MAPEI MAPELASTIC TURBO 36 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 738,99 zł 738.99
Cena netto: 600,80 zł
ilość szt.
Zyskujesz 738 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI MAPELASTIC TURBO 36 KG

Dwuskładnikowa, szybkoschnąca, elastyczna zaprawa cementowa, do wykonywania hydroizolacji balkonów, tarasów i basenów nawet w niskiej temperaturze i na niecałkowicie suchym podłożu

ZALETY:

 Hydroizolacja balkonów, tarasów, tarasów wentylowanych, płaskich dachów, basenów, przed ułożeniem okładzin ceramicznych, mozaiki i kamienia naturalnego.

Hydroizolacja istniejących okładzin ceramicznych na tarasach, tarasach wentylowanych i balkonach, przed układaniem nowej posadzki. 

PRODUCENT:MAPEI

WAGA:36 KG

ZUŻYCIE:

ok. 2,4 kg/m² na dwie warstwy produktu z zastosowanym wzmocnieniem.

 • W normalnych warunkach otoczenia możliwość układania płytek po około 4 godzinach od nałożenia pierwszej warstwy i w ciągu 24 godzin przy niskiej temperaturze (od +5°C).
 • Nadaje się również do podłoży, które nie są idealnie suche, ale dobrze wysezonowane.
 • Możliwość zastosowania kilka godzin po deszczu, nawet w niskiej temperaturze i przy wysokiej wilgotności otoczenia.
 • Produkt posiada oznaczenie CE zgodnie z normą PN-EN 14891 i PN-EN 1504-2.
 • Odporny na działanie promieni UV. 
 • Może być również stosowany na już istniejących okładzinach ceramicznych, mozaice każdego rodzaju i kamieniu naturalnym. 

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE

Mapelastic Turbo jest dwuskładnikową masą uszczelniającą na bazie spoiw cementowych, wyselekcjonowanych drobnych kruszyw, specjalnych dodatków oraz polimerów syntetycznych w dyspersji wodnej. 

Specjalna formuła produktu pozwala na szybszy przebieg prac w warunkach niskiej temperatury oraz na powierzchniach, które nie są całkowicie suche. Właściwości odporności na agresję chemiczną soli odladzających, siarczanów, chlorków i dwutlenku węgla, które zapewniają trwałość Mapelastic w czasie, pozostają niezmienione również w wersji Turbo. 

Po wymieszaniu obu składników powstaje płynna masa, do łatwego zastosowania w dwóch warstwach z umieszczonym pomiędzy nimi odpornym na alkalia wzmocnieniem (w postaci siatki Mapenet 150 lub włókniny Mapetex Sel) o łącznej końcowej grubości nie mniejszej niż 2 mm.

Mapelastic Turbo charakteryzuje się wyjątkową przyczepnością do wszystkich powierzchni betonowych i jastrychów cementowych, a także do okładzin ceramicznych, mozaiki, kamienia naturalnego, lastryko, o ile są związane z podłożem i odpowiednio przygotowane. Czas wiązania Mapelastic Turbo pozwala na wykonanie hydroizolacji i późniejsze ułożenie okładzin ceramicznych w ciągu 24 godzin, w trudnych warunkach pogodowych, w połączeniu z zastosowaniem szybkowiążącego kleju z oferty MAPEI

Przygotowanie podłoża

JASTRYCHY CEMENTOWE:

Rysy spowodowane osiadaniem, wiązaniem i skurczem plastycznym bądź higrometrycznym muszą zostać zespolone żywicą Eporip lub Eporip Turbo. · W celu wyrównania poziomów, wytworzenia spadków lub wypełnienia ubytków należy stosować Planitop Rasa&Ripara R4, Nivoplan Fast, Adesilex P4, Nivoplan Plus, Planitop 400 lub Mapegrout 430. · Podłoża pylące należy powierzchniowo wzmocnić preparatem Primer 3296 rozcieńczonym wodą w stosunku 1:1 (muszą one jednak posiadać odpowiednią wytrzymałość).

JASTRYCHY LEKKIE:

Na lekkim jastrychu rozłożyć folię z polietylenu a następnie wykonać wzmocniony jastrych cementowy o grubości ponad 3,5 cm (np. z zastosowaniem Topcem, Topcem Pronto C25 lub Topcem Pronto C35). 

ISTNIEJĄCE POSADZKI:

Już istniejące podłogi i powierzchnie ceramiczne, klinkierowe, gresowe lub z terakoty, itp. muszą być odpowiednio mocno związane z podłożem, odkurzone, wolne od tłuszczu, oleju, wosku, farb i innych substancji zmniejszających przyczepność. Aby usunąć wszystkie ślady materiałów, które mogłyby zmniejszyć przyczepność Mapelastic Turbo do podłoża, należy je przemyć mieszaniną wody i sody kaustycznej (roztwór 30%), następnie spłukać obficie czystą wodą, aby wyeliminować wszelkie pozostałości sody kaustycznej. Alternatywnie uszorstnić powierzchnię mechanicznie, a następnie usunąć wszelkie ślady kurzu

Przygotowanie zaprawy

Składnik B (płyn) wlać do czystego pojemnika. Powoli dodawać składnik A (proszek), cały czas mieszając masę mieszadłem wolnoobrotowym. Mieszać przez min. 3 minuty, do uzyskania jednolitej konsystencji mieszanki bez grudek, które mogą osadzić się na dnie i na bokach pojemnika. Do przygotowania jednorodnej masy używać mieszadła wolnoobrotowego, zwracając uwagę na to, by mieszanka nie została napowietrzona. Nie mieszać masy ręcznie. 

ZALECENIA 

 • Nie stosować Mapelastic Turbo w zbyt grubych warstwach (większych niż 2 mm na warstwę).
 • Zawsze stosować Mapelastic Turbo w temperaturze nie niższej niż +5ºC.
 • Nie dodawać do Mapelastic Turbo cementu, kruszywa ani wody.
 • Nie stosować Mapelastic Turbo na lekkich podłożach.
 • W czasie upałów, przed zastosowaniem nie wystawiać produktu na działanie promieni słonecznych (zarówno składnika proszkowego, jak i płynnego). · Nie stosować Mapelastic Turbo na podłoża, które nie zostały w pełni wysezonowane. · Zawsze należy wtopić wzmocnienie w pierwszą warstwę produktu, gdy jest on jeszcze niezwiązany

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl