MAPEI EPORIP | klej epoksydowy do monolitycznego łączenia elementów i scalania pęknięć | 10 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 699,99 zł 699.99
Cena netto: 569,10 zł
ilość szt.
Zyskujesz 699 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI EPORIP | dwuskładnikowy klej epoksydowy, niezawierający rozpuszczalników przeznaczony do monolitycznego łączenia elementów oraz do scalania pęknięć w podkładach | 10 KG

Eporip jest dwuskładnikowym klejem na bazie żywicy epoksydowej, niezawierającym rozpuszczalników (składnik A = żywica epoksydowa i składnik B = utwardzacz). Oba składniki muszą być wymieszane bezpośrednio przed użyciem. Eporip ma konsystencję pasty lekko tiksotropowej, która może być nanoszona przy użyciu pędzla na powierzchniach poziomych i pionowych. Eporip wiąże bezskurczowo, po całkowitym utwardzeniu jest wodoszczelny, posiada doskonałe właściwości dielektryczne (izoluje elektrycznie) i doskonałe parametry mechaniczne takie jak wysoka przyczepność do betonu i do metalu.

Producent: MAPEI

Opakowanie: 10 kg

Zużycie: zależy od nierówności podłoża oraz metody aplikacji:

  • połączenia konstrukcyjne szorstkich podłoży: 0,5-0,7 kg/m2,
  • połączenia konstrukcyjne bardzo nierównych podłoży: 1,0-2,0 kg/m2,
  • wypełnianie szczelin i pęknięć: 1,35 kg/l do wypełnienia wgłębienia,
  • montaż prefabrykowanych elementów betonowych lub żelbetowych: 1,35 kg/m2 na mm grubości warstwy.

Przykłady stosowania

  • warstwa szczepna przy naprawach dźwigarów i filarów żelbetowych.
  • naprawa ubytków i zdegradowanych fragmentów posadzek przemysłowych.
  • wypełnianie szczelin i pęknięć w jastrychach i podkładach cementowych.
  • wykonywanie warstwy szczepnej w miejscach przerw roboczych w konstrukcjach żelbetowych.
  • tworzenie sztywnych, wodoodpornych dylatacji konstrukcyjnych (np. na styku betonowego dna ze ścianami zbiorników). 
  • wzmacnianie belek nośnych metodą „beton-blacha”

Przygotowanie podłoża

Powierzchnia betonu, na której będzie stosowany Eporip musi być czysta, solidna i mocna. Wszystkie luźne i kruche części, kurz, mleczko cementowe oraz ślady oleju po rozszalowaniu, farb, lakierów należy usunąć poprzez staranne piaskowanie lub szczotkowanie.

W przypadku stosowania produktu na metalu, należy uprzednio usunąć rdzę i ślady tłuszczu, najlepiej za pomocą piaskowania. Operację tę należy kontynuować, aż momentu odsłonięcia się czystego metalu.

Przygotowanie zaprawy

Oba składniki Eporip należy ze sobą dokładnie wymieszać. Składnik B (biały) dodać do składnika A (szary) i wymieszać ręczenie szpachlą w przypadku małych opakowań, przy większych opakowaniach należy zastosować mieszadło wolnoobrotowe. Mieszać do momentu uzyskania szarej, jednorodnej masy bez grudek, w kolorze szarym. Zaleca się mieszanie fabrycznie odmierzonych zawartości całych pojemników w celu uniknięcia błędów przy doborze proporcji, ponieważ mogłyby spowodować niepełne utwardzenie preparatu Eporip lub jego zupełny brak.

Aplikacja i czyszczenie

Eporip należy nanosić na suchą lub lekko wilgotną powierzchnię betonową lub na powierzchnie metalowe przy użyciu pędzla lub szpachli. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby produkt wniknął również w miejsca szczególnie nierówne i porowate, aby zapewnić doskonałą przyczepność na całej powierzchni. Wylanie świeżej warstwy betonu należy wykonać zachowując czasy schnięcia otwartego, które zależą od temperatury i są podane w tabeli danych technicznych. W przypadku sklejania szczelin większych niż 0,5 mm Eporip może być wlewany bezpośrednio do ich środka. W tym wypadku należy zasypać piaskiem powierzchnię wygładzonego Eporip w celu zwiększenia przyczepności elementów, które będą przyklejane później. Szczeliny o szerokości mniejszej niż 0,5 mm muszą być powiększone i dokładnie odkurzone przed naprawą przy użyciu preparatu Eporip. Należy unikać nanoszenia Eporip w temperaturze zewnętrznej i podłoża niższej niż +5°C.

Narzędzia służące do przygotowania i aplikacji produktu należy umyć natychmiast po użyciu (alkoholem etylowym, ksylenem, toluenem, itp.).

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl