MAPEI ULTRAPLAN TERMO 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 61,99 zł 61.99
Cena netto: 50,40 zł
ilość szt.
Zyskujesz 61 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI ULTRAPLAN TERMO 25 KG

Wzmocniona włóknami, szybkotwardniejąca i wysoce płynna zaprawa wyrównująca, o wysokim współczynniku przewodzenia ciepła (λ = 1,727 W/mK), do zalewania systemów ogrzewania podłogowego.

DANE TECHNICZNE:

Zastosowanie: pokrywanie i zatapianie podpodłogowych systemów ogrzewania/chłodzenia oraz do wyrównywania wszystkich typów podkładów podłogowych z ogrzewaniem.

Maksymalny czas użytkowania: 30-40 min.

Grubość nakładanej warstwy: 3-40 mm.

Obciążenie ruchem pieszym: po ok. 3 godz.

Czas oczekiwania przed montażem okładzin: 

  • posadzki ceramiczne i z kamienia naturalnego niewrażliwe na wilgoć: po 12-24 godz.;
  • posadzki wrażliwe na wilgoć: 2 dni na każdy 1 cm grubości masy;
  • pierwsze uruchomienie systemu ogrzewania: po 4 dniach.

Nakładanie: ręcznie lub maszynowo.

Kolor: szary.

Przechowywanie: 12 mies.

Zużycie: 1,8 kg/m².

Opakowania: worki 25 kg.

WYTYCZNE STOSOWANIA

Przygotowanie podłoża

Każdy system ogrzewania/chłodzenia należy zainstalować zgodnie z wytycznymi producenta oraz obowiązującymi normami. Podłoże powinno być suche, zwarte, odkurzone, odpowiednio wysezonowane, zabezpieczone przed podciąganiem wilgoci oraz oczyszczone z wszelkich luźno związanych części, pozostałości, farb, olejów, gipsu i innych substancji mogących zmniejszyć przyczepność. Podłoża cementowe, bez odpowiedniej wytrzymałości, powinny zostać usunięte lub, w miejscach gdzie jest to możliwe, wzmocnione przy użyciu preparatów Prosfas, Primer EP lub Primer MF. Wszystkie pęknięcia podłoża powinny być naprawione przy użyciu żywicy epoksydowej Eporip lub poliestrowej Eporip Turbo. Podłoża betonowe chłonne lub bardzo porowate powinny zostać zagruntowane preparatem Eco Prim T Plus (przed użyciem rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:2) lub Primer G Pro (przed użyciem rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:1) w celu wyrównania chłonności podłoża oraz związania drobin kurzu. Przed zastosowaniem zaprawy Ultraplan Termo jastrychy anhydrytowe należy zagruntować przy użyciu preparatów Primer G Pro w koncentracie lub Eco Prim T Plus (1:1 z wodą). Istniejące już podłoża ceramiczne i kamienne należy zagruntować preparatem Eco Prim Grip Plus lub Eco Prim T Plus w koncentracie, po uprzednim oczyszczeniu powierzchni odpowiednim detergentem lub po jej przeszlifowaniu.

Przygotowanie zaprawy

Do czystego pojemnika zawierającego 4,5-5 litrów czystej, zimnej wody powoli wsypać zawartość 25 kg worka Ultraplan Termo i wymieszać wolnoobrotowym mieszadłem do uzyskania jednolitej, pozbawionej grudek mieszanki. Odczekać 2-3 minuty, ponownie wymieszać i przystąpić do aplikacji. Należy wymieszać taką ilość zaprawy Ultraplan Termo, która może być zużyta w ciągu 30-40 minut w temp. +23ºC. Większe ilości zaprawy Ultraplan Termo należy przygotowywać w stacjonarnej mieszarce do zapraw (mieszarka z wałem pionowym). W przypadku aplikacji na większych powierzchniach Ultraplan Termo może być aplikowany pompą przy zastosowaniu specjalnych urządzeń do rozprowadzania płynnej zaprawy lub urządzeniem o ciągłym trybie mieszania (np. agregatem tynkarskim).

Nanoszenie zaprawy

Rozprowadzać zaprawę na podłożu w pojedynczej warstwie od 3 do 40 mm przy użyciu dużej, metalowej pacy, rakli lub łaty poziomującej. Przy aplikacji Ultraplan Termo na kompaktowych systemach ogrzewania podłogowego, instalowanych bezpośrednio na już istniejącym sztywnym podłożu, zaprawa musi pokryć stelaż i wgłębienia paneli gipsowowłóknowych, cementowo-włóknowych lub plastikowych warstwa o grubości min. 3 mm. Jeśli system ogrzewania jest mocowany bezpośrednio na powierzchni paneli izolacyjnych, warstwa Ultraplan Termo musi wynosić od 30 do 40 mm grubości. Ten sposób zastosowania jest możliwy jedynie wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych. Ze względu na dobry rozpływ Ultraplan Termo jest zaprawą samopoziomującą, dzięki czemu wszelkie ślady pozostawione przez sprzęt lub narzędzia używane do rozprowadzania zaprawy ulegają szybkiemu wyrównaniu. Zastosowanie Ultraplan Termo na systemach ogrzewania/chłodzenia podpodłogowego umożliwia uruchomienie systemu już po 4 dniach od montażu. Należy zapoznać się z normami i wytycznymi budowlanymi (PN-EN 1264-4) oraz obsługą systemu ogrzewania. W przypadku dużych powierzchni można je podzielić na mniejsze obszary poprzez wprowadzenie szczelin dylatacyjnych co ok. 20-25 m² (dotyczy tylko systemów zbudowanych z wykorzystaniem paneli izolacyjnych). 

MAPEI ULTRAPLAN TERMO 25 KG Marka Mapei

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl