MAPEI GLAZURNIK DO PŁYTEK | cementowa zaprawa klejowa do płytek ceramicznych, mrozo- i wodoodporna | 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 21,99 zł 21.99
Cena netto: 17,88 zł
ilość szt.
Zyskujesz 21 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI GLAZURNIK DO PŁYTEK | cementowa zaprawa klejowa do płytek ceramicznych, mrozo- i wodoodporna | 25 KG

Klej do płytek GLAZURNIK MAPEI jest przeznaczony do klejenia płytek ceramicznych na zewnątrz i wewnątrz budynku, na posadzkach, ścianach i sufitach, pod warunkiem, że podłoże jest stabilne, nośne i chłonne.

Producent: Mapei

Opakowanie: 25 kg

Kolor: szary

Zużycie: 2 - 5 kg/m2


Właściwości

Klej do płytek GLAZURNIK MAPEI jest proszkową zaprawą klejową koloru szarego, składającą się z cementu, odpowiednio wyselekcjonowanych kruszyw, żywic syntetycznych i specjalnych dodatków, wg receptur opracowanych w laboratoriach badawczych MAPEI. Klej do płytek GLAZURNIK MAPEI po rozrobieniu z wodą staje się łatwą do nanoszenia zaprawą klejową, o dużej przyczepności zarówno do podłoża, jak i płytek ceramicznych. Schnie bezskurczowo, a po wyschnięciu jest mrozoodporna i wodoodporna.

Przygotowanie zaprawy klejowej

Do czystego pojemnika należy wlać 5,25 - 5,75 litrów czystej, zimnej wody. Wsypać zawartość całego opakowania Kleju do płytek GLAZURNIK MAPEI, następnie wymieszać mechanicznym mieszadłem wolnoobrotowym aż do uzyskania jednolitej, pozbawionej grudek konsystencji. Po około 5 minutach zaprawę należy ponownie przemieszać i przystąpić do jej aplikacji. Czas zachowania właściwości roboczych przygotowanej w ten sposób zaprawy wynosi około 6 - 8 godzin. 

Nanoszenie zaprawy klejowej

Klej do płytek GLAZURNIK MAPEI należy nanosić na podłoże przy pomocy pacy zębatej. Paca powinna być tak dobrana, aby pozwalała na pokrycie spodniej strony płytki w co najmniej 65-70% dla ścian lub lekkiego ruchu wewnątrz budynku i 100% dla intensywnego ruchu, płytek o dużych formatach oraz w przypadku montażu okładziny na zewnątrz budynków. Aby uzyskać najlepszą przyczepność, należy najpierw na podłożu rozprowadzić gładką stroną pacy cienką warstwę Kleju do płytek GLAZURNIK MAPEI. Natychmiast po tym nanieść warstwę o wymaganej grubości, używając pacy zębatej, dobranej w zależności od typu i rozmiaru płytek. Przy montażu płytek ceramicznych na zewnątrz i na posadzkach, które będą narażone na duże obciążenia, należy nanieść warstwę kleju również na spodnią stronę płytki (metoda podwójnego smarowania) - w celu zapewnienia pełnego pokrycia jej spodniej strony zaprawą klejową.

W przypadku wytworzenia się naskórka należy ponownie przeciągnąć warstwę zaprawy pacą zębatą. Niedopuszczalne jest zwilżanie wodą warstwy kleju, ponieważ tworzy ona tzw. warstwę antyadhezyjną. Ewentualna korekta ułożonych płytek może być przeprowadzona w ciągu około 30 minut od ułożenia. Płytki ułożone przy zastosowaniu Kleju do płytek GLAZURNIK MAPEI nie powinny być poddane działaniu deszczu, silnego nasłonecznienia i mrozu przez przynajmniej 5-7 dni po położeniu.

Zalecenia

Nie stosować Kleju do płytek GLAZURNIK MAPEI w następujących przypadkach:

  • na podłoża drewniane;
  • na ściany kartonowo-gipsowe;
  • na powierzchnie metalowe, gumowe, PVC, linoleum;
  • przy montażu płytek ceramicznych, gdzie warstwa kleju przekracza 5 mm;
  • gdzie wymagana jest szybka możliwość obciążenia ruchem pieszym;
  • przy klejeniu nienasiąkliwych płytek na nienasiąkliwych podłożach;
  • w miejscach, gdzie występuje ryzyko odkształcenia płytek lub podłoża, np. na skutek zmiany temperatury (na tarasach, balkonach, elewacjach, podłogach ogrzewanych, płytach gipsowo-kartonowych). W tym przypadku zaleca sie stosowanie klejów klasy C2.

Montaż płytek

W przypadku dużego zakurzenia spodniej strony płytek, przed przystąpieniem do montażu należy je dokładnie oczyścić. Podczas układania, należy pamiętać o odpowiednim dociskaniu płytek do podłoża, w celu zagwarantowania ich dobrego kontaktu z zaprawą klejową. Należy nałożyć tylko taką ilość zaprawy, na której będzie można ułożyć płytki w ciągu czasu schnięcia otwartego (maksymalny czas liczony od momentu rozprowadzenia zaprawy do momentu wytworzenia się na jej powierzchni warstwy naskórka, uniemożliwiającego prawidłowe przyklejenie płytki), który w warunkach normowych wynosi dla Kleju do płytek GLAZURNIK MAPEI około 20 minut. Czas ten może ulec skróceniu nawet do kilku minut pod wpływem dużego nasłonecznienia, silnego wiatru lub wysokich temperatur. Podczas montażu należy kontrolować, czy na naniesionej warstwie zaprawy klejowej nie wytworzyła się warstwa naskórka i czy zaprawa jest nadal świeża.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl