MAPEI PLANITOP FINE FINISH 20 KG





Opis
PLANITOP FINE FINISH
Zaprawa szpachlowa o bardzo drobnym uziarnieniu do wygładzania betonu, zalecana do stosowania na mury licowe.
DANE TECHNICZNE:
Maksymalna średnica kruszywa: 0,2 mm.
Proporcje mieszania: 1 worek 20 kg PLANITOP FINE FINISH z 8-8,4 l wody.
Maksymalny czas użytkowania: 45 min.
Minimalna grubość warstwy: wyrównywanie „na zero”.
Maksymalna jednej grubość warstwy: 3 mm.
Nakładanie: gumową lub metalową pacą.
Przechowywanie: 12 mies.
PRODUCENT: MAPEI
ZUŻYCIE: 1,2 kg/m² na 1 mm grubości warstwy.
OPAKOWANIA: worki 20 kg.
Przykłady zastosowania
- naprawa wad powierzchniowych, takich jak gniazda żwirowe, otwory po wspornikach, szwach etc.;
- wyrównywanie i wygładzanie ścian przed etapem malowania;
- naprawa konstrukcji prefabrykowanych oraz elementów takich jak bloczki osłonowe, słupy i belki.
WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE
Planitop Fine Finish jest jednoskładnikową, cementową zaprawą w kolorze jasnoszarym, o bardzo drobnym uziarnieniu, o bardzo szybkim czasie wiązania, wyprodukowaną na bazie specjalnych spoiw, wyselekcjonowanych kruszyw, specjalnych dodatków i syntetycznych polimerów w oparciu o formułę opracowaną w laboratoriach badawczych MAPEI. Dzięki specjalnej formule Planitop Fine Finish po wymieszaniu z wodą staje się plastyczną masą o dobrej przyczepności do podłoża, łatwą do nakładania gładką pacą i wykańczania przy pomocy pacy gąbkowej. W celu uzyskania gładkiej, gotowej powierzchni Planitop Fine Finish można nakładać bez promotora przyczepności, nanosić w warstwach o maksymalnej grubości 3 mm.
Kolorowe powłoki wykonane z produktów z gamy Elastocolor lub Colorite mogą być nanoszone na Planitop Fine Finish po upływie przynajmniej 7 dni (przy dobrej pogodzie). Do ochrony powierzchni oraz uzyskania powłoki zamykającej, która wyrównuje kolor podłoża z zachowaniem jego struktury i faktury, należy zastosować Colorite Beton – półprzezroczystą farbę, która pozostawia strukturę podłoża widoczną po pomalowaniu.
Planitop Fine Finish odpowiada wymaganiom określonym w normie EN 1504-9 (“Wyroby i systemy do ochrony i napraw konstrukcji betonowych - Definicje, wymagania, sterowanie jakością i ocena zgodności - Część 9: Ogólne zasady dotyczące stosowania wyrobów i systemów”) oraz minimalnym wymaganiom dotyczącym powłok (C) dla PN-EN 1504-2, zgodnie z zasadami MC i IR (“Systemy ochrony powierzchni betonu”).
WYTYCZNE STOSOWANIA
Przygotowanie podłoża
Powierzchnie przeznaczone do wyrównywania powinny być stabilne i idealnie oczyszczone. Usunąć przy pomocy urządzeń elektrycznych wszystkie fragmenty nie związane z podłożem, następnie oczyścić podłoże wodą pod ciśnieniem, aby usunąć resztki kurzu, w przeciwnym razie zaprawa nie uzyska odpowiedniej przyczepności. Przed nałożeniem Planitop Fine Finish odczekać, aż woda wyparuje. W razie potrzeby usunąć zastoiska wody sprężonym powietrzem lub gąbką. Podłoże musi być nasycone wodą, ale powierzchniowo suche (SSD). Nigdy nie należy stosować Planitop Fine Finish na podłożach z zastoiskami wody na powierzchni. Jeśli podłoże pyli mimo przeprowadzenia wspomnianych wyżej zabiegów czyszczących, świadczy to o braku spójności; w takim przypadku zastosować odpowiedni preparat gruntujący dla wzmocnienia podłoża z gamy produktów MAPEI.
Przygotowanie zaprawy
Do czystego pojemnika wlać 8-8,4 litra czystej wody, a następnie, ciągle mieszając, dodawać zawartość 20 kg worka Planitop Fine Finish. Dokładnie mieszać zaprawę przez kilka minut, starając się zebrać dokładnie ze ścianek i dna zbiornika części niezmieszanego proszku. Mieszać do momentu powstania jednolitej mieszanki, bez grudek. Do wymieszania zaleca się użyć mieszadła wolnoobrotowego, aby uniknąć napowietrzenia zaprawy. Nie zaleca się mieszać zaprawy ręcznie.
Nanoszenie zaprawy
Nanosić zaprawę w warstwie o grubości 3 mm metalową lub gumową pacą. Wykańczanie powierzchni wykonanej z Planitop Fine Finish można przeprowadzić już po kilku minutach od naniesienia, przy pomocy tej samej metalowej pacy lub pacy z wilgotną gąbką.
Podczas występowania wysokich temperatur, przy silnym wietrze lub dużym nasłonecznieniu, zaleca się rozpylenie wody na wykonanej powierzchni - po związaniu zaprawy (kiedy na powierzchni nie pozostają ślady palców), a także w ciągu następnych dni, kiedy zaprawa całkowicie stwardnieje. Ma to na celu uniknięcie zbyt szybkiego wysychania lub skurczu higrometrycznego, który może spowodować powstanie rys.