MAPEI ELASTORAPID | dwuskładnikowy klej cementowy C2FTE S2 | 31,25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 338,99 zł 338.99
Cena netto: 275,60 zł
ilość szt.
Zyskujesz 338 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI ELASTORAPID BIAŁY | wysokoodkształcalna, wysokowydajna, szybkowiążąca i szybkoschnąca, dwuskładnikowa, tiksotropowa cementowa zaprawa klejąca o wysokich parametrach do płytek ceramicznych, gresu, kamienia naturalnego, o przedłużonym czasie schnięcia otwartego | 31,25 KG

Elastorapid jest dwuskładnikowym klejem dostępnym w kolorach szarym i białym, zawierającym specjalne spoiwa i wyselekcjonowany piasek kwarcowy (składnik A) oraz syntetyczną gumę lateksową (składnik B). 

Elastorapid jest cementową zaprawą klejącą (C) o podwyższonych parametrach (2), szybkowiążącą (F), o zmniejszonym spływie (T), o przedłużonym czasie schnięcia otwartego (E) i wysokiej odkształcalności (S2) – typu i klasy C2FTE S2.

Producent: MAPEI

Kolor: biały

Opakowanie: 

  • składnika A: worek 25 kg
  • składnika B: wiaderko 6,25 kg

Zużycie: 

  • mozaika i małe formaty płytek (paca z zębem 4 mm): 2,5-3 kg/m²
  • średnie formaty (paca z zębem 5 mm): 3,5-4 kg/m²
  • duże formaty i posadzki na zewnątrz (paca z zębem 6 mm): 5-6 kg/m²
  • nierówne podłoża i spodnia strona płytek, kamień naturalny (paca z zębem 10 mm) 8 kg/m² lub więcej

Nanoszenie zaprawy

Elastorapid należy nanosić na podłoże przy pomocy pacy zębatej. Paca powinna być tak dobrana, aby pozwalała na odpowiednie pokrycie spodniej strony płytki. Aby uzyskać dobrą przyczepność należy najpierw rozprowadzić cienką warstwę Elastorapid na podłożu używając gładkiej strony pacy, a następnie natychmiast nałożyć kolejną warstwę o wymaganej grubości, używając do tego odpowiedniej pacy zębatej w zależności od rodzaju i wielkości płytek. Dla mozaiki o wymiarach elementów do 5 x 5 cm, należy używać pacy z zębem 4 lub 5 mm (zużycie 2,5-3 kg/m²). W przypadku płytek średniego formatu, zaleca się nakładać zaprawę przy pomocy pacy zębatej 5 mm (zużycie 3,5 - 4 kg m²). Do podłóg i powierzchni nierównych lub płytek użebrowanych od spodu zalecana jest paca zębata 6-8 mm (zużycie 5-6 kg/m²). Do bardzo nierównych powierzchni, dużych płytek lub płytek o dużym użebrowaniu na spodniej stronie, zalecana jest paca zębata 10 mm (zużycie 8 kg/m²), lub paca z półokrągłymi zębami, jak do Kerafloor (maksymalnie do 1 cm grubości). W przypadku posadzek i okładzin ceramicznych lub z kamienia naturalnego na zewnątrz, płytek z profilowaną spodnią stroną (np. jaskółczy ogon) płytek o formatach większych niż 900 cm², posadzek do polerowania, narażonych na obciążenia bądź w przypadku montażu płytek w basenach, należy zastosować metodę podwójnego smarowania (warstwa kleju nanoszona na podłoże i na spodnią stronę płytki) w celu uzyskania 100 procentowego wypełnienia spodniej ich strony.

Układanie płytek

Nie jest wymagane zwilżanie płytek przed ich ułożeniem. Tylko w przypadku mocnego zakurzenia spodniej strony zaleca się dokładnie je oczyścić. Podczas układania, należy pamiętać o odpowiednim dociskaniu płytek do podłoża, w celu zagwarantowania ich dobrego kontaktu z zaprawą klejącą. Należy nałożyć tylko taką ilość zaprawy, na której będzie można ułożyć płytki w ciągu czasu schnięcia otwartego (maksymalny czas liczony od momentu rozprowadzenia zaprawy do momentu wytworzenia się na jej powierzchni warstwy naskórka, uniemożliwiającego prawidłowe przyklejenie płytki), który w warunkach normalnych (przy temperaturze +23°C i wilgotności 50%) wynosi dla Elastorapid około 30 minut. Czas ten może ulec skróceniu nawet do kilku minut pod wpływem dużego nasłonecznienia, silnego wiatru, wysokich temperatur a także bardzo chłonnego podłoża. Podczas montażu należy kontrolować, czy na naniesionej warstwie zaprawy klejącej nie wytworzyła się warstwa naskórka i czy zaprawa jest nadal świeża. W przypadku wytworzenia się naskórka należy ponownie przeciągnąć warstwę zaprawy pacą zębatą. Niedopuszczalne jest zwilżanie wodą warstwy kleju, ponieważ tworzy ona tzw. warstwę antyadhezyjną. Płytki ułożone przy użyciu Elastorapid powinny być chronione przed deszczem i nie powinny być zmywane przez przynajmniej 3-4 godz. po położeniu. Należy chronić je również przed bezpośrednim oddziaływaniem promieni słonecznych i mrozem przez minimum 12 godz. po instalacji.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl