt.
Zyskujesz 281 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: PCI

Opis

Do posadzek, ścian i sufitów. Do wstępnej iniekcji rys i pęknięć wypełnionych wodą (także płynącą), które następnie będą wypełniane środkiem PCI Apogel ® E. W budownictwie ogólnym i przemysłowym, także w żelbetowych konstrukcjach inżynierskich, np. kominach, chłodniach kominowych, tamach, falochronach, nabrzeżach portowych, zbiornikach wodnych i ściekowych. Do napraw w drogowej i kolejowej inżynierii komunikacyjnej (mosty, wiadukty, estakadach drogowe, tunele itp.).

Przygotowanie podłoża

Rysy w betonie

Rysy muszą być czyste i (z wyjątkiem rys mokrych i wypełnionych wodą) odpylone. Przed iniekcją zamontować końcówki iniekcyjne (tzw. pakery) w wykonanych wcześniej odwiertach lub przykleić na betonie. W przypadku rys wilgotnych, mokrych i wypełnionych wodą stosować tylko końcówki iniekcyjne w odwiertach.

Montaż końcówek iniekcyjnych w odwiertach

Naprzemiennie po obu stronach rysy wykonać skośnie do powierzchni betonu odwierty o średnicach dopasowanych do średnic końcówek iniekcyjnych. Osie odwiertów winny przecinać rysę mniej więcej w połowie grubości elementu. Odległości między odwiertami nie powinny przekraczać połowy grubości elementu budowlanego bądź 60 cm. Odpylić otwory. Zamocować w otworach końcówki iniekcyjne i zaszpachlować szczelnie powierzchnię rysy alternatywnie jednym z następujących produktów PCI: PCI Polyfix® plus, w przypadku planowanej iniekcji po 30 do 60 minutach lub w przypadku wilgotnej powierzchni betonu; PCI Collastic®, w razie planowanej iniekcji najwcześniej po ok. 3 godzinach lub gdy w czasie szpachlowania albo iniekowania mogą wystąpić niewielkie zmiany szerokości rysy (obciążenia dynamiczne), PCI Bauharz lub PCI Epoxigrund® 390 z dodatkiem mączki kwarcowej, jeśli po ok. 24 godzinach planowana jest iniekcja wysokociśnieniowa.

Montaż końcówek iniekcyjnych naklejanych

Oczyścić powierzchnię elementu budowlanego przez oszlifowanie. Wzdłuż rysy przy użyciu PCI Collastic® lub PCI Bauharz nakleić końcówki iniekcyjne w odstępie równym grubości elementu budowlanego i nie większym niż 60 cm. Następnie przeszpachlować powierzchnię rysy między końcówkami zgodnie z opisem dla końcówek iniekcyjnych w odwiertach.

Sposób użycia

W trakcie mieszania składników produktu oraz w czasie jego aplikacji koniecznie nosić rękawice i okulary ochronne!

Mieszanie

Wlać utwardzacz do puszki z żywicą i wymieszać intensywnie przez ok. 2 minuty, używając do tego drewnianej szpatułki o szerokości min. 2 cm. W wymieszanym produkcie nie mogą pozostać żadne widoczne smugi. Przelać dokładnie całą mieszankę do zasobnika urządzenia iniekcyjnego. 

Iniekcja

  1. Przed przystąpieniem do iniekcji należy przez przedmuchanie sprężonym powietrzem sprawdzić drożność końcówek iniekcyjnych i szczelność szpachlowania na powierzchni rysy.
  2. Zainiekować umieszany produkt odpowiednimi urządzeniami metodą nisko- lub wysokociśnieniową.
  3. Rysy pionowe i skośne iniekować zawsze posuwając się od dołu ku górze. Zacząć od najniżej położonej końcówki iniekcyjnej i kontynuować wtłaczanie żywicy przez nią tak długo, aż iniekt zacznie wypływać z kolejnej wyżej położonej końcówki. W przypadku rys poziomych zacząć z dowolnego końca i posuwać się kolejno poprzez wszystkie końcówki iniekcyjne aż do przeciwległego końca rysy. Przejście do kolejnej końcówki winno nastąpić, gdy zacznie się z niej wydobywać żywica.
  4. Ponieważ iniekt nie tylko dokładnie wypełnia światło rysy wraz z jej najwęższymi odgałęzieniami, ale penetruje także w porach przyległego podłoża, w ramach uwarunkowanego temperaturą czasu użycia produktu, należy po zakończeniu iniekcji wykonać na całej długości rysy iniekcję uzupełniającą.
  5. Po utwardzeniu iniektu należy usunąć końcówki iniekcyjne. Odwierty po końcówkach iniekcyjnych można wypełnić zaprawą PCI Polyfix® 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl