MAPEI MAPEGUM 20 KG

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 467,99 zł 467.99
Cena netto: 380,48 zł
ilość szt.
Zyskujesz 467 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: MAPEI

Opis

Gotowa do użycia, elastyczna, płynna folia o krótkim czasie schnięcia, do wykonywania izolacji przeciwwilgociowych wewnątrz budynku

 

Producent: MAPEI

Opakowanie: 20KG

Zużycie: ok. 1,2 kg/m² dla dwóch warstw, co odpowiada 0,8 mm grubości warstwy na mokro (0,5 mm na sucho).

 

ZAKRES STOSOWANIA

Wykonywanie elastycznej i posiadającej zdolność mostkowania mikropęknięć w podłożu, izolacji przeciwwilgociowej na powierzchniach ścian i podłóg nienarażonych na ciągły kontakt z wodą oraz na podciąganie wilgoci z podłoża, przed układaniem okładzin ceramicznych, mozaiki lub kamienia naturalnego.

Mapegum WPS może być stosowany na:

 

• płytach gipsowo - kartonowych, gipsowo -włóknowych i cementowo włóknowych;

• tynkach gipsowych, cementowych, cementowo–wapiennych oraz bloczkach gipsowych i gazobetonowych, itp.;

• betonie, podkładach cementowych i anhydrytowych również z wbudowanym ogrzewaniem podłogowym;

• płytach drewnopochodnych, OSB, MFP, sklejce itp.;

• istniejących okładzinach ceramicznych i kamiennych.

 

ZALETY STOSOWANIA:

 • Nie zawiera rozpuszczalników i jest bezpieczna w stosowaniu, co jest potwierdzone certyfikatem EC1PLUS, który jest wydawany przez niemiecki instytut GEV dla produktów o bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych.

• Gotowa do użycia.

• Szybkoschnąca – montaż okładzin już po 12 godzinach.

• Posiada wysoką wytrzymałość na wydłużenie.

• Nie wymaga zbrojenia.

• Bardzo łatwa i szybka aplikacja. 

 

Przykłady zastosowania:

• Izolacja przeciwwilgociowa ścian i podłóg w łazienkach, strefach prysznicowych i pralniach przed układaniem okładzin z płytek ceramicznych, mozaiki i kamienia naturalnego.

• Izolacja przeciwwilgociowa ścian, podłóg oraz blatów roboczych w kuchniach, przed układaniem płytek ceramicznych, mozaiki i kamienia naturalnego

 

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE:

Mapegum WPS to gotowa do użycia, jednoskładnikowa, bezrozpuszczalnikowa szara pasta na bazie żywic syntetycznych w dyspersji wodnej, która dzięki tiksotropowej konsystencji charakteryzuje się łatwością aplikacji na powierzchniach pionowych, poziomych i skośnych.

Po szybkim odparowaniu wody, Mapegum WPS tworzy elastyczną, szczelną, nieklejącą membranę, która posiada wysoką przyczepność do podłoża, jest odporna na lekki ruch pieszy oraz stanowi doskonałe podłoże pod kleje stosowane do montażu płytek ceramicznych, mozaiki, marmuru i kamienia naturalnego. Wysoka elastyczność Mapegum WPS pozwala na kompensowanie naprężeń i odkształceń podłoża spowodowanych zmianami temperatury lub wibracjami. 

 

DANE TECHNICZNE:

Postać: pasta

Kolor: jasnoszary

Gęstość objętościowa: 1,45 g/cm

Minimalna temperatura utworzenia się filmu: +5ºC

Zalecana temperatura stosowania: od +5ºC do +35ºC

Czas oczekiwania pomiędzy aplikacją pierwszej i drugiej warstwy: ok. 60 min.(suchy w dotyku)

Czas oczekiwania przed montażem okładzin: 12-24 godz.

Czas całkowitego schnięcia (dla warstwy 1 mm) w temp. +23ºC: 5 godzin

 

Mapegum WPS jest odporny na wodę, wodę wapienną (pH >12) wodę zawierającą chlor oraz na inne powszechnie stosowane środki czystości i detergenty.

Systemy montażu, w których wykorzystano płynna folię Mapegum WPS i na której zamontowano płytki przy użyciu cementowych zapraw klejących MAPEI z linii Adesilex, Keraflex lub Ultralite posiadają krajowe i zagraniczne certyfikaty poniższych instytucji, potwierdzające jego wysokie parametry techniczne jako produktu przeznaczonego do stosowania w pomieszczeniach mokrych: – Instytut Techniki Budowlanej (Polska); – Saurefliesner (Niemcy); – Sp Swedish National Testing & Research Institute (Szwecja); – Norwegian Research and Building Institute (Norwegia).

 

ZALECENIA:

• Nie stosować Mapegum WPS w temperaturze poniżej +5°C.

• Unikać zastoin wody, wykonując odpowiednie spadki powierzchni.

• Nie stosować Mapegum WPS na wilgotne podłoża cementowe lub takie, które narażone są na podciąganie wilgoci.

• Nie stosować Mapegum WPS na powierzchnie, które są w ciągłym kontakcie z wodą (baseny, fontanny, zbiorniki wody, itp.), w tego rodzaju miejscach należy zastosować Mapelastic, Mapelastic Turbo, Mapelastic Smart lub Monolastic.

• Nie stosować Mapegum WPS do pokrywania pęknięć.

• Mapegum WPS nie może stanowić ostatecznej warstwy wykończeniowej i zawsze powinien zostać pokryty okładziną ceramiczną, mozaiką lub kamieniem naturalnym.

 

WYTYCZNE STOSOWANIA:

 Przygotowanie podłoża

Podłoże musi być mocne, czyste, suche, odtłuszczone, oczyszczone z farb, wosków i innych substancji zmniejszających przyczepność oraz nienarażone na podciąganie wilgoci. Istniejące okładziny ceramiczne lub kamienne muszą być stabilnie związane z podłożem. Należy dokładnie sprawdzić wytrzymałość podłoża, a powierzchnię, która ma być uszczelniana umyć np. szczotką lub za pomocą strumienia wody i pary. aby usunąć pleśń, luźne fragmenty itp. Podłoża cementowe muszą być stabilne i suche, nienarażone na podciąganie wilgoci. Podłoża o dużej chłonności oraz podłoża gipsowe należy zagruntować preparatem MapeGrunt Plus, M-Grunt Uni lub Primer G Pro, rozcieńczonym 1:1 lub 1:2 z wodą.

Do aplikacji Mapegum WPS przystąpić po całkowitym wyschnięciu preparatu gruntującego. Istniejące okładziny ceramiczne lub z kamienne, należy przed naniesieniem Mapegum WPS zagruntować preparatem Eco Prim T. Jastrychy anhydrytowe muszą być całkowicie suche (wilgotność resztkowa może wynosić maksymalnie 0,5%), przeszlifowane i zagruntowane preparatem gruntującym Primer G Pro, Eco Prim T lub dwukrotnie preparatem M-Grunt UNI. Jeżeli przed naniesieniem izolacji Mapegum WPS będzie konieczne wykonanie spadków lub wyrównanie podłoża, w tym celu należy zastosować Nivoplan Plus, Zaprawę wyrównującą Extra BUILDFIX, Planitop Fast 330, Topcem Pronto C25 lub Ultrascreed Easy.

Nanoszenie izolacji przeciwwilgociowej

Aby zapewnić ciągłość izolacji, przed aplikacją Mapegum WPS zaleca się wklejenie pomiędzy ścianą a podłogą, przyległymi ścianami oraz w przerwach dylatacyjnych, elastycznej, odpornej na alkalia taśmy Mapeband, Mapeband W, Mapeband Easy lub Mapeband PE 120. Wszystkie naroża oraz elementy przejściowe należy uszczelnić przy użyciu fabrycznie wyprofilowanych narożników oraz mankietów uszczelniających MAPEI. Odpływy podłogowe można wykonać przy użyciu gotowych zestawów Drain Lateral lub Drain Vertical MAPEI. Wszystkie elementy przeznaczone do uszczelniania krytycznych punktów konstrukcji wymienione powyżej, należy przykleić do podłoża przy użyciu Mapegum WPS. Następnie przy użyciu wałka, pędzla lub pacy nanieść Mapegum WPS na całej powierzchni przeznaczonej do uszczelnienia. Izolację można nanosić także natryskowo (w razie potrzeby rozcieńczyć maksymalnie 5% wody). Izolację należy nanosić równomiernie w cienkiej warstwie. Nakładając kolejną warstwę, należy nanosić ją krzyżowo i upewnić się, że pierwsza warstwa jest sucha (po ok. 1-2 godz. w zależności od warunków otoczenia).

Grubość ostateczna izolacji nie może być mniejsza niż 0,8 mm na mokro (0,5 mm po wyschnięciu). Należy zwrócić uwagę, aby nie powstały przerwy w izolacji, spowodowane niedoskonałościami podłoża. Po 12-24 godzinach od nałożenia ostatniej warstwy Mapegum WPS (w zależności od warunków otoczenia) można przystąpić do montażu okładzin ceramicznych, kamiennych, itp. zarówno na ścianach jak i podłogach itp. Do montażu stosować kleje MAPEI: cementowe klasy C2 lub dyspersyjne klasy D2TE zgodnie z normą EN 12004.

 

Montaż płytek:

W przypadku podłoży chłonnych, do montażu płytek można przystąpić po 12-24 godzinach od wykonania izolacji. Czas ten może ulec wydłużeniu do max. 4-5 dni w przypadku podłoży nienasiąkliwych (istniejące posadzki ceramiczne lub kamienne) oraz ze względu na trudne warunki podczas aplikacji (niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza). Płytki ceramiczne należy mocować zachowując odpowiednią szerokość szczelin, która jest uzależniona od formatu płytek, przy użyciu odpowiednich zapraw klejących MAPEI klasy C2 z gamy klejów Adesilex, Keraflex, Ultralite lub BUILDFIX.

Spoinowanie:

Spoinowanie płytek można rozpocząć po całkowitym wyschnięciu kleju. Spoinowanie należy wykonać przy użyciu cementowych lub epoksydowych spoin MAPEI, np.: Ultracolor Plus lub Kerapoxy dostępnych w szerokiej gamie kolorystycznej. Złącza dylatacyjne należy wypełnić odpowiednią silikonową masą uszczelniającą MAPEI, np. Mapesil AC lub Mapesil LM.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl