MAPEI KERASET T | uniwersalny klej cementowy do płytek ceramicznych, w tym płytek gresowych małego i średniego formatu | 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 29,99 zł 29.99
Cena netto: 24,38 zł
ilość szt.
Zyskujesz 29 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI KERASET T | uniwersalny klej cementowy do płytek ceramicznych, w tym płytek gresowych małego i średniego formatu | 25 KG

Klej Keraset T jest przeznaczony do cienkowarstwowego przyklejania płytek małego i średniego formatu (mozaiki ceramicznej, glazury, terakoty), płytek kamiennych i betonowych (pod warunkiem, że nie są wrażliwe na wilgoć) wewnątrz i na zewnątrz budynków oraz płytek gresowych o maks. powierzchni 1800 cm² (długość jednego z boków maks. 60 cm) wewnątrz budynków. Podłoża przeznaczone do montażu (chłonny beton, podkłady cementowe i anhydrytowe, tynki cementowo-wapienne i cementowe, jednowarstwowe tynki gipsowe oraz jednorodne, równe i zaspoinowane mury z cegły, pustaków ceramicznych, bloczków silikatowych i betonu komórkowego) musza być mocne, suche, stabilne, nieodkształcalne i odpowiednio wysezonowane. Keraset T nadaje się również do stosowania w pomieszczeniach wilgotnych oraz do klejenia materiałów izolacyjnych, jak np. płyty styropianowe, wełna mineralna, wełna szklana itp. 

Producent: Mapei 

Opakowanie: 25 kg

Kolor: szary

Zużycie: 2-5 kg/m2


Właściwości techniczne

Keraset T to wodo- i mrozoodporny, szary klej cementowy, składający się z cementu, odpowiednio wyselekcjonowanych kruszyw, żywic syntetycznych i specjalnych dodatków, stworzony wg receptur opracowanych w laboratoriach badawczych MAPEI. Keraset T po rozrobieniu z wodą posiada następujące cechy:

  • łatwy w przygotowaniu i aplikacji;
  • zmniejszony spływ umożliwiający montaż płytek od góry, bez efektu osuwania się;
  • długi czas użytkowania (ok. 6 godzin)

Przygotowanie kleju 

Wymieszać zawartość 25 kg worka Keraset T z 5,25-5,75 l czystej, zimnej wody do otrzymania jednolitej masy bez grudek; pozostawić na 5 minut i ponownie wymieszać. Otrzymany w ten sposób klej nadaje się do użytku przez ok. 6 godzin (w temp. +23°C i wilgotności względnej powietrza 50%). Należy pamiętać, że temperatura powietrza i podłoża może skrócić lub wydłużyć czas wiązania kleju, jak również czas schnięcia otwartego oraz czas korygowalności. Keraset T może być stosowany w zakresie temperatury od +5°C do +35°C. 

Nanoszenie kleju

Aby uzyskać najlepszą przyczepność do podłoża, należy najpierw rozprowadzić na podłożu gładką stroną pacy cienką warstwę Keraset T i natychmiast po tym rozprowadzić właściwą ilość kleju Keraset T. Klej powinien być nakładany przy użyciu odpowiednio dobranej pacy zębatej (właściwa wysokość zębów) oraz odpowiedniej metody klejenia, która pozwoli uzyskać wymagany stopień wypełnienia klejem przestrzeni podpłytkowej. Dobór pacy jest uzależniony od formatu płytki i równości podłoża.

Montaż płytek

W przypadku zanieczyszczenia spodniej strony płytek przed przystąpieniem do montażu należy je dokładnie oczyścić (nie moczyć!). Podczas układania trzeba pamiętać o właściwym dociskaniu płytek do podłoża w celu zagwarantowania odpowiedniego kontaktu płytki z klejem. W trakcie montażu płytek należy kontrolować czas schnięcia otwartego kleju, który wynosi w przypadku Keraset T ok. 15 minut. Jednorazowo należy nanieść tylko taką ilość kleju, która umożliwi ułożenie na niej płytek w ciągu czasu schnięcia otwartego (maksymalny czas liczony od momentu rozprowadzenia kleju do momentu wytworzenia się na jego powierzchni naskórka uniemożliwiającego prawidłowe przyklejenie płytki). W przypadku wytworzenia się naskórka należy ponownie rozprowadzić warstwę kleju. Niedopuszczalne jest zwilżanie wodą warstwy kleju z naskórkiem, ponieważ tworzy ona tzw. warstwę antyadhezyjną (ograniczającą przyczepność). Ewentualna korekta ułożonych płytek może być przeprowadzona w ciągu ok. 30 minut od ułożenia. Płytki ułożone przy użyciu kleju Keraset T należy chronić przed działaniem wody przez 24 godziny oraz mrozu i silnego nasłonecznienia przez 5-7 dni od ułożenia. 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl