MAPEI KERAFLEX QUICK S1 | odkształcalny, szybkowiążący klej o podwyższonych parametrach i zmniejszonym spływie | 23 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 86,99 zł 86.99
Cena netto: 70,72 zł
ilość szt.
Zyskujesz 86 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI KERAFLEX QUICK S1 | odkształcalny, szybkowiążący klej cementowy o podwyższonych parametrach i zmniejszonym spływie, do wszystkich rodzajów płytek ceramicznych oraz kamienia naturalnego | 23 KG

Keraflex Quick S1 to wodo- i mrozoodporny, szary klej cementowy, składający się z mieszanki specjalnych cementów, odpowiednio wyselekcjonowanych kruszyw, żywic syntetycznych i dodatków przyspieszających proces wiązania, pozwalających na rozwój wysokiej przyczepności już po 2-3 godz. od zastosowania. Keraflex Quick S1 po rozrobieniu z wodą posiada następujące cechy: ultraszybki czas wiązania umożliwiający obciążenie posadzki ruchem pieszym już po 2-3 godz. od jej ułożenia oraz pełne obciążenie po 24 godz., wysoką przyczepność już po 2 godz. od zastosowania, zwiększoną do 10 mm maks. grubość warstwy umożliwiająca korektę niewielkich nierówności podłoża podczas klejenia, zmniejszony spływ umożliwiający montaż płytek od góry bez efektu osuwania się, odkształcalność pozwalająca na kompensowanie różnego rodzaju naprężeń. 

Producent: Mapei

Opakowanie: 23 kg 

Kolor: szary

Zużycie: 2-5 kg/m (uzależnione od grubości warstwy)


Przykłady zastosowania

Ultraszybkie klejenie ww. materiałów na następujących podłożach:

 • tynkach cementowych i cementowo-wapiennych;
 • odpowiednio wysezonowanych podkładach (jastrychach) cementowych;
 • betonie (sezonowanym przez min. 3 miesiące, wilgotność poniżej 4%);
 • jednowarstwowych tynkach gipsowych oraz płytach gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknowych;
 • płytach cementowo-włóknowych;
 • podkładach anhydrytowych;
 • tarasach, balkonach, elewacjach i schodach;
 • podłogach ogrzewanych;
 • powłokach hydroizolacyjnych: Monolastic, Mapelastic, Mapelastic Turbo, Mapelastic Smart, Mapegum WPS;
 • istniejących już posadzkach ceramicznych, lastrykowych i kamiennych wewnątrz budynków;
 • dobrze przylegających, starych powłokach malarskich wewnątrz budynków;
 • basenach, zbiornikach wodnych itp.;
 • płytach OSB i MFP; KERAFLEX QUICK S1 Odkształcalny, szybkowiążący klej cementowy o podwyższonych parametrach i zmniejszonym spływie, do wszystkich rodzajów płytek ceramicznych oraz kamienia naturalnego
 • jednorodnych, równych i zaspoinowanych wewnętrznych murach z cegły ceramicznej, bloczków silikatowych i betonu komórkowego. Po modyfikacji przy użyciu domieszki Latex Plus klej jest rekomendowany do ultraszybkiego montażu płytek ceramicznych dużego formatu i kamienia naturalnego na:
 • elewacjach (w połączeniu z Mapetherm Tile System);
 • podłożach poddanym dużym odkształceniom termicznym, mechanicznym i wibracjom;
 • podłożach, gdzie zachodzi konieczność zredukowania ilości spoin dylatacyjnych lub tam gdzie, ze względów estetycznych zachodzi konieczność ich przesunięcia względem pierwotnej pozycji (w połączeniu z Mapetex System);
 • na podłożach, gdzie zachodzi konieczność zredukowania ilości spoin dylatacyjnych występujących w posadzce ( w połączeniu z Mapetex System). W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o zapoznanie się z kartami technicznymi powiązanych produktów, które są dostępne na stronie www.mapei.pl lub kontakt z Działem Technicznym MAPEI. 

Wytyczne stosowania

Podłoże, na którym będzie stosowany klej Keraflex Quick S1, powinno być równe, mocne, stabilne, odpowiednio wysezonowane, wystarczająco suche, pozbawione pęknięć i wszystkich substancji mogących ograniczyć przyczepność oraz w razie konieczności zagruntowane (w zależności od rodzaju podłoża i stopnia jego chłonności) odpowiednim preparatem gruntującym. Podłoża chłonne należy zagruntować preparatem Mapegrunt Plus, Primer G Pro lub Eco Prim T Plus. Podłoża niechłonne lub o małej chłonności, tj.: stare powłoki malarskie, istniejące już posadzki ceramiczne, kamienne, lastrykowe itp. (o ile posiadają odpowiednią przyczepność do podłoża), należy zagruntować preparatem Eco Prim Grip Plus lub Eco Prim T Plus. 

Przygotowanie kleju

Wymieszać zawartość 23 kg worka Keraflex Quick S1 z 5,3-5,75 l czystej, zimnej wody do otrzymania jednolitej masy bez grudek; pozostawić na 2 minuty i ponownie wymieszać. Otrzymany w ten sposób klej nadaje się do użytku przez około 30 minut (w temp. +23°C i wilgotności względnej powietrza 50%). Należy pamiętać, że temperatura i wilgotność powietrza oraz podłoża może skrócić lub wydłużyć czas wiązania kleju, jak również jego czas schnięcia otwartego. W celu uzyskania kleju wysokoodkształcalnego opakowanie 23 kg Keraflex Quick S1 należy zmieszać z 7,5-8,0 l emulsji Latex Plus. Keraflex Quick S1 może być stosowany w zakresie temperatury od +5°C do +30°C.

Nanoszenie kleju

Aby uzyskać najlepszą przyczepność do podłoża, należy najpierw rozprowadzić na podłożu gładką stroną pacy cienką warstwę Keraflex Quick S1 i natychmiast po tym rozprowadzić właściwą ilość kleju Keraflex Quick S1. Klej powinien być nakładany przy użyciu prawidłowo dobranej pacy zębatej (właściwa szerokość zębów) oraz odpowiedniej metody klejenia, która pozwoli uzyskać wymagany stopień wypełnienia klejem powierzchni podpłytkowej. Dobór pacy jest uzależniony od formatu płytki i równości podłoża.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl