MAPEI PLASTIMUL FIBER PLUS 30 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 438,99 zł 438.99
Cena netto: 356,90 zł
ilość szt.
Zyskujesz 438 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI PLASTIMUL FIBER PLUS 30 KG

DANE TECHNICZNE:Postać: gęsta pasta.Gęstość: 1,03 g/cm³.pH: 10.Zawartość suchej substancji: ok. 62%.Proporcje mieszania: produkt gotowy do użytku.Czas schnięcia: 3-6 godz.Temperatura nanoszenia: od +5°C do +35°C.Przechowywanie: 12 mies.

PRODUCENT: MAPEI

ZUŻYCIE: około 1,5 kg/m² przy warstwie o grubości 1 mm.

OPAKOWANIA: pojemniki 30 kg.

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE

Plastimul Fiber Plus jest bezrozpuszczalnikowym materiałem w formie pasty, składającym się z wyselekcjonowanych bituminów w emulsji wodnej, specjalnych drobnoziarnistych wypełniaczy i włókien, produkowanym w oparciu o formułę opracowaną w laboratoriach badawczych MAPEI. Tiksotropowa konsystencja Plastimul Fiber Plus ułatwia aplikację zarówno na powierzchniach pionowych, jak i pochyłych.

Po całkowitym wyschnięciu Plastimul Fiber Plus tworzy plastyczną, wodoszczelną powłokę odporną na zemulgowanie po dłuższym zanurzeniu w wodzie, nawet jeśli jest ona lekko kwaśna lub alkaliczna, oraz na działanie czynników agresywnych obecnych w glebie. Plastimul Fiber Plus spełnia wymagania normy EN 15814 dla grubowarstwowych powłok bitumicznych modyfikowanych polimerami do izolacji wodochronnej

ZALECENIA

  • Nie stosować Plastimul Fiber Plus przy temperaturze niższej niż +5ºC lub na zamarzniętych powierzchniach, lub przy temperaturze wyższej niż +30ºC.
  • Nie stosować Plastimul Fiber Plus w trakcie deszczu lub gdy zanosi się na deszcz.
  • Nie rozcieńczać Plastimul Fiber Plus rozpuszczalnikami organicznymi.
  • Nie stosować Plastimul Fiber Plus na powierzchniach przeznaczonych do przechowywania produktów łatwopalnych.
  • Nie stosować Plastimul Fiber Plus do impregnacji powierzchni mających kontakt z rozpuszczalnikami organicznymi, tłuszczami pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego lub olejami mineralnymi.
  • Nie stosować Plastimul Fiber Plus do wykonywania izolacji konstrukcji wystawionych na działanie promieni UV.
  • Nie stosować Plastimul Fiber Plus do wykonywania izolacji konstrukcji narażonych na działanie wody pod ciśnieniem negatywnym.
  • Przed zasypaniem powierzchni ziemią zastosować ochronną warstwę drenażową, aby zabezpieczyć powierzchnię wykonaną Plastimul Fiber Plus. 
MAPEI PLASTIMUL FIBER PLUS 30 KG Marka Mapei

WYTYCZNE STOSOWANIA

Przygotowanie podłoża

Przed naniesieniem Plastimul Fiber Plus podłoże musi być nośne i idealnie czyste. Poziome powierzchnie (które następnie są przykrywane warstwą gruntu lub pozostają pod pokładem podłogowym) muszą mieć spadek nie mniejszy niż 1%, aby umożliwić odpływ wody na boki lub do rynien. Z podłoża należy usunąć PLASTIMUL FIBER PLUS Uszczelniająca, bitumiczna emulsja z dodatkiem włókien, przeznaczona do ogólnego zastosowania resztki mleczka cementowego, wszelkie luźne i kruszące się fragmenty, resztki kurzu, olejów, tłuszczów i środków antyadhezyjnych stosowanych do szalunków. Przed zastosowaniem Plastimul Fiber Plus na powierzchni konstrukcji murowych (cegieł, bloczków z betonu wibroprasowanego itd.) należy się upewnić czy podłoże jest odpowiednio równe. Następnie dokładnie usunąć nadmiar zaprawy spomiędzy cegieł lub bloczków oraz wypełnić uzupełnić ewentualne braki fug zaprawami cementowym z linii Mapegrout (Mapegrout 430 lub Mapegrout Tissotropico) lub Planitop 400. Alternatywnie, do reprofilacji podłoża można zastosować zaprawę z cementu, piasku i dodatku emulsji polimerowej Planicrete lub Nivoplan Plus wymieszany z Planicrete (1 worek 25 kg Nivoplan Plus z 2,75-3 litrami wody i 1,25 litra Planicrete). W przypadku powierzchni betonowych także należy usunąć wszelkie nierówności w podłożu i gniazda żwirowe. Do wypełnienia ubytków lub naprawy podłoża należy użyć tych samych zapraw z linii Mapegrout, które wymieniono wyżej. Wszelkie ostre krawędzie należy wyrównać mechanicznie lub ręcznie, a wyoblenia i fasety należy wykonać z wykorzystaniem produktów z linii Mapegrout. Uszczelnienia rys i dylatacji zaleca się wykonać poprzez wklejenie taśmy Mapeband TPE dwuskładnikowym klejem epoksydowym Adesilex PG4. W celu uzyskania szczegółów lub w przypadku szczególnych wymogów dotyczących uszczelnienia prosimy o kontakt z Działem Technicznym MAPEI.

Gruntowanie

Na podłoże przygotowane zgodnie z wytycznymi podanymi powyżej nałożyć pędzlem, wałkiem lub metodą natryskową warstwę Plastimul C – skoncentrowanej emulsji bitumicznej stosowanej po rozcieńczeniu wodą w proporcji 1:10 jako preparat gruntujący pod hydroizolacje z grupy Plastimul dla wyrównania chłonności podłoża.

Nakładanie warstwy wodoszczelnej

Jeśli aplikacja odbywa się na powierzchni nie osłoniętej przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, zaleca się osłonięcie powierzchni lub przeprowadzenie prac wczesnym rankiem lub wieczorem. Pozwoli to uniknąć tworzenia się pęcherzy na powierzchni. Produkt można nakładać pacą płaską lub zębatą, lub natryskowo przy użyciu pompy perystaltycznej. Plastimul Fiber Plus należy nakładać w warstwie dokładnie pokrywającej elementy pionowe i poziome aż do całkowitego pokrycia powierzchni fundamentów. Nie należy wykonywać przerw w trakcie aplikacji zaprawy w narożnikach. Przy przerwach w pracy wycieniować masę bitumiczną do zera, a po jej wznowieniu najpierw pokryć wycieniowany brzeg na zakład o szerokości 10 cm. Do uzyskania przez produkt wymagań zgodnych z normą EN 15814 (patrz tabela Dane techniczne) należy zaaplikować dwie warstwy Plastimul Fiber Plus, które po wyschnięciu utworzą warstwę końcową o grubości 3 mm.

Ochrona warstwy hydroizolacji

Przed zasypywaniem wykopów i układaniem płyt ochronnych, warstwa hydroizolacji z materiału Plastimul Fiber Plus musi całkowicie wyschnąć. Czas schnięcia jest różny w zależności od panujących warunków atmosferycznych, temperatury i wilgotności powietrza, siły wiatru, grubości warstwy i rodzaju podłoża. Przed wypełnieniem elementów należy zabezpieczyć izolowane powierzchnie warstwą drenażową (patrz paragraf „Zalecenia”). Do zasypywania wykopów należy używać odpowiednich materiałów tj. dobrze wysegregowany materiał bez kamieni i gruzu, powierzchnie uszczelnione należy zabezpieczyć przy pomocy warstwy drenażowej zagęszczonej do grubości 40-50 cm.

Czyszczenie

Narzędzia można umyć wodą, gdy Plastimul Fiber Plus jest jeszcze niewyschnięty. Gdy stwardnieje, można go usunąć tylko mechanicznie. 

MAPEI PLASTIMUL FIBER PLUS 30 KG Rodzaj inny

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl