MAPEI MAPEFLEX PU 45 FT 300 ML

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 46,99 zł 46.99
Cena netto: 38,20 zł
ilość szt.
Zyskujesz 46 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.9
Producent: MAPEI

Opis

Szybkotwardniejący uszczelniacz poliuretanowy o wysokim module sprężystości, nadający się do malowania po utwardzeniu, stosowany również do łączenia różnych materiałów budowlanych

 

Producent: MAPEI

Opakowanie: 300ml

Zużycie: zależne od rozmiaru wypełnianej przestrzeni (tabelka poniżej)

 

ZAKRES STOSOWANIA:

Mapeflex PU45 FT jest przeznaczony do uszczelniania dylatacji na powierzchniach pionowych i poziomych, również tych narażonych na agresję chemiczną ze strony węglowodorów. Ponadto może być stosowany jako produkt do elastycznego łączenia zarówno podobnych jak i różnych materiałów, powszechnie stosowanych w budownictwie, nadaje się do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych oraz jako zamiennik lub produkt uzupełniający łączniki mechaniczne.

Przykłady zastosowania

Stosowany jako uszczelniacz:

• Uszczelnianie złączy dylatacyjnych i rozdzielających, poddanych przemieszczeniom do 20% szerokości szczeliny, w miejscach takich jak: – posadzki przemysłowe obciążone ruchem pojazdów, włączając pojazdy ciężkie; – nawierzchnie betonowe wewnętrznych i zewnętrznych parkingów, supermarketów, centrów handlowych i magazynów; – podłogi i okładziny ceramiczne, także w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak supermarkety, hale przemysłowe narażone na ruch wózków widłowych; – betonowe ściany oraz wewnętrzne i zewnętrzne, pionowe konstrukcje, gdzie wymagane jest użycie produktów o właściwościach tiksotropowych; – stare posadzki betonowe, które mają być pokryte Systemem Mapefloor.

• Elastyczne wypełnianie pęknięć.

• Uszczelnianie kanałów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych oraz kablowych.

• Uszczelnianie dekarskich elementów metalowych, takich jak obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe. 

• Uszczelnianie spoin pachwinowych.

 

Używany jako produkt do łączenia w warstwie o grubości nie większej niż 3 mm:

Bardzo dobra przyczepność oraz szybkość twardnienia sprawiają, że Mapeflex PU45 FT może być stosowany do łączenia szerokiej gamy materiałów stosowanych w budownictwie. Mapeflex PU45 FT może być stosowany do łączenia wszystkich powszechnych materiałów budowlanych takich jak beton i produkty na bazie cementu, beton komórkowy, cegła, stal, miedź, aluminium, wcześniej pomalowane powierzchnie, szkło, lustra, produkty na bazie gipsu, drewno i materiały drewnopochodne, ceramika, klinkier, materiały izolacyjne, tworzywa sztuczne, takie jak PVC, szkło akrylowe i poliwęglanowe oraz włókno szklane.

Mapeflex PU45 FT używany jako materiał do elastycznego łączenia, jest wielofunkcyjnym produktem do wykańczania robót budowlanych związanych z:

• obróbkami dekarskimi i blacharskimi

• drewnianymi i wykonanymi z tworzyw sztucznych cokołami, listwami przypodłogowymi, osłonami narożników

• gotowymi elementami dekoracyjnymi;

• armaturą łazienkową;

• parapetami okiennymi;

• dachówkami, dachówkami typu gąsior, płytkami pokrywającymi dachy i płytami izolacyjnymi.

 

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE:

Mapeflex PU45 FT jest jednoskładnikowym, tiksotropowym uszczelniaczem/materiałem do łączenia na bazie poliuretanu, o wysokim module elastyczności, produkowanym zgodnie z formułą opracowaną w laboratoriach badawczych MAPEI. Mapeflex PU45 FT posiada oznaczenie zgodne z normą PN-EN ISO 11600: ISO 11600-F-20HM. Produkt jest bezrozpuszczalnikowy i ma nieznaczny wpływ na środowisko. Mapeflex PU45 FT jest zgodny z normą EN 15651-1 („Kity do elementów fasad”) F-EXT-INT-CC oraz z normą EN 15651-4 („Kity stosowane do przejść dla pieszych”) PW-EXT-INT-CC. Mapeflex PU45 FT twardnieje pod wpływem reakcji z wilgocią obecną w atmosferze, a jego specjalne właściwości gwarantują długi okres użytkowania. Może być stosowany na pionowych i poziomych powierzchniach. Produkt jest gotowy do użycia i dostępny w aluminiowych, miękkich wkładach, które umożliwiają jego aplikację przy użyciu specjalnego pistoletu, co sprawia, że układanie produktu jest łatwe. Konsystencja produktu pozwala na szybką aplikację, a dzięki szybkiemu utwardzaniu powierzchnie, na których go zastosowano mogą być w krótkim czasie oddane do użytku, co przekłada się na korzyści ekonomiczne. Mapeflex PU45 FT może być pokryty farbą dopiero po całkowitym utwardzeniu. Zaleca się stosować farby elastomerowe, takie jak Elastocolor Pittura po uprzednim pomalowaniu warstwą Colorite Performance. Zawsze należy przeprowadzić próbną aplikację, której celem będzie weryfikacja kompatybilności uszczelniacza i farby.

 

ZALECENIA:

• Pod wpływem czynników zewnętrznych tj.np: promieniowania UV, wysokiej temperatury, agresywnych środków chemicznych, możliwe jest lekkie odbarwienie powierzchni, w szczególności tych o jasnym kolorze. Powyższe zjawisko dotyczy również kamienia naturalnego, do uszczelniania którego zaleca się zastosowanie uszczelniacza neutralnego Mapesil LM. Zjawisko powstawania lekkich odbarwień nie wpływa na trwałość produktu lub na jego ostateczne parametry wytrzymałościowe. W razie wątpliwości należy wykonać próby własne lub skontaktować się z Działem Technicznym firmy MAPEI.

• Nie stosować na zapylonych i kruchych powierzchniach.

• Nie stosować na wilgotnym podłożu.

• Nie stosować jako uszczelniacza do kamienia naturalnego i marmuru w tym przypadku zastosować Mapesil LM.

• Nie stosować na powierzchniach zanieczyszczonych olejem, smarem lub innymi substancjami, osłabiającymi przyczepność do podłoża.

• Nie stosować na powierzchniach bitumicznych, gdzie może występować „wypacanie” olejów.

• Nie nakładać Mapeflex PU45 FT jeżeli temperatura otoczenia jest niższa niż +5°C.

• Nie zanieczyszczać powierzchni produktu alkoholem, gdyż może to wpłynąć negatywnie na jego prawidłowe sieciowanie.

 

WYTYCZNE STOSOWANIA:

Przygotowanie podłoża Wszystkie powierzchnie, które mają być uszczelnione i łączone powinny być suche, nośne oraz pozbawione pyłów, luźno związanych części, oleju, smaru, wosku i starej farby. Aby zagwarantować odpowiednią pracę uszczelniacza, spoina musi mieć swobodę ruchu, dlatego bardzo ważne jest aby Mapeflex PU45 FT miał styczność tylko ze ściankami bocznymi spoiny, a nie z jej dnem. Aby uzyskać odpowiednią głębokość szczeliny i oddzielić masę wypełniającą od dna, w szczelinie należy umieścić elastyczny profil ze spienionego polietylenu o zamkniętej strukturze komórek Mapefoam, o średnicy dostosowanej do szerokości szczeliny. Głębokość wypełnienia powinna być zgodna z tabelą poniżej:

 

Szerokość: do 10 mm              ;  od 11 do 20 mm ;   powyżej 20 mm

Głębokość: taka jak szerokość  ;   zawsze 10 mm  ;   połowa szerokości

 

Maksymalne wydłużenie podczas użytkowania Mapeflex PU45 FT nie powinno przekraczać 20% średniej szerokości uszczelnianego złącza. Jeśli wartość wydłużenia podczas użytkowania jest większa niż 20% średniej szerokości uszczelnianego złącza, należy użyć Mapeflex PU40 (uszczelniacz poliuretanowy o niskim module sprężystości). W celu uniknięcia zabrudzenia podłoża i zachowania estetycznego wyglądu uszczelnienia, zaleca się zabezpieczenie brzegów szczeliny maskującą taśmą samoprzylepną, którą należy usunąć natychmiast po wygładzaniu uszczelniacza.

Mapeflex PU45 FT charakteryzuje się wysoką przyczepnością do zwięzłego, suchego i czystego podłoża, dlatego stosowanie zagruntowania w takich przypadkach nie jest wymagane. Użycie preparatu gruntującego Primer A jest zalecane na niezbyt mocne podłoża betonowe, gdy podłoże wykazuje tendencje do pylenia albo gdy szczelina poddana będzie obciążeniom mechanicznym lub stałemu kontaktowi z cieczami. Stosowany na materiały niechłonne takie jak stal, aluminium, miedź, ceramika, cegła klinkierowa, szkło lub blacha cynkowana, Mapeflex PU45 FT osiąga właściwą przyczepność po oczyszczeniu powierzchni preparatem odtłuszczającym. Zastosowanie preparatu gruntującego Primer M poprawi przyczepność na długi okres. Gdy zachodzi potrzeba zastosowania Mapeflex PU45 FT na podłożu z tworzywsztucznych, zaleca się w pierwszej kolejności uszorstnić powierzchnię drobnym papierem ściernym, następnie zaaplikować warstwę specjalnego preparatu gruntującego Primer P.

 

Aplikacja preparatu gruntującego Primer A Za pomocą pędzla nanieść cienką, równomierną warstwę Primer A, jednoskładnikowego, poliuretanowego preparatu gruntującego przeznaczonego do stosowania na podłoża chłonne. Po wyschnięciu preparatu gruntującego (ok. 2 godzin w temperaturze +23ºC i 50% wilgotności względnej) przystąpić do aplikacji Mapeflex PU45 FT.

Aplikacja preparatu gruntującego Primer M Za pomocą pędzla nanieść cienką, równomierną warstwę Primer M, jednoskładnikowego, bezrozpuszczalnikowego poliuretanowego preparatu gruntującego przeznaczonego do powierzchni niechłonnych. Do aplikacji Mapeflex PU45 FT można przystąpić gdy Primer M przestanie być lepki (po około 40 minutach w temperaturze +23°C i wilgotności względnej 50%)

Aplikacja preparatu gruntującego Primer P (podłoża z tworzyw sztucznych) Na zeszlifowaną i dokładnie oczyszczoną powierzchnię nanieść równomierną warstwę preparatu gruntującego Primer P, po wyschnięciu (około 20 minut w temperaturze +23°C) można przystąpić do aplikacji Mapeflex PU45 FT.

Przygotowanie i aplikacja Mapeflex PU45 FT jako uszczelniacza Kartusze 300 ml: umieścić w specjalnie przeznaczonym do tego pistolecie, odciąć końcówkę kartusza tak, aby nie uszkodzić gwintu. Odciąć końcówkę dyszy pod kątem 45°, aby średnica otworu była zbliżona do szerokości szczeliny. Mapeflex PU 45 FT wyciskać w jednostajny sposób. Należy unikać zamykania bąbelków powietrza w objętości uszczelnienia. Tuby 600 ml: umieścić w specjalnie przeznaczonym do tego pistolecie, odciąć końcówkę tuby. Odciąć końcówkę dyszy pod kątem 45°, aby średnica otworu była zbliżona do szerokości szczeliny. Mapeflex PU 45 FT wyciskać w jednostajny sposób. Należy unikać zamykania bąbelków powietrza w objętości uszczelnienia. Po aplikacji produktu powierzchnię natychmiast wygładzić szpachelką o odpowiedniej szerokości co jakiś czas zwilżaną wodą mydlaną lub roztworem MAPEI Easy Smooth.

Przygotowanie i aplikacja Mapeflex PU45 FT jako materiału do elastycznego łączenia Na spodnią stronę przeznaczonych do łączenia elementów o małej powierzchni nanieść punktowo Mapeflex PU 45 FT następnie przycisnąć mocno łączone elementy, aby dokładnie rozprowadzić produkt. Na elementy o dużej powierzchni produkt nanosić po obwodzie, w sposób ciągły oraz w pionowych i poziomych w pasach odległych od siebie o 15 cm. Korekta łączonych elementów może nastąpić w ciągu 6 minut od chwili aplikacji produktu, w temperaturze +23°C. W przypadku łączenia elementów o znacznym ciężarze lub trudnych warunków montażu można zastosować dodatkowe podpory (stemple, dociski) przez 24 godziny w temperaturze +23°C. Unikać łączenia w warstwach przekraczających grubość 3 mm

  

CZYSZCZENIE:

Mapeflex PU45 FT w stanie nieutwardzonym można usunąć z zabrudzonych powierzchni (narzędzia, odzież) za pomocą toluenu lub alkoholu. Należy unikać zanieczyszczenia powierzchni uszczelniacza jakimkolwiek rozpuszczalnikiem aby nie zaburzyć jego prawidłowej polimeryzacji. Utwardzony produkt można usunąć jedynie mechanicznie lub za pomocą preparatu Pulicol 2000.

MAPEI MAPEFLEX PU 45 FT BIAŁY 300 ML USZCZELNIACZ Kod producenta USZCZELNIACZ POLIURETANOWY

MAPEI MAPEFLEX PU 45 FT BIAŁY 300 ML USZCZELNIACZ Marka Mapei

 KOLORY

 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl