MAPEI POROMAP FINITURA GRANELLO 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 135,99 zł 135.99
Cena netto: 110,56 zł
ilość szt.
Zyskujesz 135 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI POROMAP FINITURA GRANELLO 25 KG

DANE TECHNICZNE:

Maksymalna średnica kruszywa: 1 mm.

Proporcje mieszania: 100 części POROMAP FINITURA GRANELLO z 20-22 częściami wody (5-5,5 l wody na 25 kg worek produktu). 

Maksymalny czas użytkowania: około 1 godz. 

Maksymalna grubość jednej warstwy: 3 mm. 

Nakładanie: gładką pacą. 

EMICODE: EC1PLUS – bardzo niska emisja VOC. 

Przechowywanie: 12 mies. 

PRODUCENT: MAPEI

ZUŻYCIE: 1,3 KG/M3 NA 1 MM GRUBOŚCI

OPAKOWANIE: WOREK 25 KG

ZAKRES STOSOWANIA

Gruboziarniste wykończenia makroporowatych tynków osuszających, przy renowacji istniejących murów kamiennych, ceglanych i z tufu, uszkodzonych w wyniku działania wilgoci związanej z podciąganiem kapilarnym oraz obecności soli rozpuszczalnych.

Gruboziarniste wykończenie paroprzepuszczalnych tynków podkładowych.

Gruboziarniste wykończenie tynków wapiennych zdegradowanych na skutek oddziaływań środowiskowych, atmosferycznych oraz na skutek starzenia.

Przykłady stosowania 

 • Gruboziarnista warstwa wykończeniowa wewnętrznych i zewnętrznych tynków osuszających o większym uziarnieniu przy naprawie konstrukcji murowych zdegradowanych na skutek oddziaływania wilgoci podciąganej kapilarnie oraz występowania rozpuszczalnych soli.
 • Gruboziarniste wykończenia tynków osuszających wykonanych na murach zlokalizowanych na obszarach lagunowych lub w pobliżu mórz.
 • Gruboziarniste wykończenia nowych tynków osuszających lub istniejących tynków na bazie wapna, na murach wykonanych z kamienia, cegieł, tufu i materiałów mieszanych.
MAPEI POROMAP FINITURA GRANELLO 25 KG Marka Mapei
MAPEI POROMAP FINITURA GRANELLO 25 KG Pojemność 25 l

ZALECENIA

 • Poromap Finitura Granello nie jest materiałem zalecanym do konstrukcji, w których występuje intensywne podciąganie kapilarne oraz kumulacja soli rozpuszczalnych (w takich przypadkach zaleca się stosowanie produktów z linii Silexcolor lub Silancolor).
 • PoroMap Finitura Granello można nakładać w maksymalnej grubości 3 mm na warstwę.
 • Nie wlewać PoroMap Finitura Granello w szalunek (stosować w takim wypadku Mape-Antique Colabile).
 • Nie stosować PoroMap Finitura Granello jako ciekłego zaczynu iniekcyjnego do wzmacniania konstrukcji (w takich przypadkach stosować Mape-Antique I, Mape-Antique I-15 lub Mape-Antique F21).
 • Nie stosować PoroMap Finitura Granello do tynkowania.
 • Do PoroMap Finitura Granello nie należy dodawać żadnych dodatków, cementu ani innych spoiw (wapna lub gipsu).
 • Powierzchni wykonanej z użyciem zaprawy PoroMap Finitura Granello nie należy pokrywać farbami lub barwnymi powłokami zamykającymi, które mogłyby utrudnić odparowywanie wilgoci (zastosować np. farby i zaprawy z linii Silexcolor lub Silancolor, farby na bazie wapna, preparaty hydrofobowe Antipluviol S lub Antipluviol W).
 • Nie aplikować PoroMap Finitura Granello w temperaturze poniżej +5°C. 

WYTYCZNE STOSOWANIA

Przygotowanie podłoża

Podłoże przeznaczone do naniesienia PoroMap Finitura Granello musi być czyste, mocne i wolne od pyłu oraz kruszących się fragmentów. Przed wykonaniem tynku zawsze należy zwilżyć podłoże wodą.

Przygotowanie materiału

Zaprawę PoroMap Finitura Granello należy przygotować w czystym pojemniku o odpowiedniej pojemności przy użyciu wolnoobrotowego mieszadła elektrycznego, wyposażonego w odpowiednią końcówkę mieszającą. Nie zaleca się mieszać zaprawy ręcznie. Do pojemnika należy wlać minimalną ilość wody tj. 5 litrów na 25 kg worek PoroMap Finitura Granello, następnie mieszając stopniowo wsypywać proszek z worka. Mieszać przez około 3 minuty usuwając niewymieszany proszek ze ścian i łopatek mieszadła, aż do uzyskania jednorodnej mieszanki bez grudek. Jeżeli jest to wymagane można dodać pozostałą wodę, tak aby całkowita ilość nie przekroczyła 5,5 litra na worek 25 kg. Mieszać ponownie przez 2-3 minuty zależnie od wydajności mieszadła, do uzyskania plastycznej, tiksotropowej zaprawy.

Aplikacja materiału

Płaską, metalową pacą nanieść równą warstwę PoroMap Finitura Granello o grubości do 3 mm (w jednej warstwie). Zaprawę podczas nanoszenia docisnąć lekko do podłoża, aby uzyskać odpowiednią przyczepność do podłoża oraz usunąć pęcherzyki powietrza z porów. Kolejne warstwy można nanosić, gdy poprzednia zacznie wiązać. Jeśli PoroMap Finitura Granello jest stosowane do wykończenia powierzchni istniejących tynków wapiennych lub cementowo-wapiennych, zaleca się nałożenie alkaloodpornej siatki z włókna szklanego Mapenet 150 (oczko 4x4,5 mm), wtapianej między pierwszą i drugą warstwę zaprawy, zgodnie z wytycznymi ETAG 004. Powierzchnię PoroMap Finitura Granello można wygładzić lekko zwilżoną pacą gąbczastą, prowadząc ją ruchami okrężnymi. Czynność należy wykonać zanim produkt zacznie wiązać. W czasie słonecznej lub wietrznej pogody powierzchnię naniesionej zaprawy należy starannie pielęgnować. 

MAPEI POROMAP FINITURA GRANELLO 25 KG Rodzaj wapno
MAPEI POROMAP FINITURA GRANELLO 25 KG Waga 25 kg

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl